Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

sylwia_slomc... 23:18, 17 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Śliczne lilie wodne Ogród ciekawy, ten kolarz z fakturami i kolorami liści jak zielona ściana wyszedł
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 01:38, 19 cze 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Piękne kwiaty na pięknie zrobionych zdjęciach, podziwiam
Szczególnie te krople, mi nie udaje się takich zrobić, cóż, i tablet i aparat fotograficzny niestety marnej jakości
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kordina 15:02, 19 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Dziękuję Koleżankom odwiedzającym mój wątek
A teraz krótka historia wzniesionych:


1 - zabezpieczenie drewna i suszenie




2 - przygotowanie ziemi - najcięższy moment, bo trzeba było zniwelować górkę i nierówności, a z drugiej strony usunięcie kilku taczek ziemi spowodowało również usunięcie sporej ilości chwastów Oczywiście użyłam obrzeży ogrodowych.
Potem kartony zmoczone, zabezpieczone kamieniami i cegłami przed porywami wiatru.




3 - zabezpieczyłam dna siatkami przeciw nornicom i kretom, przymocowane zszywaczem do mebli, ale poszła MOC zszywek i nie wiem czy dobrze (rzeczywistość zweryfikuje) zabezpieczyłam folią budowlaną brzegi przed wilgocią, ale chyba lepiej byłoby wyjść za brzegi?




4 - wypełnienie ziemią, w międzyczasie zrobiłam schodek z wylewki (jeszcze do dokończenie) Po drugiej stronie ścieżki widać chaszczowisko z jakim się zmierzyłam i będę nadal, ale bez pośpiechu, do jesieni skończę




____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 15:09, 19 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
C.d.

5 - posadzenie z mojego mobilnego inspektu sadzonek i wysianie części warzyw:




6- zdjęcie z dzisiaj 16 czerwiec - staram się jeść codziennie zielone z energią życia i słońca
z boku mam przygotowaną siatkę do fasoli. Z drugiej strony wymyśliłam sobie murek mieszany z kamienia i cegieł. Zobaczę czy będę wydolna czasowo i fizycznie. Teraz zaśpiewam - "...chciałabym, chciała..."

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 15:43, 19 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Teraz mała ciekawostka-eksperyment
W zeszłym roku miałam jedną piękną różową kalię:



ze dziwieniem zauważyłam, że jednak znalazł się jakiś owad amant na kalię i ją zapylił (zdjęcie niestety nieostre) zaczęła wytwarzać nasionka, a płatki stały się bardziej skórzaste, czerwieniejące, po prostu ochraniały nasienne kuleczki




na wiosnę wysuszone nasionka poszły do rozsadnika i dłuuuugo nie było NIC, aż wreszcie nie tak dawno buchnęło




Potem doczytałam że ona rozmnaża się przez dzielenie kłączy i cebul... Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam zamiar przesadzić je do większych doniczek
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 16:26, 19 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Jeszcze mała przypominajka - nie wyrywajcie sałaty z korzeniem, tylko ścinajcie nożyczkami, zostawiając korzeń i trochę zielonego, ja doczekałam się następnych sałat z drugiego rzutu, zobaczę czy do trzech razy sztuka, czy dłużej
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Judith 16:33, 19 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Prawdziwa grzebiuszka z Ciebie, Kordino . Warzywniczek robi wrażenie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kordina 16:44, 19 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Judith napisał(a)
Prawdziwa grzebiuszka z Ciebie, Kordino . Warzywniczek robi wrażenie .


Ha, dziękuję, jeszcze nie napisałam, że sąsiadka pracuje w kombinacie konopnym i kupuję u nich paździerze konopne i nimi wyścielam ścieżki
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Alija 16:46, 19 cze 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Bożenko, powtórzę za Judith, prawdziwa grzebiuszka, nazwa wątku bardzo dobrze dobrana.
Podziwiam Twoje pomysły i realizacje, zdolna jesteś niesłychanie.
Warzywnik profesjonalny, a jakie uprawy, super.
Ciekawa jestem, jak Ci się uda hodowla kalii, powodzenia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Joku 20:00, 19 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Podziwiam nieustannie zdolności manualne.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies