Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Magara 01:24, 13 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6713
Bożena - podziwiam trzykrotki Posadziłam z zeszłym roku sztuk trzy, nie mam ani jednej. Mam wrażenie, że koty przy nich pracowały, ale żeby aż tak?

Przy okazji pytanie do Joli-Yoku - co po kwitnieniu trzeba przyciąć bodziszkowi wspaniałemu? Też chyba go mam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 17:42, 13 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
"Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety” - Marilyn Monroe



____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Judith 18:38, 13 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9991
Piękne zdjęcia, Kordino . U mnie też dzisiaj porządnie popadało .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kordina 20:04, 13 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
A ja znowu grzebię w zdjęciach i znalazłam takie romantyczne zdjęcie zupełnie zapomniałam, że miałam taką piękna pnącą róże w 2015, później wymarzła. Również czereśnia, którą widać w tle została ścięta ze względu na zbytnią bliskość domu, mnóstwo lisci i szpaków, które nie dały zjeść czereśni...

czyli zdjęcie historyczne, ale obok w negatywie, zdumiewające kolory. Kto by przypuszczał, że przeciwieństwem różu będzie butelkowa zieleń, a zieleni fiolet:

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 20:27, 13 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12158
Swojego bodziszka wspaniałego przycinam po kwitnieniu nisko przy ziemi, po kilku tygodniach, dość szybko odrasta nowa kępa liści. U mnie on nie kwitnie powtórnie. Inna sprawa że teraz warunki ma byle jakie, w zagęszczeniu sporych krzewów. Podobnie tnę bodziszka krwistego, golę niemal na łyso. Natomiast Rozanne tnę po obwodzie jak zajmuje zbyt dużo miejsca czyli obcinam za długie pędy. Na krótki czas jego uroda nieco brzydnie, ale potem znowu jest ładny i kwitnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 21:01, 13 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Alija napisał(a)


Stawik i okolice super, iryski zachwycające, ale muszę pochwalić Twoje pąsowe maki, są obłędne.
Zdjęcia bardzo ładnie Ci wyszły, zauważyłam u siebie, że bardzo trudno zrobić fotkę właśnie czerwonym kwiatom, ja mam z tym problem, kolor nie wychodzi.



Mam ten sam problem z uchwyceniem czerwonego koloru, nie wychodzi, zawsze jakoś jaśniejszy.
Twoje maki mają wyśmienity kolor, u mnie tylko wieloletnie pomarańczowe, taki kolor jak tych dzikich.
Twoje oczko podziwiam za jego naturalny wygląd,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
malgorzataka... 14:35, 16 cze 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Kordina napisał(a)
"Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety” - Marilyn Monroe

...oj Bożeno w przypadku Marlin to chyba chybiona wypowiedż.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Ewa777 09:39, 17 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18484
Śliczna ta róża. Szkoda, że wymarzła.
Zdjęcia z kroplami wody przepiękne
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Agatorek 22:03, 17 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Masz też talent do robienia fotek . Mak świetnie wyszedł na zdjęciu.
Wspominkowa róża również i nie można nie wspomnieć o trzykrotce . I o diamentach

Nie wiem, czy bodziszek rozanne nie kwitnie dłużej.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasiapod 22:16, 17 cze 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1016
Ale piękne zdjęcia
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies