Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

antracyt 08:43, 27 lut 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Monardy tak mają jak im dobrze. Nie wiem tylko czy tak samo zachowują się nowe, bardziej miniaturowe odmiany.

Ja też się zaczynam zbierać do cięcia lawendy. Zazwyczaj robiłam to na początku kwietnia, ale oglądam prognozy pogody i obiekcji mam coraz mniej.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kordina 18:44, 27 lut 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Napisałam o rogownicy wraz z dokumentacją fotograficzną (jak to brzmi - dokumentacja )
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Napia 22:06, 27 lut 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9074
Chyba muszę się przyjrzeć mojej pysznogłówce - aż tak dużo miejsca dla niej nie mam, żeby się rozrastała i wędrowała po całej rabacie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
GingerO 22:17, 27 lut 2024

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 136
No też jestem zaskoczona, rośnie 3 rok u mnie. Chyba pierwsza bylina jaka posadziłam. No ale dziewczyna przegięła
____________________
Ola
Gruszka_na_w... 13:49, 28 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Napia napisał(a)
Chyba muszę się przyjrzeć mojej pysznogłówce - aż tak dużo miejsca dla niej nie mam, żeby się rozrastała i wędrowała po całej rabacie


Z moich obserwacji wynika, że ona jest krótkowieczna. W mojej glinie raczej się nie rozłaziła. Bywało, że zanikała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:53, 28 lut 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Ola, w temacie pysznogłówki - moje obserwacje:
- sadzona tam gdzie była glina i rabaty zakładane bez uprzedniego przygotowania gleby - pysznogłówki mi marniały - wydałam do lepszych ogrodów
- sadzone na rabatach "przygotowanych" - rosną bardzo ładnie, faktycznie zwiększają swoją objętość, ale wydaje mi się, że adekwatnie do wieku Może tą swoją jakoś nadmiernie pobudziłaś?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:09, 29 lut 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Zuza Ja też mam coraz mniej obiekcji w temacie cięcia tego co rok temu cięłam dobry miesiąc później

Od wczoraj u nas pada ale weekend na być ciepły i słoneczny. Prognozy długoterminowe mówią, że druga połowa marca ma być chłodniejsza, ale minusy w granicach minus 2, w nocy. W prognozy długoterminowe absolutnie nie wierzę, ale czegoś trzeba się trzymać
Korzystając z deszczowej pogody obejrzałam chyba większość filmików Marty Potoczek dot. cięcia róż. Bojam się mniej Przy okazji uznałam, że jestem niezbyt pojętna, bo chyba dopiero dzisiaj załapałam w końcu o co chodzi z tym cięciem "nad pąkiem skierowanym na zewnątrz" i czemu takie cięcie ma służyć Nie świadczy to o mnie (moim mózgu ) zbyt dobrze, ale na swoje usprawiedliwienie mam to, że wyobraźnia przestrzenna nigdy nie była moją mocną stroną

Tak czy siak - o ile weekend faktycznie będzie ładny - będę ciąć róże I lawendy też
Budleje też sieknę - niejako przy okazji I to będzie koniec cięcia

Bardzo Was proszę o słowa wsparcia dla moich planów jak również o ich konstruktywną krytykę - mam jeszcze czas na zmianę zamierzeń weekendowych
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 00:18, 29 lut 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Magara wspieram Cię w tym cięciu, siekaj i tnij, tylko patrz, co siekasz i tniesz
Zdaj relacje, co pozostało
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
MartaCho 08:26, 29 lut 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2334
Wspieram Cię i ja w cięciu, jako i ja ciąć będę! To jest bardzo dobry plan na weekend!

W prognozy długoterminowe też za bardzo nie wierzę, zgodnie z mądrością ludową- może być tak, a może być też tak. Zobaczymy! Fajnie by było, jakby były ładne święta, bo chyba już dawno takich nie było.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
antracyt 10:20, 29 lut 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Tnij

Pytanie mam o nadmiary igieł. Co z nim robisz?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies