Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Rumianka 17:37, 06 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Po wczorajszej ulewie jedyna korzyść, że parapety umyte z kurzu...Za to dziś od rana pogoda, pogódka...uzupełniłam korę na rabatach, kora taka brzydka się trafiła, ale cóż z czasem przerobi sie.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
An_na 18:18, 06 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1558
Magara napisał(a)
Ania - podeślij mi w wolnej chwili na priv te swoje tubki w sosem - z góry dzięki Sfochowana jest planowana do weta w maju - wciąż jesteśmy na etapie wchodzenia do transportera, zamykania drzwiczek i uczenia, że to nic złego O badaniach dziś gadaliśmy - jak już się ją pojmie i zawiezie, tu chyba za jednym stresem faktycznie jakieś badania zrobimy.
Weekend miał być piękny - u nas piękności nie widać, leje kolejną godzinę Może noc coś odmieni? Na to liczę


Wysłałam priv.
Ale się wstrzeliłaś z postem w samiuśką północ
I jak pogoda? U mnie w nocy też lało, ale od rana piękne słońce
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Agatorek 23:23, 06 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Życzę Ci słonecznej niedzieli
U nas dziś 20 stopni, pół dnia na krótki rękaw chodziłam po dworzu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:35, 07 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Basia - o Azie i oborniku czytałam u Ciebie, zapamiętałam, żeby jednak zakopywać ten granulowany

Kasiu-Mrokasiu - wczoraj pompa, dziś lato

Rumianko - u nas też dziś pogoda zadowalająca, ale nadążyć się nie da a zaplanować tym bardziej

Ania - już powyżej napisałam Pogoda jak marzenie dzisiaj, tak się styrałam, że nawet spać mi się nie chce, endorfiny

Aga - ja dziś rewię mody ogrodowej miałam - przebierałam się z pięć razy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:45, 07 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Ogarnęłam dziś poletko pod truskawki, cały dzień mi to zajęło łącznie z kancikowaniem
Niby kilka metrów kwadratowych (nie kilka, a naście, policzyłam) ale cud natury w postaci złoci żółtej potrafi dać w kość Strasznie ciężko się jej pozbyć, a taki to piękny kwiatek
Truskawki mają przybyć w nadchodzącym tygodniu. Mam dylemat, bo posadzić je muszę a wiem, że chwasty, które się wysiały nie dadzą mi spokoju. Kartony już mam przygotowane, ale nie wiem, co na nie... Mam dostęp do trocin - dadzą radę??? Myślałam o korze - ma to sens przy truskawkach???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:47, 07 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Trochę wiosny zostawiam, kaszubskiej, późnej



____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Wafel 01:41, 07 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 910
A ją tą złoć żółtą ostatnio tak podziwiałam na spacerze
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
mirkaka 06:45, 07 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9615
Aż musiałam sprawdzić co to takiego Złoć żółta, to roślinka cebulowa, chyba nie jest ekspansywna, musisz tylko nie dopuścić do wysiania się nasion, a cebulki wykopać. Ja ma takie kwiatki które same się rozsiewają i pojawiają w kolejnych miejscach, to śniedek. Nie lubię tej roślinki, bo bardzo szybko tworzy wielkie kępy, a kwiaty otwierają się tylko podczas słonecznej pogody. Mimo eliminacji takich kęp od wielu lat, ona ciągle pojawia się w nowych, najgorsze jak zasiedli się wewnątrz jakiegoś krzewu, np róży, to nie wiadomo jak ją wykopać żeby jej nie uszkodzić .
Prześliczne szafirki, żonkile, widzę że masz w podobnym stanie zaawansowaną wiosnę co ja
Tylko puszkinia, u mnie już skończyła kwitnienie, a u Ciebie jest ciągle piękna.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
antracyt 07:11, 07 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Ja dzisiaj też mam w planach poletko truskawkowe. Czyściłam pod nie miejsce tak samo długo jak Ty - widły do pomocy sprawdziły się idealnie Teraz zostało mi dodanie dobroci wszelakich i sadzenie. Piękne sadzonki dostałam wczoraj w prezencie i mam mobilizację do pracy Wydaje mi się, że kora to nie jest dobra ściółka dla truskawek. Nie jestem specjalistą w ich uprawie, ale może być za mokra. Owoce nie będą za dużo wody "łapać" i gnić?
Piękne masz wiosenne kwiatowe dywaniki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 09:16, 07 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10268
Też ogarniałam wczoraj moje truskawki, ja mam małe poletko i jakoś do truskawek nie mam ręki. Niby są ale owocowego szału nie mam, u mnie chyba za mało słońca mają. A ta złoć żołta też mam u siebie, nie wiem skąd, vhyba jej nie zapraszałam W malinach u mnie rośnie, zostawiłam bi nie duża kępki i ładnie wygląda Kaszubska wiosną piękna szczególnie ta narcyzowa No bo przecież Kaszuby same w sobie są piękne, no nie?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies