Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Marcin89 17:33, 14 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Wow, wow, wow. Ta rabata wygląda NIEZIEMSKO! Nic bym tu nie zmieniał. Proporcje różnych elementów są zachowane, jest dynamizm i zwiewność dzięki trawom.

Jeśli chodzi o rozplenicę to mój typ to Black Beauty
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Kontonaogrod 18:13, 14 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1885
Fajny plan i projekt Berberysy super ale kłują już się wystarczająco pokłułam mając żywopłot z rosa rugosa kiedyś więc jakkowiek cudne by nie były wszystkie kłujaki omijam tu pod murkiem powinno być ok.

Może miskant memory? dobrze u mnie rośnie i ma cudne pełne białe kwiatostany ale źdźbła wąskie nie są. Może morning light? ale kwiatostany ciemne... plusem że rzadko uda mu się zakwitnąć w naszym klimacie.

kibicuję
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
An_na 18:25, 14 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1586
Nic bym nie zmieniła. Podoba mi się
Może trzmielina na pniu? Są zimozielone. Np Emerald Gold.
Wiosną jak puszczają świeże przyrosty fajnie świecą, takie żółte żaróweczki.

Miskant Memory jak pisze Ania Kontonaogród mógłby tam pasować, ale liście ma szerokie, zasychają na żółtopomarańczowo, a kwiatostany robią się srebrzyste.

Wstawię u siebie fotkę z trzmieliną na pniu.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Patrycja_KG_Lu 21:13, 14 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Marcin89 napisał(a)
Wow, wow, wow. Ta rabata wygląda NIEZIEMSKO! Nic bym tu nie zmieniał. Proporcje różnych elementów są zachowane, jest dynamizm i zwiewność dzięki trawom.

Jeśli chodzi o rozplenicę to mój typ to Black Beauty

Dziękuję za pochwały. Sporo o niej ostatnio myślałam. Pomogły bardzo inspiracje tutaj i na Pintereście. Jeszcze rok temu/dwa nie wpadłabym na takie połączenia i pomysł. Bycie na Ogrodowisku dużo pomaga.

Myślę wstępnie o jednej z nich: Black Beauty, Paul’s Giant, Lady U.

P.S. Zakwitły jabłonie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 21:17, 14 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Kontonaogrod napisał(a)
Fajny plan i projekt Berberysy super ale kłują już się wystarczająco pokłułam mając żywopłot z rosa rugosa kiedyś więc jakkowiek cudne by nie były wszystkie kłujaki omijam tu pod murkiem powinno być ok.

Może miskant memory? dobrze u mnie rośnie i ma cudne pełne białe kwiatostany ale źdźbła wąskie nie są. Może morning light? ale kwiatostany ciemne... plusem że rzadko uda mu się zakwitnąć w naszym klimacie.

kibicuję


Więcej berberysów nie planuje. Byłyby te tutaj jako żywopłotomurek ozdobny i 4 sztuki bordowych na wschodniej - Chocolate Summer. O obu wymienionych przez Ciebie miskantach poczytam. A masz jakąś propozycje na kulki na pniu?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 21:20, 14 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
An_na napisał(a)
Nic bym nie zmieniła. Podoba mi się
Może trzmielina na pniu? Są zimozielone. Np Emerald Gold.
Wiosną jak puszczają świeże przyrosty fajnie świecą, takie żółte żaróweczki.

Miskant Memory jak pisze Ania Kontonaogród mógłby tam pasować, ale liście ma szerokie, zasychają na żółtopomarańczowo, a kwiatostany robią się srebrzyste.

Wstawię u siebie fotkę z trzmieliną na pniu.

Już lecę zerknąć na propozycję. Na jesieni niech króluje czerwień berberysu i rozplenica po lewej. Myślę, że miskant swoim kolorem lepiej by nie odciągał uwagi mimo, że jego większość byłaby schowana za murkiem.

Pozdrawiamy z Puszyslawem z warzywnika.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 21:35, 14 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Patrycja, zainspirowałaś mnie swoim rysunkiem do przemyślenia mojej rabaty między tarasami. Chyba wrócę do koncepcji z miskantami, seslerią, szałwią i kulkami zimozielonymi
I może ją asymetrycznie zrobię, bo będzie przełamanie symetrii tarasów.

Co nie wybierzesz na rabatę, będzie pięknie. Bo projekt jest dopracowany
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
MagdaLenka 21:50, 14 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 847
Projekt bardzo udany. Zbieram szczękę z podłogi...
Co do drzewka na pniu, to też od razu przyszła mi do głowy trzmielina.
Miskant może Graziella? Zdaje się, że spełnia wymogi.
Głosuję na rozplenicę Lady U, zaś mój drugi typ to Black Beauty (ta z kolei dobrze zgrałaby się z ciemną rzeźbą w tle).
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
An_na 22:01, 14 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1586
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Już lecę zerknąć na propozycję. Na jesieni niech króluje czerwień berberysu i rozplenica po lewej. Myślę, że miskant swoim kolorem lepiej by nie odciągał uwagi mimo, że jego większość byłaby schowana za murkiem.

Pozdrawiamy z Puszyslawem z warzywnika.



Piękny ten Twój Puszysław
Wygląda jakby był przejęty rolą strażnika warzywnika
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Wiaan 23:01, 14 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5322
Jestem pod wrażeniem planu rabaty ze ścianką wodną. Super to wymyśliłaś. Ależ będziesz miała piękny ogród
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies