Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

mrokasia 10:52, 24 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
Ja też czekam na obeliski.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
An_na 11:16, 24 mar 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1558
Czekam na foto obelisków. Nadadzą się do clematisow?
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Rumianka 12:59, 24 mar 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Fotki dojrzewają w aparacie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Magleska 14:02, 24 mar 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18552
Przyleciałam oglądać obeliski ,a tu lipa ....no nic -poczekam cierpliwie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Patrycja_KG_Lu 15:47, 24 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2707
Hej. Czytałam, że wysiałaś groszki ozdobne i dałaś na taras. W filmiku Kasia.in było natomiast, żeby dopiero po skiełkowaniu dać w chłodniejsze miejsce. Twoja metoda się sprawdza? Ja siałam swoje dopiero pierwszy raz wczoraj i na razie dałam w ciepłe miejsce.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Magara 00:19, 25 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
No nie, Dziewczęta, aż taki krzyk o parę szprych zespawanych A gdzie się podziała u Was najważniejsza cecha ogrodnika - cierpliwość???

Tak serio - miałam na dziś wielkie plany ogrodowe. Obudziło mnie piękne słońce, plany wydawały się być ugruntowane. Zanim się zebrałam zdążyło powiać, polać i zrobić się zimno. Słońce co chwilę wychodziło zachęcająco, ale to było bardzo złudne. Zimnica okrutna. Jedyne co zrobiłam ogrodowo to powbijałam patyki od hortensji i derenia w okolice kocimiętek - kupiłam jakieś odmianowe, ładnie już rosły w zeszłym sezonie, miały koty się ich nie imać, ale się nie sprawdziło - koty się tarzają namiętnie... Przeczekam jeszcze ten sezon z patykami, ewentualnie z kocimiętek zrezygnuję z żalem wielkim

Ustawianie obelisków w docelowym miejscu, to też był plan na dziś, ale wymiękłam z uwagi na zimno.
Póki co, stoją na tarasie, prezentują się tak:

Zdjęcie nie miało być pokazowe, a dokumentacyjne dla potrzeb własnych Innego nie zrobiłam - więc w tle moja wiosenna wystawka

Obeliski wydaja się być solidne. Są spawane, nie skręcane. Malowane proszkowo. DT zaakceptował
Dwa lata temu kupiłam takie najtańsze, powszechnie dostępne. Lipa. Zardzewiały, stożek się przebarwił, całość wygląda jak wyciągnięta ze śmietnika. Mam nadzieję, że te nowe posłużą długo, a jakby co to na proszek z nimi pojadę i będą jak nowe

Czy się nadadzą na clematisy? No nie wiem. Ja je kupowałam pod groszki. Pręty mają 0,5. Wydaje mi się, że po clematisy to chyba coś mocniejszego by musiało być, ale się nie znam.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:25, 25 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Patrycja - pierwszą turę groszków trzymałam w domu do skiełkowania, później wyniosłam do foliaka.
Za radą Zuzy - teraz (wczoraj/przedwczoraj) wysiałam kolejną partię - faktycznie zostawiłam na tarasie Zobaczę co będzie Kolejną partię wysieję, za tydzień, dwa, w miejsce docelowe - obeliski już postawię, i też będę obserwować co będzie
Z groszkami próbuję trzeci rok, musi w końcu się udać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 06:25, 25 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11696
Proszę Pani, czuję się usatysfakcjonowana zarówno widokiem obelisków jak i wiosennej wystawki Jedno i drugie pięknie się prezentuje
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magleska 07:15, 25 mar 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18552
Świetne obeliski zakupiłaś właśnie moje taniochy leżą w domku ogrodnika i czekają na jakieś albo renowacje ,albo wywalenie-jeszcze nie zdecydowałam co z nimi zrobić .....co nie zmienia faktu ,ze marzą mi się porządniejsze obeliski

Natomiast zdjęcie regaliku wiosennego wygląda super ,ale jeszcze bardziej super by wyglądało ,jak by było bliżej cyknięte tak pomarudzę trochę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 07:43, 25 mar 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
Masz bardzo ładną tą wiosenną wystawkę . Mogłabyś zrobić jej lepszą fotę, bez obelisków
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies