Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Anda 08:34, 06 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Ogród ślicznie się prezentuje
U Ciebie powtórka z zeszłego roku Marudzenie do potęgi a potem pokazywanie fotek ślicznego ogrodu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rojodziejowa 09:15, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Magara napisał(a)
Niezapominajki mam wszędzie gdzie się da




To miejsce mi się szczególnie podoba.

Floksiki też wyglądają super! A kwitną dość długo. U mnie dopiero teraz kwiatki się przerzedzają.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magleska 09:19, 06 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Nie wiem czemu narzekasz na ogród Smerfetka marudna

Ślicznie masz i już

a co do skarpy -powywalaj tam ,to co brzydko rośnie ,nie rozpoznaje na zdjęciu ,czy to wrzosy ,czy coś innego
Magara napisał(a)


to po prawej od floksów

floksy porozsadzaj ,dodaj jakieś niskie iglaczki -ja mam takie rosnące już 8 lat kulki malutkie -tylko nazwy zapomniałam ...
dobrze mi rosną na skarpie rozchodniki ,azalie te niskie ,kosodrzewiny-tylko je dość mocno tnę ,żeby były niskie ,posadziłam też irgę w trudnych kawałkach ...
ja dobrych kilka lat walczę z tą swoją skarpą -sporo roślin wyleciało ,lub zmieniało miejsce ,teraz w wolne luki wsadzam tylko to co sobie dobrze radzi

spróbuję też tych floksów dosadzić ,bo mam trochę miejsca po rozplenicach



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
antracyt 10:45, 06 maj 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Przyjemne zieloności prezentujesz zakropione floksikami
Czekam z niecierpliwością na powojnika.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 10:54, 06 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Magleska napisał(a)
Nie wiem czemu narzekasz na ogród Smerfetka marudna

Ślicznie masz i już



Pełna zgoda!!!

Tych niezapominajek Ci zazdroszczę, nie mam wcale. Muszę sobie chyba wysiać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 11:27, 06 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Magarko, bardzo sielsko jest w Twoim ogrodzie. Tak sobie wyobrażam agrowczasy .
Niezapominajki kocham, mam mnóstwo, pasują absolutnie wszędzie
Floksowe dywany są świetne, a najlepsze w nich jest to, że są coraz większe, cnie? .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
tulucy 11:30, 06 maj 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
King Bruce Lee - śpiewamy sobie razem z córką przy okazji wypraw samochodem. Między innymi. Młodej poszerzam horyzonty. Na szczęście lubi i śpiewa Zauchę, Wodeckiego, Prońko


Niezapominajki młoda też uwielbia. Ja mniej, bo za bardzo się sieją, a po przekwitnięciu jakoś mi się nie podobają.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:01, 06 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Świetnie się prezentują te wyspowe rabaty. Uładziły nieco dzikość tego Waszego zakątka, ale nie zaburzyły jego naturalności. Niezapominajki idealnie wpisują się w klimat ogrodu. Cieszę się, że wśród drzewek są i takie, które wywołują uśmiech na twarzy.

Wciąż wierzę, że nadejdzie taki czas, kiedy ze skalniaka wylecą jałowce (nie bij!) i to miejsce zalśni niczym perła, bo zdecydowanie warte jest tego. Słuchaj się Madzi. Ona wie, co pisze. Swoją skarpę modernizowała wielokrotnie, a my teraz zbieramy szczęki z podłogi, kiedy oglądamy zdjęcia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
GingerO 22:27, 06 maj 2024

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 126
Piękne Twoje rabaty pod drzewami! Jestem urzeczona. Masz miejsca zacienione i również słoneczne. Przytulnie i naturalnie.
____________________
Ola
Magara 23:33, 06 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Dziewczyny - zbiorowo dziękuję za pochwały wszelakie

Staram się wyjść ze strefy smerfa marudy, ale jak to zrobić???
Po poprzednim przymrozku jeszcze nic się nie podniosło A teraz w zapowiedziach kolejny... Rośliny po ostatnich znowu ciepłych dniach pooooszły do przodu. Całego ogrodu nie okryję na zapowiadane dwie bardzo zimne noce...
No i dwa kolejne klony po zimie kaput. Ze śmiercią Jordana już się pogodziłam, ale że Going Green nie ma ani jednego listka - no ciężko mi z tym
Jak tu nie marudzić???

Zrobiłam wczoraj kilka zdjęć, na pamiątkę. Wrzuciłam takie, które wydawały mi się optymistyczne
Bo w realu np. rabata, która się Asi Rojo szczególnie podobała, wygląda tak:

I takie strachy mam na każdym kroku, więc różowo nie jest.


____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies