Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Mgduska 08:35, 16 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Całkiem możliwe, że to sroki. One w dodatku pamiętają miejsce gniazdowania i wracają. Nam zabiły parę lęgów kaczki krzyżowki. Sójki są trochę płochliwe, nie wiem, czy w pobliżu domu i ludzi, tak by sobie poczynały.
____________________
Sałatka pokrzywowa
tulucy 10:48, 16 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Sroki to nawet młode wiewióri atakują. To wiem. Ale o piskletach czytalam właśnie w kontekście sójek. Tak czy siak. Małe ptaki się ich boją. Sierpówki są duże, a od nich nie uciekają. Od sójek tak.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kordina 11:20, 16 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Eee tam, z tą oceną sójek to taka przesada, to jest element natury, podobnie jak największy drapieżca - człowiek, który je świnie, krowy, króliki, kury (i jeszcze pół świata inszych inszości)
Koty zjadają śliczne myszki, skubane biedronki to wróg dla mszyc (jedzą je żywcem!) bociany wyżerają głównie gryzonie, ale też zielone śliczne żabki, a orły bieliki?? Sama zgroza... itp, itd

Moja filozofia życiowa jest taka:
- obserwuję,
- zauważam fakty,
- nie oceniam,
dotyczy to praw natury i ludzi zupełnie innych niż ja sama
A hoj przygodo!

Jakby nie było sójka pięknym kolorowym ptakiem jest i niesłychanie mądrym i sprytnym, to gwarantuje jej przetrwanie w świecie natury
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 15:05, 16 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Ach jak cieszy oko, zakwitła!






____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
gogo 18:00, 16 gru 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Zgadzam się z tym, co napisałaś o świecie zwierząt i prawach natury.

A na widok tych cudnych kwiatuszków aż się uśmiechnęłam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 18:17, 16 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Ale cudne kwiecie, takich energetycznych kolorków aż się chce...bo za oknem biało i zimno.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 20:53, 16 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Kordina napisał(a)
Eee tam, z tą oceną sójek to taka przesada, to jest element natury, podobnie jak największy drapieżca - człowiek, który je świnie, krowy, króliki, kury (i jeszcze pół świata inszych inszości)
Koty zjadają śliczne myszki, skubane biedronki to wróg dla mszyc (jedzą je żywcem!) bociany wyżerają głównie gryzonie, ale też zielone śliczne żabki, a orły bieliki?? Sama zgroza... itp, itd

Moja filozofia życiowa jest taka:
- obserwuję,
- zauważam fakty,
- nie oceniam,
dotyczy to praw natury i ludzi zupełnie innych niż ja sama
A hoj przygodo!

Jakby nie było sójka pięknym kolorowym ptakiem jest i niesłychanie mądrym i sprytnym, to gwarantuje jej przetrwanie w świecie natury

Z większością się zgodzę, takie je natura stworzyła, a wiadomo że chcąc żyć muszą jeść
Boćki pisklęta bażantów potrafią wszystkie wyłapać, a nikt ich nie gani za to. Sójka czy sroka też swoją rolę w przyrodzie ma.
Sroki rolnikom młode kurczątka potrafiły wybrać do zera. Pamiętam jako dziecko jak rolnicy łapali sroki zabijali i nadziewali na pal, to była jedyna wg. nich metoda na to by więcej do kurcząt nie przylatywały.

Chyba jedyne ptaki do których mam jakaś awersję to kukułki ze względu na lenistwo w wychowywaniu własnego lęgu kosztem innych ptaków..... ale tak po prawdzie też nie ich wina, że tak mają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 23:22, 16 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Wszystko racja... Ale mimo to wolę pomóc słabszym. Nie robię tego kosztem silniejszych, bo one i tak coś u mnie mają dla siebie też.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 23:36, 16 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
Wszystkie macie rację
Specjalnie (nie bez przyjemności oczywiście ) obserwowałam dziś okolice moich karmników - u mnie sójki na dole skubią to co spadnie z góry, za ciężkie tyłki mają żeby usiąść bezpośrednio przy podajniku
Nie zauważyłam, żeby mniejsze ptactwo (sikorki, zięby, mazurki czy dzwońce) miały problem z obecnością sójek - skubały razem z nimi, więc może nie takie te sójki straszne albo może u mnie małe ptactwo takie odważne Jeszcze jakiś czas temu to co na ziemi nie cieszyło się w ogóle zainteresowaniem, ale śnieg spadł, mróz jest i każda stołówka jest dobra
Mam od chyba trzech lat powieszony podajnik z lidla - takie Drive Fru podlecieć, złapać na wynos i zjeść na mieście
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Urszulla 16:50, 17 gru 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Radosne cyklamenki sówki z drewna fantastyczne a te w realu takie dostojne opowieść o klekotku mi się też podoba słodziak z niego
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies