Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

Konstancja30 20:47, 20 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
iwonaz napisał(a)
Postawiłam bukiet bzu na komodzie w pokoju gościnnym a Ty nie przyjechałaś . Brzozy uwielbiam i nie boję się żadnych "śmieciuchów". Na liściastych drzewach najbardziej widać zmiany pór roku...i wtedy dopiero czuć, że ogród żyje...co miesiąc ubiera się w inna szatkę bo zmienia się nawet kolor liści...dla mnie urok bezcenny...
Dlaczego piszesz, że nuda i nędza roślinna to na południu? Przecież klimat tam cieplejszy niż u mnie i możliwość sadzenia tylu pięknych roślin...dla mnie tylko obiektów westchnień
Wczoraj przyjechał do mnie clematis Nelly Moser szt 2, posadzę od północnej strony przy wejściu na taras.



"znowu w życiu mi nie wyszło" ... spokojnie Aniu to nie doły to szczery żal ... bo że też taki widok z pokoju gościnnego tak daleko ... no ale choć podróże to może i nie z myślą o mnie na tym świecie zaistniały to może kiedyś te brzózki zobaczę ... nigdy nie mów nigdy ... Iwonka nędza na południu to moja nędza ... kilka roślinek do namierzenia organoleptycznie a reszta w głowie ... dziubek u Ciebie to już prawdziwy ogród z naszych marzeń ... płot ledwo wystaje zza zielonej ściany ... brzozy to nomalnie wywracają ... tyyyle kwiatów ... trawka ... ławeczki ... jak jeszcze o jakimś dole usłyszę to niczym kret ci z rabaty wypełznę i ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 20:54, 20 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
no tak i miałam napisać, że powojniki tworzą piękna kolekcję
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 21:04, 20 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
ups ... to dubelek
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
iwonaz 23:07, 21 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
U mnie dziś paznokcie zdarte (mimo rękawic). Padam na nos bo wzięłam dzień wolnego żeby nadrobić w ogrodzie i dać sobie porządnie w kość ... w celu korekty zachowania.
W tym roku to będzie ubaw z moich rabatek bo np. bergenie będą konkurowały z pomidorami...i takie tam jeszcze inne bezeceństwa, a co tam wrzucam na luuuz...
Do rzeczy...padam na nos, wchodzę przed snem jeszcze do mojego okienka sprawdzić pogodę i coś mnie podkusiło zajrzeć na ogrodowisko (tu jeszcze środek dnia...życie towarzyskie kwitnie)...no i opłacił się ten wysiłek...
Iza, biczyk wymiata...
A to by była niespodzianka...powitać Cię (Was- tak ku pamięci przygody transportowej) u nas na północy

"kilka roślinek do namierzenia organoleptycznie a reszta w głowie" - taaak, tylko ta reszta w głowie to oczywiste pasmo sukcesów...bo tam się to wszystko zaczyna Nędza na południu to na pewno nie Twoja nędza. W ciągu godziny ( założę się) mając do dyspozycji kilka pospolitych roślin, przypadkowy gadżet i robisz klimat... my wszyscy oglądamy te zdjęcia...a potem trzeba czyścić klawiaturę bo z rozdziawki trochę pociekło...Taaak, jesteś skazana na sukces
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Konstancja30 19:28, 23 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
daleko jestem ... z moimi kfiotkami to nawet się nie wysuwam ale drogiej "solnizantce" wiele ... wiele ... roślinek i samych uśmiechniętnych dni

nie ma mowy nic już muzycznego nie wkleję bo wina braknie ... no może sama coś tam zagram
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
iwonaz 21:33, 23 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Zagraj i zaśpiewaj Dziękuję
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
kwiatholandii 08:01, 24 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Witaj. Pięknie u Ciebie. Las przy domu... moje marzenie do spełnienia za kilka kilka kilka lat
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
GabiK 09:19, 24 maj 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Iwonko, całkiem ładnie już u Ciebie. Takiego areału szybko nie obsadzisz.
Na pewno kierunek słuszny. Kompozycja z floksami świetna.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
iwonaz 10:48, 31 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
kwiatholandii napisał(a)
Witaj. Pięknie u Ciebie. Las przy domu... moje marzenie do spełnienia za kilka kilka kilka lat


Lasu z prawdziwego zdarzenia przy domu niemam, ale obok jest opuszczone gospodarstwo zarośnięte liściastymi...ptasi gaj...tam się aż gotuje od tych wszystkich skrzydełek i treli...
Posadziłam sporo sosenek na granicach i w deszczowe lub pochmurne wilgotne dni wspaniale uwalniają olejki eteryczne
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 10:49, 31 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
GabiK napisał(a)
Iwonko, całkiem ładnie już u Ciebie. Takiego areału szybko nie obsadzisz.
Na pewno kierunek słuszny. Kompozycja z floksami świetna.


Areał niby nie taki duży, ale masz świętą rację...za szybko to mi się nie uda. Każda nowa roślina ginie w tym ogródku jak w bezdennej studni
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies