Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 20:02, 15 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Yenna napisał(a)
Jeśli rozplenica ma być duża i ciemna to może po prostu Black Beauty?

A co do drzewek. Zimozielona thujka na pniu? Są żółtawe odmiany.
Albo ligustr aureum?


poza tym: czapki z głów. Genialny projekt. To po pierwsze. A po drugie: cudownie go opisujesz! Świetnie czytało mi się

Dzięki za propozycje doczytam o nich, bo nie znam tego ligustru.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
LIDKA 20:07, 15 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7310
Dzięki za info o koniczynce.

Czekam na koparke i będę wycinać rabate w trawniku. Zostaną tylko ścieżki wkoło ok 3 m szerokie i chce męża przekonać. On ma fioła z tym trawnikiem.
Trzeba całe nawodnienie przerabiać a to koszty.

Po 2 latach wiemy że nie utrzymamy trawnika na takim poziomie jak lubimy. Za duży jest.



I nie piszcie o tym u mnie bo czyta i będzie foch. Pls
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Patrycja_KG_Lu 20:09, 15 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
olciamanolcia napisał(a)
Odnośnie projektu ze ścianką i rozplenicy- nie dawałabym ani moudry ani black beauty-choć obie czarne to nie sa zwiewne-dałabym lady U-jest bardziej strzelista albo Paul"s giant-ta z kolei ma pokrój fontanny.

Krzewy na pniu -nie lubię-nie doradzę. jesli już to wybrałabym ambrowce gum ball-razem z berberysami stworza przepiekny duet na jesieni


Przejrzałam zdjęcia w necie tych czterech odmian. Mimo jasnych kwiatostanów (początkowo zakładałam, aby wybrać odmianę o ciemnym kolorze) to masz rację - najlepiej tam będzie pasować „Lady U”. Jeden wybór z głowy. Na brzozowej z przodu w 7 miejscach dałam Hameln, zostały mi trzy miejsca wokół rzeźby gdzie chciałam dać wyższą niż Hameln rozplenicę. Może tam ją powtórzyć? Byłby podobny kolor „puszków”. Dla przypomnienia o jakie 3 miejsca mi chodzi.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 20:15, 15 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
LIDKA napisał(a)
Dzięki za info o koniczynce.

Czekam na koparke i będę wycinać rabate w trawniku. Zostaną tylko ścieżki wkoło ok 3 m szerokie i chce męża przekonać. On ma fioła z tym trawnikiem.
Trzeba całe nawodnienie przerabiać a to koszty.

Po 2 latach wiemy że nie utrzymamy trawnika na takim poziomie jak lubimy. Za duży jest.



I nie piszcie o tym u mnie bo czyta i będzie foch. Pls

Może sama zmniejszona ilość wystarczy byście dali radę go utrzymać na zadowalającym poziomie? Zobaczymy jak u nas w sezonie będzie z podlewaniem w zeszłym po zadomowieniu się trawy nie podlewaliśmy już. W teorii listki mikrokoniczyny powinny cieniować glebę i zapobiegać zbytniemu parowaniu.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 20:36, 15 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Trochę namieszam.

Po Twoim wpisie pogrzebałam trochę na forum. Nawet sporo osób zdecydowało się posadzić Erectę u siebie w ogrodzie. Widziałam też wrzuconą przez Ciebie fotkę, że w zaprzyjaźnionym ogrodzie Natalki w tej wgryzającej się rabacie jest zaplanowany krótki żywopłocik. Jak jej się sprawuje po tym czasie? Irgę wstępnie wygooglałam. Jej przebarwienia są mniej spektakularne niż te berberysa. Przynajmniej z takimi zdjęciami się spotkałam. Czytałam też, że w razie „W” berberysy się płytko korzenią, co jest jest ułatwieniem przy ich wyrywaniu

Czy masz jakąś propozycję co dać na te trzy kule na pniach, jeśli nie ambrowce, trzmieliny? A może całkiem z nich zrezygnować?

Listę kandydatów na miskanta stworzę niebawem. Przy jej tworzeniu wezmę Wasze uwagi pod rozwagę
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
LIDKA 20:40, 15 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7310
Mamy w trawniku coraz więcej wiechliny rocznej. Za plotem haszcze i mam świadomość że to walka z wiatrakami. Chce mieć zielono. Równo i bez mleczy. Koniczynke lubie.
Tylko M chce trawnik jak standart stadionu Barcelony. Moim zdaniem za dużo pracy i kosztów. A zdrowie nie pierwszej jakości.

No nic.
Bede drążyć skałę. A uparta jestem jak muł.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 21:31, 15 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Widziałam też wrzuconą przez Ciebie fotkę, że w zaprzyjaźnionym ogrodzie Natalki w tej wgryzającej się rabacie jest zaplanowany krótki żywopłocik. Jak jej się sprawuje po tym czasie?
Czy masz jakąś propozycję co dać na te trzy kule na pniach, jeśli nie ambrowce, trzmieliny? A może całkiem z nich zrezygnować?



Ten berberysowy żywopłotek u Natalki nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Wprowadziłam go tam właśnie pod wpływem tego cytowanego przez Ciebie zdjęcia z ogrodu Jagody. Mea culpa! Złamałam swoją zasadę, aby nie tworzyć rabat inspirowanych zdjęciami z Printerestu. Zdecydowana większość tych zdjęć pokazuje nasadzenia w fazie szczytowej, w najkorzystniejszym momencie i przy korzystnym oświetleniu. Rzadko widzi się to samo miejsce w innym czasie i w innym oświetleniu.
U Natalki berberysy łapią grzyba i nie przebarwiają się tak spektakularnie. Może to kwestia sadzonek, a może kiepskiej gleby. Właścicielom nie chciało się pracować nad jej wzbogaceniem.

Te wystające kulki nie są złym pomysłem. Mnie by kusiły te ambrowce. Pasowałyby bardzo do tego miejsca. Plan ma być realizowany za rok. Może uruchomić jakąś skarbonkę? Nie potrzebujesz tam okazu bardzo wysoko szczepionego (a te są najdroższe).

O żywopłocik podpytaj jeszcze Ewę/Andę. Ona ma spore doświadczenie. Może poleci coś, co nam nie przyszłoby do głowy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:37, 15 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ten żywopłocik z irgi nie wygląda źle. Świetnie współpracuje z nowoczesną architekturą i z trawami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao 22:19, 15 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4311
Też przerabiam teraz temat trawnika z mikrokoniczyną. Posieje na próbę tam gdzie zraszaczy brakuje i będę testować. Myślałam też o krwawniku ale mężatki stanowczo powiedział nieeee. Koniczynę zniesie ale krwawnika nie.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
LIDKA 22:45, 15 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7310
Makao napisał(a)
Też przerabiam teraz temat trawnika z mikrokoniczyną. Posieje na próbę tam gdzie zraszaczy brakuje i będę testować. Myślałam też o krwawniku ale mężatki stanowczo powiedział nieeee. Koniczynę zniesie ale krwawnika nie.


Mój ani krwawnika ani koniczyny nie chce. O mniejsze łatwiej zadbać. Mniej wody i nawozów.
I tak nie mam źle bo mam nawodnienie i kosiarke robota.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies