Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 10:10, 14 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2753
Dziękuję za porady. Finalnie kupiłam Fiskars Ergo. Różnica w cenie miedzy Solid a nimi to tylko ok. 15 zł. Jutro/pojutrze do mnie dotrą.

W piątek powinna dojechać zamówiona ziemia do siewu i pikowania. Zerkając w kalendarz biodynamiczny widzę, że 27-28 lutego będzie dobrym czasem na wysiew papryk.

Dostałam też super wiadomość! Odpisała mi lokalna kompostownia, że ich kompost powróci do sprzedaży w kwietniu! Martwiłam się wcześniej, że nie będę w ogóle go miała, bo na stronie była informacja o wstrzymaniu sprzedaży, a workowany z rożnych firm kosztuje kosmiczne pieniądze.

Znalazłam też ogłoszenie ze wsi obok o oborniku końskim.
„Sprzedam świeży obornik koński, duże ilości jak również detal. Cena 70 zł/t z załadunkiem. Możliwy transport samochodem (o poj. 4 m3 - 2 tony).”
Czy to rozsądna cena?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Angelika95 11:53, 14 lut 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1021
Ja mam dylemat odnośnie ściółkowania, mam miejsca ściółkowane zrębkami i korą, i teraz po zimie jedne i drugie wyglądają estetycznie, a do zrębków mam większy dostęp.

Moje papryki już wysiane, wiem że wcześnie, ale w tamtym roku robiłam tak samo i miałam ładne krzaczki.

Super że masz dostęp do kompostu w dużych ilościach
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 11:58, 14 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2753
Angelika. A kiedy wysiewałaś? W zeszłym roku poszły do gruntu czy pod osłony jakieś? Kiedy wysadzone były?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Angelika95 17:04, 14 lut 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1021
Dokładnych dat nie pamiętam, ale wysiewałam jeszcze w styczniu, były pikowane - w paprykach dobre jest to, że jak się za mocno wyciągną to można je pikować głębiej niż rosły. Hartowałam je najpierw w domu przy otwartych oknach, a potem na działce. Sadziłam prosto do gruntu pewnie po 15 maja. To był mój pierwszy ogrodniczy rok, więc moje doświadczenie marne, ale sadzonki miałam ładne. Ladnijesze niż te, które dostałam od sąsiada oglądam na Youtube kanał Kasia in i robiłam wszystko tak jak tak było pokazane
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
LIDKA 18:25, 14 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7310
Patrycja za 2 lub 3 dni wypatruj listonosza.
Jutro wysyłam.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 19:41, 14 lut 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Dostałam też super wiadomość! Odpisała mi lokalna kompostownia, że ich kompost powróci do sprzedaży w kwietniu! Martwiłam się wcześniej, że nie będę w ogóle go miała, bo na stronie była informacja o wstrzymaniu sprzedaży, a workowany z rożnych firm kosztuje kosmiczne pieniądze.

Znalazłam też ogłoszenie ze wsi obok o oborniku końskim.
„Sprzedam świeży obornik koński, duże ilości jak również detal. Cena 70 zł/t z załadunkiem. Możliwy transport samochodem (o poj. 4 m3 - 2 tony).”
Czy to rozsądna cena?

Super, że będzie kompost!
A obornik ja bym brała w tej cenie.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Patrycja_KG_Lu 21:44, 14 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2753
O jej dziękuje. Biorę się za szykowanie dla nich dogodnego miejsca.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Makao 07:47, 15 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4309
Co to za patyki? Hortensje?

Ja mam różne narzędzia i Fiskars jednak jest najlepszy. Świetny wybór.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 10:00, 15 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2753
Tak, Aniu. Dziewczyny się podzieliły ze mną przy okazji cięcia swoich hortensji.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Rojodziejowa 10:05, 15 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Makao napisał(a)
Co to za patyki? Hortensje?

Ja mam różne narzędzia i Fiskars jednak jest najlepszy. Świetny wybór.


Sporo ma owszem świetnych, ale wg mnie nie wszystko ma najlepsze np. sekatory sporo osób jednak kupiło Felco. Widły też będę kupować, ale chyba jednak pójdę właśnie w Cellfast, który jest również mocno chwalony. Siły przebicia jednak raczej nie będzie miał takiej jak Fiskars nigdy.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies