Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

anabuko1 08:26, 08 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Kordina napisał(a)
IRYSKOWO
Moc fioletów, ale każdy inny, uwielbiam ten kolor. Jakbyście kiedykolwiek spotkały istotę w fioletowych spodniach, fioletowym szalu, fioletowej kurtce i czapce fioletowej (wersja zimowa ) to na pewno będę ja







I żeby nie było, że człowiek tylko fioletami żyje - trochę słonecznej żółci. Zakwitły iryski wodne w oczku:



Prześliczne irysy.
Maki też ślicznie się prezentują.
Też mam i tylko te pomarańczowe z wieloletnich.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kordina 10:36, 12 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Oczko w porannym słońcu z dzisiaj 12.06.2022, iryski wodne w odwrocie, zakwitły bodziszki, nie wiem jaka odmiana, dostałam od koleżanki wiele lat temu. Jedyna wada - krótko kwitnie. Czy znacie jakieś gatunki, które kwitną długo?










____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 11:05, 12 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Zakwitła trzykrotka wirginijska, mam 3 odcienie, lekki fiolet, liliowy i ciemny głęboki fiolet (ciemniejszy niż na ostatnim zdjęciu) Słońce odbite od czerwonych i fioletowych płatków powoduje, ze trudno jest uchwycić prawdziwy kolor. Lubię tą trzykrotkę

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Ewa777 11:19, 12 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Śliczne te trzykrotki Moje bodziszki też krótko kwitną i bardzo się rozrastają.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Basieksp 11:50, 12 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Kordina napisał(a)
Zakwitła trzykrotka wirginijska, mam 3 odcienie, lekki fiolet, liliowy i ciemny głęboki fiolet (ciemniejszy niż na ostatnim zdjęciu) Słońce odbite od czerwonych i fioletowych płatków powoduje, ze trudno jest uchwycić prawdziwy kolor. Lubię tą trzykrotkę



Też mam ją u siebie ładnie kwitnie, ładny ma pokrój i u mnie bezproblemowa same plusy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 17:25, 12 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Ach przegapiłabym oczko bardzo ładne i fajnie zaaranżowane kamienie, paprotka, podoba mi się
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 20:20, 12 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12147
Najdłużej kwitnącym bodziszkiem jest popularny bardzo na forum bodziszek Rozanne, kwitnie od czerwca do późnej jesieni. Mam aktualnie na zbyciu dwie sadzonki, zostały mi po wykopaniu karpy. Chcesz? Mogę wysłać. On zajmuje sporo miejsca, jedna sztuka potrafi się rozleźć na metr kwadratowy, ale można go przyciąć po obwodzie. Nie daje rozłogów tylko wypuszcza takie długie pędy.
Ten twój bodziszek to b. wspaniały. Po kwitnieniu trzeba przyciąć, szybko odbije.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Alija 21:47, 12 cze 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Kordina napisał(a)

Godzina pąsowej róży, a nie! pąsowego maka:





Stawik i okolice super, iryski zachwycające, ale muszę pochwalić Twoje pąsowe maki, są obłędne.
Zdjęcia bardzo ładnie Ci wyszły, zauważyłam u siebie, że bardzo trudno zrobić fotkę właśnie czerwonym kwiatom, ja mam z tym problem, kolor nie wychodzi.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Agania 22:28, 12 cze 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ładnie, moje klimaty
Maki wysublimowane, artystyczna fotka
Trzykrotki mam od początków ogrodniczkowania, też je lubię
Chętnie przyjmę nasionka Twoich maków w zamian mogę podzielić się kosmosek/onętek.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kordina 00:41, 13 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Ewo - dziękuję

Basiu - dziękuję zgadza się co do trzykrotki, są bezproblemowe, u mnie rozsiewają się samoistnie, ale nienachalnie.

Jolu - jestem bardzo zainteresowana Twoim bodziszkiem, napiszę na priv adres. I dzięki za informację o cięciu - tak zrobię, myślisz, że jeszcze raz zakwitnie?

Agatko - dziękuję mam nasionka maków z zeszłego roku i z przyjemnością Ci wyślę, chyba, ze chcesz tegoroczne później? Ale one chyba jeszcze zdążyłyby się pokazać z zeszłorocznych?





____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies