Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Kordina 15:35, 31 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Dziewczynki - rutewka dziękuje za uznanie
April firma brukarska prowadzona przez kobiety wyglądałaby nieźle, trzeba byłoby pomyśleć nad odpowiednimi uniformami, seksowny strój kąpielowy może, przezroczysty kombinezon na to i kolorowe kaloszki i gogle (żeby się zaprawa na makijaż nie pyliła)?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 17:41, 31 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Nie wiedziałam że te obrzeża mają różną wysokość. Ja będę musiała się głębiej wkopać bo mam zbieraninę różnych kostek i łupanych kamieni. Mam z jednej strony obwódkę już zrobioną z tego co miałam. Cenne informacje na temat proporcji piasku i cementu. Dziękuję.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
gogo 21:22, 31 maj 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ja oczywiście też przyznaję Ci medal za opiekę nad zwierzaczkami

A za zdolności Cię podziwiam
I obudowa szamba cegłami to strzał w dziesiątkę, pomysł i wykonanie świetny
Ja na połowie swojego mam szachownicę, bo też nie mogłam patrzeć na paskudztwo.

Wiem też, gdzie się udać na korektę brwi
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kordina 22:05, 31 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Joku napisał(a)
Nie wiedziałam że te obrzeża mają różną wysokość. Ja będę musiała się głębiej wkopać bo mam zbieraninę różnych kostek i łupanych kamieni. Mam z jednej strony obwódkę już zrobioną z tego co miałam. Cenne informacje na temat proporcji piasku i cementu. Dziękuję.


No to jeszcze Ci powiem jak poszerzyłam chodnik przy mojej szachownicy ziołowej. Może ten sposób będzie dla Ciebie lepszy. Na pewno ogranicznik jakiś może być ze starych desek. Ja akurat miałam z jednej strony płytę chodnikową a z drugiej kamienie, poprzedzielałam sobie kawałki deseczkami, dlatego, ze robiłam niewiele zaprawy na raz. Wtedy cement do piasku w proporcji 1:3 (1 - cement : 3 piasek), ach i oczywiście w tym wypadku woda, (daję na oko, jak za rzadka dosypuję troszkę cementu) zalewałam kawałki i wciskałam różnej wielkości kamyki:




jak trzeba było to mokrą gąbeczko wyrównywałam - pacałam , jak troszkę związało wyciągałam deseczki i znowu miałam wgłębienia do pracy. Polewałam konewką na drugi dzień.

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 22:22, 31 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
O właśnie, coś takiego mi chodzi po głowie bo nie chcę żeby mi w tym miejscu rosły chwasty. A dlaczego robiłaś takimi trójkątami? To miało jakieś znaczenie?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 00:22, 01 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6597
Bożena, ja się chyba nie przywitałam, ale melduję, że zaglądam cały czas
I jestem pod wrażeniem - fach (niejeden) masz w ręku

Ostatnio koleżanka mi uświadomiła, że nie da się znaleźć firmy, która by ogarnęła mały ogród (działkę RODO) - pod kątem koncepcji i wykonawstwa różnych prac, m.in. brukowych

Jest nisza
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
malgorzataka... 08:37, 01 cze 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Bożeno--grzebiuszek na Ogrodowisku jest zapewne więcej ale Ty jesteś grzebiuszką wyjątkową z racji pióra(klawiatury) zdolności manualnych ,pomysłowości.
Układam też co nieco z kamieni jedyna rzecz która mi odrobinę wychodzi--trochę pomysłów od Ciebie zgapię.
Pozdrawka zostawiam.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Kordina 17:00, 01 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Joku napisał(a)
O właśnie, coś takiego mi chodzi po głowie bo nie chcę żeby mi w tym miejscu rosły chwasty. A dlaczego robiłaś takimi trójkątami? To miało jakieś znaczenie?


Jolu ie miało żadnego znaczenia po prostu miałam deseczki takiego wymiaru i je wciskałam pod kątami bez ucinania i tak wyszło.

Magara - dziękuję wskakuj w niszę Koleżanko

Małgosiu dziękuję również, nawet cieszy mnie, ze ktoś coś ode mnie zgapi, zgapiaj do woli i daj znać co robisz
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 18:38, 01 cze 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
Bożenka, skoro siedzisz w tematach DIY może mi powiesz, czy dałoby się czymś pokryć ławkę drewnianą, przeznaczoną do wewnątrz tak, aby jednak mogła służyć jako ławeczka ogrodowa?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 19:53, 01 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Asiu napiszę co sprawdziło się u mnie. Surowe drewno traktuję impregnatem do drewna konstrukcyjnego Protektor Primacolu 1:9 rozcieńczenie, mam 1 litr ze 3 lata albo i dłużej. On jest bardzo wydajny, kładę 2 warstwy po wyschnięciu. Potem na całkowicie suche - Drewnochron impregnat ( pisze na nim płoty, altany, elewacje drewniane) też ze 2 warstwy - lubię malować, to najfajniejsze prace i łatwe
Stara ławka postkomunistyczna u mnie stoi na podwórku już kilka lat (nawet nie wiem ile?) i jest nadal w bardzo dobrym stanie.
Czy ta Twoja ławka ma jakąś powłokę? Może dobrze byłoby ją trochę potraktować szlifierką do drewna, żeby ściągnąć lub chociaż zmatowić pozostałości? Oczywiście zawsze trzeba odpylić (ja zamiatam pędzlem) i przetrzeć benzyną ekstrakcyjną i dopiero nanosić resztę

Nie mam wiele orlików, ale mam! Jeszcze mam kilka białych i różowych. Patrzę, ze mój stary aparat robi nie za ciekawe zdjęcia, a te soczyste i ostre z komórki mojego syna.





____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies