Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Basieksp 11:33, 10 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Też mam taki ekologiczny trawnik nawet jakieś stokrotki mi zakwitły ale to bardziej, trochę z braku czasu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:46, 10 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
O! To bardzo dobre wieści, że nowa przyjaciółka się sprawdziła. Nadmierne picie może jej przejdzie po dotarciu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 14:48, 10 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
Daga, z truskawkami mam do czynienia w zasadzie od wczesnego dziecinstwa, raczej stosuje sie do wlasnych doswiadczen. Zastosowalam mate szkolkarska i nie odbilo sie to ani na jakosci ani na ilosci truskawek wiec zostawiam. Mate bede miec jeszcze w nastepnym sezonie. A w kolejnym mam nadzieje, ze dorobie sie juz skrzynek podniesionych. Krzaki truskawek zmieniam co 3 lata, teraz mam 2 sezon. Truskawki podlewam odstala woda z ekologicznym humusem do truskawek. Plus maty jest taki, ze nie musze odchwaszczac, dziurki sa rowne a truskawki nie sa brudne. Mata jest przepuszczalna wiec rosliny bez problemu oddychaja.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Patrycja_KG_Lu 17:59, 10 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
TAR, ta mata to czarna? Dajesz coś na wierzch by się nie nagrzewały tak mocno?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
vita 21:41, 10 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Truskawki na pewno warto wyściółkować, ja po przygodzie z kaszëbskô malëna, wysypałam w międzyrzędzia zrębki sosnowe. Nie wiem czy nie za bardzo zakwaszę uprawę takim zabiegiem, TAR polecała nawóz z owczej wełny, kupiłam i jestem ciekawa jak wpłynie na wydajność i smak
Magarku, masz szansę zrobić z sadzonek frigo, kaszëbskô malëna
Pocieszek nam potrzeba
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Magara 00:07, 11 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Aga - odstawienia na boczny tor z powodu Hałaśliwej się absolutnie nie boję Patrz - post Zuzy

Zuzku - ekologiczna murawa, z koniczynką i stokrotkami nie jest zła - sama bym taką chciała U mnie głównie mlecze w mchu, sieje się tego z okolicy masa Może musisz Małżonka zanęcić żeby "niunią" się zainteresował??? No sama nie wiem jak

Haniu - że Nowa jest opojem - trudno, zdzierżę Gorzej z hałasem

TARcia - trochę żałuję, że się nie przełamałam i nie cofnęłam w rozwoju ogrodowym w temacie agro... Teraz już po ptokach. Truskawki w ziemi. Kupię tekturę, później pomyślę co na nią.

Vita - najpierw kartony, później reszta
U mnie problem z poletkiem truskawkowym jest taki, że dopuściłam do zachwaszczenia w zeszłym roku i się badziew wysiał
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:18, 11 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Na koniec dnia jeszcze się "pochwalę" że zamordowałam większość moich pomidorów wysianych... Żal wielki
Postanowiłam w tym roku siać w piwnych kuflach. Pierwszy raz. Przemówiło do mnie to, że nie trzeba pikować (nie znoszę tego), a jedynie dosypywać ziemki.
Niestety u mnie się nie sprawdziło. Siewkom dobrze szło, a później zgniły i umarły
Woda z takiego kufelka piwnego odparowuje jednak zupełnie inaczej. Miałam nawiercone otwory na dnie. Błąd, trzeba było nawiercić też wyżej. Wydawało mi się to ekstrawagancją, to teraz mam. Dziś poprzesadzałam te, które przeżyły, w normalne doniczki, zobaczymy co będzie.


____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magleska 05:43, 11 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Szkoda pomidorków -ale może uda Ci się uratować jeszcze kilka .

Dobrze ,że napisałaś ,że to niezbyt udany eksperyment ,bo mi się u Ciebie spodobał i miałam zamiar spróbować -właśnie przez względy nie pikowania ,a dosypywania

Moje truskawki wyściółkowane w zeszłym sezonie trocinami kwitną na całego-jak będzie z owocami i ich czystością -sezon pokaże
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
antracyt 06:57, 11 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Magara napisał(a)

Zuzku - ekologiczna murawa, z koniczynką i stokrotkami nie jest zła - sama bym taką chciała U mnie głównie mlecze w mchu, sieje się tego z okolicy masa Może musisz Małżonka zanęcić żeby "niunią" się zainteresował??? No sama nie wiem jak

Mleczy też u mnie dostatek

Zaczynam podejrzewać, że mężaty cichaczem forum podczytuje, bo wczoraj ogarnął sprzęt, murawę skosił i nawet większość wertykulatorem przejechał Oby dzisiaj chęci starczyło mu na resztę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
TAR 10:31, 11 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
TAR, ta mata to czarna? Dajesz coś na wierzch by się nie nagrzewały tak mocno?


Tak, czarna mata, ja nic na nia nie daje, bo u mnie ziemia jest zimna wiec w okresie wegetacji jest w sam raz. Poza tym liscie truskawek praktycznie zakrywaja cala mate, sa jak parasol ochronny, maja szybki przyrost.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies