Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Patrycja_KG_Lu 12:07, 23 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2709
Orientujecie się gdzie warto kupić najtaniej takie duże 240 litrowe pojemniki na śmieci? Na Allegro najtaniej koło 170 zł za sztukę. Na razie mieliśmy w workach za pergolą składowane, bo jeszcze nie ma frontowego ogrodzenia i wiaty śmietnikowej, ale koty bezdomne wyczuwają saszetki Puszysława i rozrywają worki.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Kordina 12:15, 23 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Są na OLX i zobacz jak najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Wpisałam tylko >pojemnik 240<
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
mrokasia 12:22, 23 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18036
U nas zmieszane co tydzień, plastik, szkło i papier co 2 tygodnie. Bio różnie, zależy od pory roku - w zimie raz na miesiąc, od wiosny do jesieni co 2 tygodnie. Można też samemu wywieźć na pszok. Póki co mamy nielimitowaną ilość, worków zazwyczaj zostawiają z naddatkiem i przytomnie upychają ciasno w ogrodzeniu.
Kupiliśmy duży pojemnik plastikowy, chyba 660l, na worki ze śmieciami (plastik, papier, szkło) i tam je wrzucamy bo inaczej okoliczne koty zawsze coś wywęszą no i muchy…).
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 12:57, 23 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
Cienko u was z tymi workami. My mamy na wszystko plastikowe pojemniki. Dostajemy je od gminy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magara 00:53, 24 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Bardzo byłam ciekawa co takiego wzbudziło emocje w moim wątku, że tyle postów nowych A Wy o śmieciach gadacie

Cieszcie się z Waszych harmonogramów wywozu odpadów

Bo u mnie:
- zmieszane - raz w miesiącu
- plastiki - raz w miesiącu
- papier - co trzy miesiące
- szkło - co dwa miesiące.
Z bio i popiołu nie korzystam.
Ratuje nas istnienie PSZOKa, bo byśmy w śmieciach się zagrzebali. Niestety zmieszanych się na PSZOK nie da odstawić więc trzymamy w zatrytkowanych workach i kubłach. Cały miesiąc...

Przy odbiorze rzucają nam worków tyle ile odbierają, ale to akurat średnio mnie obchodzi. Worki i tak muszę kupować.

Gmina nam od zeszłego roku funduje kubły. W tym roku dostaliśmy po czarnym na zmieszane. A rok temu zielony na szkło i mamy obowiązek w nim szkło wystawiać. Podobno to dla gminy taniej bo mniej płaci niż za wysypywanie szkła z worków... Jakoś średnio w to wierzę, raczej mi się widzi, że szwagra brata kuzyna syn ma firmę, która kubły sprzedaje... Info o przetargu na zakup kubłów nie znalazłam nigdzie, no ale to insza, polska inszość


Pomysł z kubełkiem na worki wydaje się być dobry, chociaż sama nie planuję. Z reguły przyuważam przyjazd śmieciarki (wszak to wielkie święto ) i co rzucą zbieram na bieżąco.


Justyna - o pakowaniu w kota tabletki już pisałam wcześniej, sposób niezawodny - tabletkę rozkruszyć plus tuńczyk w sosie własnym
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:56, 24 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Ogrodowo - u mnie lipa
Zimno i mokro

Ale obeliski dla groszków zakupione
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Rojodziejowa 09:32, 24 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8603
Pokazuj!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 09:58, 24 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
No właśnie, pokazuj!
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 10:01, 24 mar 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Też czekam Pobuuudkaaa
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kordina 10:07, 24 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
No właśnie, gdzie ta wyrzutnia rakiet z samochodu, co pisałaś u Zuzi?? Odleciałaś? Chociaż kiedyś zrobiłam zdjęcie pt wakacje na księżycu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies