Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

NowaKiKi 08:16, 16 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 599
Projekt rabaty jest nieziemski!
jeśli chodzi o miskanta to moim sdaniem Memory super by dopełnil kompozycje

Patrzac na Twoje projekty rabat najchetniej zmieniłabym wszystko u siebie
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
olciamanolcia 08:26, 16 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Przejrzałam zdjęcia w necie tych czterech odmian. Mimo jasnych kwiatostanów (początkowo zakładałam, aby wybrać odmianę o ciemnym kolorze) to masz rację - najlepiej tam będzie pasować „Lady U”. Jeden wybór z głowy. Na brzozowej z przodu w 7 miejscach dałam Hameln, zostały mi trzy miejsca wokół rzeźby gdzie chciałam dać wyższą niż Hameln rozplenicę. Może tam ją powtórzyć? Byłby podobny kolor „puszków”. Dla przypomnienia o jakie 3 miejsca mi chodzi.


Hamelny zostaw tak jak zaprojektowałaś a wokół rzeźby ( tylko jakiej wysokosci jest rzeźba ?)daj Lady U- mam ją na przedpłociu a także dosadziałm ja w rabatę z werbeną jako wyzszy akcent

Najwyzsza jest Paul's Giant mam w brzozowej
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Juzia 08:44, 16 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
LIDKA napisał(a)
Dzięki za info o koniczynce.

Czekam na koparke i będę wycinać rabate w trawniku. Zostaną tylko ścieżki wkoło ok 3 m szerokie i chce męża przekonać. On ma fioła z tym trawnikiem.
Trzeba całe nawodnienie przerabiać a to koszty.

Po 2 latach wiemy że nie utrzymamy trawnika na takim poziomie jak lubimy. Za duży jest.



I nie piszcie o tym u mnie bo czyta i będzie foch. Pls



Ahahahahahha!
Padłam z tego focha!!!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 08:53, 16 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
LIDKA napisał(a)
Mamy w trawniku coraz więcej wiechliny rocznej. Za plotem haszcze i mam świadomość że to walka z wiatrakami. Chce mieć zielono. Równo i bez mleczy. Koniczynke lubie.
Tylko M chce trawnik jak standart stadionu Barcelony. Moim zdaniem za dużo pracy i kosztów. A zdrowie nie pierwszej jakości.

No nic.
Bede drążyć skałę. A uparta jestem jak muł.



Jak masz chaszcze za płotem i nie chcesz nawet "mleczyków" w trawniku... to ten z koniczyną też nie będzie chyba dobrym pomysłem, bo byś musiała to wszystko ręcznie wydłubywać. A przy duzych powierzchniach to idzie się zjechać.
Ja miałam mało trawnika a też odechciało mi się o niego walczyć. Szkoda życia

Albo pryskasz zwykły trawnik chemią albo zaprzyjaźnisz się z chwastami Piszę teraz o tych wielkich trawnikach Małe idzie ogarnąć ręcznie. Ale to też trzeba mieć czas i cierpliwość

Patrycji trawniczek to teraz mój ideał Będę próbować taki mieć... hahaha!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Patrycja_KG_Lu 12:36, 16 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
LIDKA napisał(a)
Mamy w trawniku coraz więcej wiechliny rocznej. Za plotem haszcze i mam świadomość że to walka z wiatrakami. Chce mieć zielono. Równo i bez mleczy. Koniczynke lubie.
Tylko M chce trawnik jak standart stadionu Barcelony. Moim zdaniem za dużo pracy i kosztów. A zdrowie nie pierwszej jakości.

No nic.
Bede drążyć skałę. A uparta jestem jak muł.

Może jak tak bardzo mu zależy to odpuść? W drugą stronę - jakby on stwierdził, że za dużo rabat i trzeba jakąś skasować lub zwęzić a one są Twoim oczkiem w głowie to nie byłabyś zadowolona. Chyba najlepiej jakby wewnętrznie to była wyłącznie jego decyzja jeśli to głownie on dba o trawnik. Myślę, że różne komentarze rzucone tu i tam o problemach innych z trawnikami albo o kolejnej osobie zakładającej trawnik z mikrokoniczyną pomogą.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 12:41, 16 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Makao napisał(a)
Też przerabiam teraz temat trawnika z mikrokoniczyną. Posieje na próbę tam gdzie zraszaczy brakuje i będę testować. Myślałam też o krwawniku ale mężatki stanowczo powiedział nieeee. Koniczynę zniesie ale krwawnika nie.

Po zdeptaniu koniczyny ta szybko wstaje na równe nogi. Czy z krwawnikiem też by tak było? On mi się bardziej kruchy wydaje i mniej miły w dotyku dla bosej stopy.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
polinka 12:54, 16 kwi 2024


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Przejrzałam zdjęcia w necie tych czterech odmian. Mimo jasnych kwiatostanów (początkowo zakładałam, aby wybrać odmianę o ciemnym kolorze) to masz rację - najlepiej tam będzie pasować „Lady U”. Jeden wybór z głowy. Na brzozowej z przodu w 7 miejscach dałam Hameln, zostały mi trzy miejsca wokół rzeźby gdzie chciałam dać wyższą niż Hameln rozplenicę. Może tam ją powtórzyć? Byłby podobny kolor „puszków”. Dla przypomnienia o jakie 3 miejsca mi chodzi.


Nie jestem za bardzo w temacie ale warto pamiętać, że rozplenica LadyU to wielki potwór!
Ja już mało komu ją polecam chyba, ze ktoś ma naprawdę potężny ogród. Do tego planujesz je w sąsiedztwie brzóz, które kochają wode. Rozplenica aby pięknie kwitła i nie była pokładająca potrzebuje albo bardzo wilgotnego stanowiska albo systematycznego podlewania.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Patrycja_KG_Lu 13:28, 16 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
olciamanolcia napisał(a)


Hamelny zostaw tak jak zaprojektowałaś a wokół rzeźby ( tylko jakiej wysokosci jest rzeźba ?)daj Lady U- mam ją na przedpłociu a także dosadziałm ja w rabatę z werbeną jako wyzszy akcent

Najwyzsza jest Paul's Giant mam w brzozowej

Kiedyś wrzucałam 3 inspiracje na rzeźbę w tamtym miejscu. Oto jedna z nich: https://pin.it/4Iuj2eECh. Z uwagi na koszty pewnie poproszę sąsiada o spawanie, a męża o podstawę i przytwierdzenie. W sezonie dobrze by rozplenice zasłaniały jej podstawę, a w zimie mogłaby być widoczna.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 13:30, 16 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
polinka napisał(a)


Nie jestem za bardzo w temacie ale warto pamiętać, że rozplenica LadyU to wielki potwór!
Ja już mało komu ją polecam chyba, ze ktoś ma naprawdę potężny ogród. Do tego planujesz je w sąsiedztwie brzóz, które kochają wode. Rozplenica aby pięknie kwitła i nie była pokładająca potrzebuje albo bardzo wilgotnego stanowiska albo systematycznego podlewania.

Rabata jest dość spora, bo około 18 x 4,5 m. Brzozy od tych dużych rozplenic były oddalone nawet i o 5 metrów. Glina u nas dość dobrze trzyma wodę. Nawodnienie będziemy z czasem zakładać
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 13:37, 16 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Juzia mój to dopiero świeżak, bo zakładany w tamtym roku. Wieloletni miała Toszka, Muszelki sąsiad. Te i inne zachwyty nad nim na forum przekonały mnie w zeszłym roku, a jeszcze kilka lat temu myślałam o totalnie dywanowym, gęstym jak ma Wiola czy obecna tu kiedyś właścicielka wątku Na zielonej trawce…
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies