Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 01:05, 28 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Wafelku - dzięki za wpis

Judith - nie miałam pojęcia o takich, zaraz zarzucę, dzięki

No ja cie pier...., żeby mi zlew sen z powiek spędzał ....
Ale decyzję podjąć muszę...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 03:59, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10149
Ja mam czarny granit. Praktycznie zero konserwacji. Poszukam rano, co to za firma bo nie pamiętam. 13 lat i wygląda jak nowy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
LIDKA 04:13, 28 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Mam granitowy franke. Czarny. Jest świetny. Mam 5 lat i też wygląda jak nowy. Zwykle mycie, żadnych specjalnych zabiegów.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Magleska 05:53, 28 mar 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
też mam czarny -8 lat -może nie wygląda jak nówka ,ale całkiem przyzwoicie -jak porobią mi się różne zacieki ,przebarwienia itp ,to czyszczę ogólnie dostępnymi środkami i na koniec nacieram go zwykłym olejem - później dłuższy czas jest spokój
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Makao 06:29, 28 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3998
Też mam czarny. Przebarwienie mam przy kranie od twardej wody. Teraz mam miękką ale osad został i ciężko go usunąć bo zlew jest chropowaty. Ale poza tym nic się nie dzieje. Mam go z 8 lat.

Muszę spróbować tym olejem natrzeć jak Magda
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
An_na 08:00, 28 mar 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Mam czarny, robię jak Magda. Jest ok
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Gruszka_na_w... 19:13, 28 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)

Narządka takie pierwszy raz w życiu w sprzedaży widziałam, luks czy nie luks, kolejne 8 zeta zainwestowane w ogród


Żadna ogrodowa inwestycja nie jest zbędnym luksusem. Zwrot kapitału (w różnej formie) jest szybki i gwarantowany. Mnie zakup żadnych butów czy ciuchów nie dawał nigdy podobnie długotrwałej radości, a to ona ostatecznie liczy się w życiu najbardziej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 21:09, 28 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Mam czarny Teka i jak ksztalt jest super to czyszczenie nie zdaje egzamimu. Po roku straszne zacieki pomimo czyszczenia specjalnymi srodkami. Jestem na etapie myslenia czy by go nie wymienic na kolor szary beton taki jaki mam blat. I zadnych ociekaczy a 2 komory
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mary 21:16, 28 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Jeżeli używasz silnych środków typu Kret to jest ryzyko zniszczenia/zmatowienia okolic odpływu. Mycie żeliwnej patelni/woka też nie służy takiemu zlewowi.
Mam czarny zlew Franke. Ma 10 lat. Dno jest zmatowiałe, a przy odpływie całkiem zniszczone. Myślę, że to skutek dwóch wymienionych wcześniej czynności. U mnie nic nie zabezpiecza dna zlewu i nikt się z tym zlewem nie cacka.
Taki czarny zlew jest pewnie trudniejszy do wyczyszczenia, ale z drugiej strony nie widać na nim każdego śladu, bo nie ma jednolitego koloru.

Edit: Mimo wad bardzo go lubię i na stalowy bym go nie zamieniła. No chyba że czarny stalowy, ale nigdy takiego nie widziałam.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Magara 00:00, 29 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Dziewczyny - dzięki
Może ten czarny nie taki straszny
Z tego co czytam, to macie swoje zlewy już kilka lat, albo i "dobrych" kilka lat. Mam świadomość, że to co 5-10 lat temu wyprodukowano było o niebo lepsze, niż to co się teraz produkuje.
Bardzo jestem nastawiona na franke, a ten tectonit to ich własna, jakaś nowa (?) technologia.
Teraz jeszcze doczytuję, że jest coś takiego jak fragranit... No idzie oszaleć
Decyzję muszę podjąć do połowy kwietnia, mam czas. Wszystkie uwagi Wasze - dalej bardzo mile widziane Ale głowa mi od tego zlewu pęka, więc nie wiem czy ostatecznie nie przerzucę decyzji na Małżonka - wszak to on głównie kuchnią zarządza
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies