Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 13:42, 16 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
NowaKiKi napisał(a)
Projekt rabaty jest nieziemski!
jeśli chodzi o miskanta to moim sdaniem Memory super by dopełnil kompozycje

Patrzac na Twoje projekty rabat najchetniej zmieniłabym wszystko u siebie

Memorego dopiszę do listy do zastanowienia się. Niedługo pewnie finalnie zdecyduje, bo muszę wiedzieć co kupić na rozmnażanie. U mnie to dopiero plany, rysunki. Do realizacji jeszcze trochę, a do finalnego efektu, gdzie rośliny trochę podrosną to pewnie ze 4 lata się poczeka. U Ciebie już sporo rzeczy rośnie, kwitnie i możesz już się tym cieszyć.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
MagdaLenka 14:04, 16 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 794
Patrycja, jeśli zdecydujesz się na miskanta Memory, to mogę Ci wykopać jeden egzemplarz (taki około 40 cm średnicy).
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Juzia 16:49, 16 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Juzia mój to dopiero świeżak, bo zakładany w tamtym roku. Wieloletni miała Toszka, Muszelki sąsiad. Te i inne zachwyty nad nim na forum przekonały mnie w zeszłym roku, a jeszcze kilka lat temu myślałam o totalnie dywanowym, gęstym jak ma Wiola czy obecna tu kiedyś właścicielka wątku Na zielonej trawce…


Toszki trawnika chyba nie widziałam nawet, bo ona wątku swojego nie miała dlatego wzorem dla mnie jest Twój

Z brzozami i rozplenicami potwierdzam co pisze Polinka. W bliskiej odległości od brzóz rozplenice przestaną kwitnąć po kilku latach... no chyba że jest dobrze nawodnione.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Polon 22:33, 16 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 203
Patrycja, jaki wysoki miałby być murek fontanny? Inspiracje do projektu świetne, mnie urzekł pokrój berberys, taki strzelisty, z rozświetlonymi w słońcu przyrostami. Wydaje mi się, że cięty straciłby tą dynamikę. Chyba też miskant za ścianką straciłby trochę na urodzie, choć to oczywiście zależy jak bardzo przykrywałby go murek.
Projekt jako przenikające się bryły świetnie wygląda, bardzo jestem ciekawa ostatecznego doboru roślin.
____________________
Malgo
Patrycja_KG_Lu 20:52, 17 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
28 marca

6 kwietnia


Dziś.


Odmiany:
Alice’s Dream
Aussie
Costoluto Fiorentino
Dwarf Beauty King
Kardynal
Kozula 14 Megagroniasty
Malinowy kapturek
Michael’s Portuguese Monster + Delicious
Perun
Rozovye schechky
S.Marzanno 3
Super Nova

Nowe zakupy:
Aurija
Betalux
Brandywine Black
Citrina
Gargamel
Kosovo
Stara Babcina Malinówka
Cornabel F1
Czarny NN (od sąsiada)
Żółta gruszka koktailowa NN (od sąsiada)
Citrus Grape (od Ani)
Rotkapen (od Ani)
Green Zebra (od Ani)
Black Cherry (od Ani)
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Gruszka_na_w... 20:56, 17 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Bardzo ładnie rosną. Możesz je raz w tygodniu podlać rozcieńczona herbatką skrzypowo-pokrzywową. (1/2 l herbatki i 1/2 l wody).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Patrycja_KG_Lu 21:54, 17 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Bardzo ładnie rosną. Możesz je raz w tygodniu podlać rozcieńczona herbatką skrzypowo-pokrzywową. (1/2 l herbatki i 1/2 l wody).
Dzięki Haniu za radę. W zeszłym roku rozsady robiłam w mega pośpiechu i zaniedbaniu (niemowlę było na stanie). W tym roku wracam ze sprawdzonym sposobem zadbania o rozsady pomidora i papryki. Korzystam z opisu fertygacji od Karo in the Garden (niestety już jest nieaktywna, ale jej wiedza nadal dostępna w necie). To właśnie od niej najwiecej nauczyłam się o uprawie pomidorów, jakiego pomidora wybrać do zebrania nasion (m.in. nie pierwsze grono, bez suwaka, kociej mordki), o chorobach, zapobieganiu itp.

Wcześniej siewki najpierw korzystały ze składników z podłoża, potem po pikowaniu też im na jakiś czas wystarczyło to co miały w ziemi i regularne dostawy wody. Od dziś właśnie zaczęłam fertygację, bo są już 3-4 listki właściwe. Tak więc, fertygacja to po prostu podlewanie roślin nawozem rozpuszczonym w wodzie. Zamiast tylko wody, dostają swoje ulubione składniki odżywcze - trochę jak szampan dla roślin Fertyguję swoje pomidory przy każdym podlewaniu. W końcu pomidory to te jedne z najbardziej żarłocznych roślin, jeśli chodzi o apetyt.

Co do tych magicznych dawek NPK, to ja się trzymam zasad proporcji NPK 4-6-8 lub 4-5-8, dawka to 3 ml na litr wody (nie za zimnej). Odmierzam sobie strzykawką 4,5 ml do butelki 1,5 litrowej po wodzie i podlewam od dołu (do kuwet rozsadowych). Pomijając ubiegły rok to w poprzednich latach ta metoda mi się sprawdzała. Bardzo nie mogę się doczekać sezonu pomidorowego.


____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Makao 22:06, 17 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4039
Pięknie Ci rosną pomidorki. Twoje doświetlenie im służy. Moje jest za słabe i sadzonki uciekają do słońca. Muszę wystawiać na dwór.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 22:28, 17 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Wsadziłam w sylwestra 21 sztuk czosnków Purple Sensation. Dwa z nich stanowczo mają inne liście niż reszta. Pomyłka czy jakaś słabsza cebulka…Hmm….

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 23:15, 17 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
Raczej słabsza cebulka, bo liście kształtem podobne. U mnie w jednej doniczce 2 czosnki dorodne, a 1 żółty i niemal suchy. Nie wykształcił się prawidłowo.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies