Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

hankaandrus_44 22:50, 28 lut 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Bożenko dziękuję za wiosenny odzew,
poczułam się jak stara gęś, co woła swoje stado w locie.

A stado moje rozrzucone od Pomorza do Podtatrza. Trzeba wołać do roboty. Powodzenia.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Margo2 23:30, 28 lut 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 871
Uśmiałam się z tego zapomnienia miejscówki.
Ja mam za to inne wiosenne zagwozdki. Cos posadziłam w zeszłym roku i nie pamiętam co.
Teraz będe z niecierpliwością czekała az do końca wylezie i zakwitnie
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Rojodziejowa 23:36, 28 lut 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Przy plewieniu sobie przypomniałam, że rośnie mi coś przywiezionego od Danusi… muszę poszperać, co to było i zapisać nazwę, bo przeżyło

Wiosna to sporo niespodzianek

A jeszcze co do plewienia, to teraz przy grzebaniu co chwila grafiką google sprawdzałam co rośnie, żeby nie wyrwać czegoś co chciałabym, aby zostało.

O mało co i bym chwasta otoczyła troskliwą opieką. Jednak wyglądał podejrzanie dobrze, jak na coś szlachetniejszego
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 00:40, 29 lut 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Joku napisał(a)
Ja na spacerach też zawsze patrzę co w trawie piszczy, tzn. rośnie . Ale widuje tylko pospolite rośliny. Pewnie w nieodpowiednich miejscach łażę.
Witaj w gronie posiadaczek Sibeliusa. Mój nadal w donicy, nadal myślę nad miejscówką.

Dzięki Jolu, podsunęłaś mi myśl, żeby nie podejmować decyzji pochopnie i na szybko wynajdywać miejsce dla róż, więc je jutro do donicy buch, może dojrzę miejsce i dojrzeję

Haniu miło, ze do mnie zaglądasz, ale ostro protestuję przeciwko "starej gęsi"! O wiele lepiej i dostojniej brzmi Doświadczony Przewodnik Stada jak już chcesz zbierać

Margo2 napisał(a)
Uśmiałam się z tego zapomnienia miejscówki...

Margo Jola mi rozwiązała problem do każdej rabaty mam odręczny bazgrołek, co i gdzie posadziłam, przeważnie ołówkiem, żeby potem przy przenosinach zgumkować, tak, taka przebiegła jestem. A jak długopisem i dużo skreśleń, wtedy muszę od nowa tworzyć bazgrołek.

Rojodziejowa napisał(a)
...O mało co i bym chwasta otoczyła troskliwą opieką. Jednak wyglądał podejrzanie dobrze, jak na coś szlachetniejszego


Ha, ha, Asiu uśmiałam się, bo mnie też to się zdarzyło, albo zdarzało się odwrotnie, np 3 lata z rzędu usuwałam "chwasta" - mojego pięknego rubinowego maka dobrze że się nie dał unicestwić i znał swoją wartość
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 15:55, 29 lut 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12201
Mak raczej trudno unicestwić bo ma korzeń jak chrzan albo mniszek . Kiedyś próbowałam pozbyć się okazu podobnego do twojego i mi się nie udało. Ja się wyprowadziłam, on został .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 17:07, 29 lut 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
OOOO, nowy avatarek, aż zastanowiłam się w pierwszej chwili...czy to ktoś nowy, czy cóś... A to Bożeńcia...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Kordina 18:33, 29 lut 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Tak zmieniłam sobie a kto bogatemu zabroni??
Moja akwarelkowa mandala kosmiczno-ogrodowa (40/40 cm)
- okrąg z listkami
- okrąg z motylami - ulotność symbolizuje
- gałązka czereśni w 4 porach roku - symbolicznie ukazuje cykliczność i przepływ,
- w środku symbol tzw tarcza algizowa runa ochrony przed światem widzialnym i niewidzialnym.
Powiększę tutaj bo w avatarku nie widać szczegółów:



Pochwalę się moim nowo zakupionym pojazdem ogrodowym, poprzedni chyba po 5-6 latach połamał się, dzisiaj odbył po złożeniu dziewiczy wjazd do ogrodu. Ja nie klękam ani się nie schylam, ja jeżdżę Fajny, na dole miejsce na narzędzia. 123 zł na Allegro jakby ktoś była zainteresowany to pełna nazwa brzmi - Siedzisko Ogrodowe Na Kółkach Taboret Warsztatowy Krzesło Robocze Z Półką

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 18:40, 29 lut 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Może ktoś wie?
W zeszłym roku posadziłam 5x czosnek ozdobny Purple Rain i ze zdziwieniem widzę, że szaleńczo cebulki się podzieliły, z jednej 6-7 przybyszowych się zrodziło. Czy można je teraz rozdzielić?
Jakie doświadczenia? Nie chciałabym ich zmarnować



____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Anda 19:15, 29 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Moje czosnki też się tak mnożą. Rozdzielam je zaraz po kwitnieniu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
hankaandrus_44 20:33, 29 lut 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Siedzisko na kółkach też mi wpadło w oczy. Chyba się skuszę. Mandala urocza!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies