Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Basieksp 14:34, 22 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Judith napisał(a)
Basia, czyli masz kilka kubłów w różnych kolorach? U nas się tego nie praktykuje, śmieci różnego rodzaju pakowane są w kolorowe worki. I rzucają tyle worków w danym kolorze ile się wystawiło.


Dokładnie tak, żółty, niebieski, zielony, brązowy, czarny i metalowy, dużo tego, jedyny minus, że trochę miejsca zajmują. Mamy działalność i na działalność musimy mieć osobne pojemniki, także niektóre razy dwa.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
olciamanolcia 14:37, 22 mar 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7191
Judith napisał(a)
Basia, czyli masz kilka kubłów w różnych kolorach? U nas się tego nie praktykuje, śmieci różnego rodzaju pakowane są w kolorowe worki. I rzucają tyle worków w danym kolorze ile się wystawiło.


U mnie na wsi niektórzy mają po 4 kubły
Na papier
Na plastik
Na metal
Na szkło
oczywiście ponadto trzy kolory workow z przeznaczeniem do odpowiednich odpadów
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 14:37, 22 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Basieksp napisał(a)


Dokładnie tak, żółty, niebieski, zielony, brązowy, czarny i metalowy, dużo tego, jedyny minus, że trochę miejsca zajmują. Mamy działalność i na działalność musimy mieć osobne pojemniki, także niektóre razy dwa.

To jest fajne rozwiązanie. U nas tylko zmieszane mają być w kuble.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
TAR 15:10, 22 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
Mnie wkurza wrzucanie rolek jak popadnie, szczegolnie jak jest mokro i wietrznie. Z wiaderka raczej nie skorzystaja, bo skoro nie polożą ich pod furtka jak prosze to i nie wrzuca do wiaderka. Nie bede sie kopac z koniem.
U nas terminy odbierania odpadow sa koszmarne. Zmieszane co 2 tygodnie, plastik i tworzywo 1 raz na miesiac a szklo i papier co 2 miesiace. Tragedia. ja trzymam wszystko workach we wiatce smietnikowej ale co z tymi co takich wiat nie maja. Ohydny widok walniete wszystkie wory na kupe.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Basieksp 15:20, 22 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
U nas papier, szkło, plastiki, zmieszane, bio i popiół. Bio jak są kompostowniki to nie ma obowiązku, ale my mamy, bo wtedy mogę ile chcę w własnym zakresie zielonego wywozić na wysypisko, albo sucholce wystawić. Jak skracaliśmy tuje to pełen bus tego miałam. Ale mogę też zielone wywozić do biokompostowni, spalarni - gazowni.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 15:30, 22 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Z terminami wywozu to u nas podobnie, w marcu to nawet tak skromnie, bo po jednym razie wywozili ale za to stawki za wywóz zeszłoroczne. A papier i szkło raz na dwa -trzy tygodnie, jak dla mnie trochę za rzadko. Z workami to trochę utrapienie, ja gdybym worek z zmieszanymi zostawiła, to do rana obce koty napewno by się do tego dobrały.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
TAR 15:36, 22 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
Na zmieszane mam kubeł ale z plastikow tez smierdzi po kilku dniach, na pszok moge wywozic sama ile potrzebuje w razie czego
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Judith 15:45, 22 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Wypróbuję wiaderkowe rozwiązanie. Zobaczymy czy wrzucą .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 15:51, 22 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Niby taka ekologia a tak trochę pod górkę. Bo według mnie za rzadko wywożą i przeważnie na wioskach ludzie co niektórzy, po prostu palą śmieci. Jak robili nam drogę i nie dojeżdżała na naszą ulicę śmieciarka, mieliśmy na dwa miesiące takie duże kontenery postawione. Papier prawie pusty, plastiki podobnie. Zmieszane jedynie się zapełniały, a reszta? Zresztą u nas czasami takie duszące dymy są na dworze, niby wioska, czyste powietrze, można pomarzyć mamy paczkomat, który pokazuje jakość powietrza, nie jest dobrze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Mary 18:03, 22 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Judith napisał(a)

Lidka, ale rzadko to znaczy, że musisz długo trzymać śmieci u siebie?? To dziwne jest… U mnie plastiki, szkło i papier oraz ogrodowe odpady odbierają raz na 2 tygodnie, a zmieszane co tydzień.
Wiaderko planuję wieszać tylko w dniu odbioru śmieci.

W Warszawie z zabudowy jednorodzinnej to tak fajnie jak u Ciebie nie ma. Plastik, szkło i papier raz na miesiąc. Zmieszane tylko raz na dwa tygodnie. Latem zmieszane co 2 tygodnie to koszmar. Gdyby to było możliwe to bym dopłaciła, żeby wywozili co tydzień.
Ale worków dostaję zawsze z zapasem. Zamiast wiaderka na worki myślę o wystawieniu informacji, żeby przestali mi na jakiś czas zostawiać worki.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies