Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

antracyt 06:54, 22 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
U mnie też pełno mchu i wszystkiego innego prócz trawy - nie przeszkadza mi to, byle zielone było O ten element ogrodu "dba" mężaty, ja się nie wtrącam i nie interesuję co i dlaczego robić trzeba. Jedynie marudzę jak nie kosi odpowiednio często. Z dolomitem, popiołem itp nie pomogę.

Ostatnio też z jednego samochodu korzystamy i o dziwo konfliktu na tym polu również nie ma
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
UrsaMaior 11:18, 22 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8336
A ja Wam powiem, że z mchem nie walczę. Jest ładny, miło się po nim chodzi... Poza tym po co kopać się z koniem.
____________________
ogród pod lasem
TAR 12:20, 22 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
Mech jest super, tez nie usuwam. Na brzozach rosnie taki niebieskawy, ptaki go zawsze wyżeraja, musi im smakowac

Magara, wiesz bitwe o taczke rozumiem ale u nas sa 2 taczki i wozeczek. Na ksztalt swojej taczki i zakupu wozeczka ja sie upieralam, bo wiadomo. Wiem lepiej co mi pasi do reki i jak korzystam. Za to mezaty madra glowa kupil sobie swoja taczke. Jest do bani, za wysoka, niestabilna i jak za duzo sie w nia wladuje to podczas wozenia sie przewala. I dlatego sobie pozwala na uzywanie moich. A wtedy czasem robi sie nerwowo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Basieksp 13:53, 22 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Takie wojny, wojenki o wiaderka u nas też są, tylko to niby zawsze ja, je podbieram i ja gubię narzędzia kłótni u nas nie ma, raczej focha strzelam i przez chwilę nie odzywam się do eMa, no bo dlaczego zawsze ja coś gubię, podbieram? ale chyba coś w tym jest, jak sobie to na spokojnie przemyślę prace w ogrodzie często zaczynam od szukania łopatek
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 14:11, 22 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
W temacie wiaderka, choć nie wprost … Jak sobie radzicie z tematem worków rzucanych gdzie popadnie przez firmę odbierającą śmieci? I czy w ogóle jest to dla Was problem? Mnie irytuje rzucanie worków na krzewy rosnące przy ogrodzeniu albo wieszanie na ogrodzeniu, co przy wietrznej pogodzie skutkuje zbieraniem worków z drogi przy jednoczesnym dociekaniu który worek jest czyj .
I tu zgrabnie przechodzę do tematu wiaderka . Mianowicie przyuważyłam w okolicy przy jednym domu zawieszone na ogrodzeniu wiaderko z napisem „na worki” . Olśniło mnie! Pomysł genialny w swojej prostocie . Właśnie nabyłam wiaderko, zaraz będę cyzelować stosowny napis i rozkminiać sposób zawieszenia na ogrodzeniu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 14:21, 22 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
U nas nie ma takich worków. Jak mam jakiś nadmiar czegoś to poprostu w swoje worki ładuje i razem z pojemnikiem na śmieci wystawiam, zabierają bez problemu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
LIDKA 14:26, 22 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Judith napisał(a)
W temacie wiaderka, choć nie wprost … Jak sobie radzicie z tematem worków rzucanych gdzie popadnie przez firmę odbierającą śmieci? I czy w ogóle jest to dla Was problem? Mnie irytuje rzucanie worków na krzewy rosnące przy ogrodzeniu albo wieszanie na ogrodzeniu, co przy wietrznej pogodzie skutkuje zbieraniem worków z drogi przy jednoczesnym dociekaniu który worek jest czyj .
I tu zgrabnie przechodzę do tematu wiaderka . Mianowicie przyuważyłam w okolicy przy jednym domu zawieszone na ogrodzeniu wiaderko z napisem „na worki” . Olśniło mnie! Pomysł genialny w swojej prostocie . Właśnie nabyłam wiaderko, zaraz będę cyzelować stosowny napis i rozkminiać sposób zawieszenia na ogrodzeniu .


Dziurki nawierć w dnie wiadra żeby woda nie stała. dobry pomysł.
Mi rzucają całe rolki na podjazd bo rzadko wywożą i wiosną mam 2 tury po dwadziescia kilka.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 14:27, 22 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Basia, czyli masz kilka kubłów w różnych kolorach? U nas się tego nie praktykuje, śmieci różnego rodzaju pakowane są w kolorowe worki. I rzucają tyle worków w danym kolorze ile się wystawiło.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 14:29, 22 mar 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7192
Makao napisał(a)
Byłam i kupiłam bo myszy wciągają namiętnie więc pewnie zaraz będą mieć pasożyty. Takie


Pytałam o tabletki combo dla kotów to niestety nie istnieją takie na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne w jednej. Trzeba podawać dwa preparaty.

Pokazywał mi jeszcze takie krople o przedłużonym działaniu do 3miesięcy ale nigdy nie stosowałam. U mnie to bez sensu by było.



Swoim kotom kupuję Drontal - niestety muszę im wciskać na siłę te tablety bo nie dadzą się oszukać
Szczególnie jedna kotka - na nią nie ma sposobu- zamknie dziub drapie warczy trzyma talblete w pyszczku a nie połknie więc jej nie męczę ( i tak wypluję albo puści pawika więc kupuję jej krople Dronspot do stosowania na skórę
To jest kotka która je tylko suchą karmę i czasami mięsko jak gulasz robię
Żadne z moich kotów nie ruszy puszki rybnej a o świeżej rybie nie wspomnę
Za to myszy nornice i popielice szare- uwielbiają
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 14:30, 22 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
LIDKA napisał(a)


Dziurki nawierć w dnie wiadra żeby woda nie stała. dobry pomysł.
Mi rzucają całe rolki na podjazd bo rzadko wywożą i wiosną mam 2 tury po dwadziescia kilka.

Lidka, ale rzadko to znaczy, że musisz długo trzymać śmieci u siebie?? To dziwne jest… U mnie plastiki, szkło i papier oraz ogrodowe odpady odbierają raz na 2 tygodnie, a zmieszane co tydzień.
Wiaderko planuję wieszać tylko w dniu odbioru śmieci.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies