Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Wiolka5_7 20:35, 13 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20620
Ja mam widły i szpadel Fiskars Solid i są ok
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 20:35, 13 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


W przyszłym roku przyda się pewnie ten nóż do trawnika do robienia kancików.


Do kancików to najlepszy jest nóż z kuchni

Ostatnio widziałam w Casto taki mały „ lodołamacz” idealny do kancików . Sąsiad mi naostrzy na „ żyletę” i będzie super sprzęt
A i ja też na motyczkę mówię haczka

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
anuska2507 20:57, 13 lut 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
U mnie też od zawsze jest haczka
Najpilniejsze to chyba faktycznie te widły. Ja miałam 2 modele z Fiskars: Solid i jakieś drugie, chyba Ergo. Jeśli nie pomyliłam to Solid są dużo lżejsze, więc łatwiej się nimi kopie. Ale na moich kamiennych wykopkach w obu modelach powykrzywiałam zęby
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Gruszka_na_w... 21:04, 13 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Szpadel i widły mam Fiskarsa. Wytrzymały w nienaruszonym stanie 10 lat ogrodniczych działań. Debiut miały na pobudowlanych ugorach i nieużytkach, przeżyły karczowanie solidnych korzeni i coroczne wykorzystanie w warzywniku. Nie polecam grabi tej firmy. Te z drewnianym trzonkiem maja kiepskie mocowanie do części zębatej, a te w całości metalowe są kiepsko wyprofilowane.

Haczki(motyczki) na długim trzonku mam, ale nie używam. Wszystkie prace podczas pielenia najwygodniej mi robić pazurkami na krótkim trzonku.

Najwygodniejszy dla mnie nóż do darni to model z firmy Romaniak. Jest dosyć szeroki, stabilny podczas pracy i ma dobre podparcie dla stopy podczas docisku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
LIDKA 21:54, 13 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7310
Jak Ania miałam napisać że widełki muszą być lekkie. Szpadel też lekki.

Jeszcze pikownik do cebul , jakiś koszyk lub wiadro do noszenia drobnych narzędzi.
Grabi mam ze 4 rodzaje. Ale najwięcej na rabatach już teraz robie pazurkami na krótkim trzonku i takimi malutkimi grabkami.

Taczki na dzień kobiet nie chcesz ???. Tez powinna być lekka z pompowanym kołem. Ja na Święta dostałam elektryczne nożyce do żywopłotu .
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiolka5_7 22:11, 13 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20620
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Szpadel i widły mam Fiskarsa. Wytrzymały w nienaruszonym stanie 10 lat ogrodniczych działań. Debiut miały na pobudowlanych ugorach i nieużytkach, przeżyły karczowanie solidnych korzeni i coroczne wykorzystanie w warzywniku. Nie polecam grabi tej firmy. Te z drewnianym trzonkiem maja kiepskie mocowanie do części zębatej, a te w całości metalowe są kiepsko wyprofilowane.

Haczki(motyczki) na długim trzonku mam, ale nie używam. Wszystkie prace podczas pielenia najwygodniej mi robić pazurkami na krótkim trzonku.

Najwygodniejszy dla mnie nóż do darni to model z firmy Romaniak. Jest dosyć szeroki, stabilny podczas pracy i ma dobre podparcie dla stopy podczas docisku.


Też mam Romanika i szpadel z Fiskars też
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 22:14, 13 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20620
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Szpadel i widły mam Fiskarsa. Wytrzymały w nienaruszonym stanie 10 lat ogrodniczych działań. Debiut miały na pobudowlanych ugorach i nieużytkach, przeżyły karczowanie solidnych korzeni i coroczne wykorzystanie w warzywniku. Nie polecam grabi tej firmy. Te z drewnianym trzonkiem maja kiepskie mocowanie do części zębatej, a te w całości metalowe są kiepsko wyprofilowane.

Haczki(motyczki) na długim trzonku mam, ale nie używam. Wszystkie prace podczas pielenia najwygodniej mi robić pazurkami na krótkim trzonku.

Najwygodniejszy dla mnie nóż do darni to model z firmy Romaniak. Jest dosyć szeroki, stabilny podczas pracy i ma dobre podparcie dla stopy podczas docisku.

Też mam Romanika do kancików od lat i bardzo lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Patrycja_KG_Lu 22:51, 13 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2752
Widły Ergo do kopania:
długość całkowita - 121 cm
szerokość - 21 cm
waga - 2,2 kg
wygięte pod kątem

Widły do kopania Solid:
długość całkowita - 122 cm
szerokość - 17 cm
waga - 2,1 kg
najbardziej proste w kształcie

Widły do kopania Xact - rozmiar L:
długość całkowita - 120 cm
szerokość - 18,4 cm
waga - 1,8 kg
chwalą się lekkością

Które lepsze? Te wygięte Ergo, niby nie odczuwa tej pracy tak kręgosłup, czy te bardziej proste Solid?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Rojodziejowa 22:56, 13 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Poczytaj sobie też o narzędziach Cellfast. Polskie przesiębiorstwo, często zbierają bardzo dobre opinie.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gruszka_na_w... 23:00, 13 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Które lepsze? Te wygięte Ergo, niby nie odczuwa tej pracy tak kręgosłup, czy te bardziej proste Solid?


Mam te Ergo. Dla mnie są idealne. Ząbki są solidne. Nie wykazują oznak wyginania.

W ich przypadku dodatek Ergo w nazwie nie jest przereklamowany. Trochę jestem już nadgryziona zębem czasu , ale mój kręgosłup nie wydaje żadnych protestów po dłuższym machaniu tymi widłami.
W przypadku wideł i szpadla bardzo istotne jest połączenie trzonka z narzędziem operacyjnym (spaw musi być solidny), w przypadku wideł istotna jest grubość "zębów". Te cieńsze mogą się wyginać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies