Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

iwonaz 10:41, 02 cze 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Dziś u nas 7 stopni, deszcz zacina i wiatr. Pojechałam rano na bazarek po kwiatki do skrzynek i w tym roku kupiłam cytrynowo-kremowe a nie białe talerze surfinii jak rok temu. Zachciało mi się, żeby tak pięknie wyglądały jak u Ani od kulek i Konstancji. Zobaczymy czy mi się uda. Kupiłam też kilka sztuk bladoróżowych pełnych, pierwszy raz takie widziałam. Nie mogłam się oprzeć miały taki romantyczny kolor...na zdjęciu pewnie nie będzie widać mimo, że nawet folie ściągnęłam. Kupiłam dwie tujki szmaragdy, zaraz posadzę i 6 szt pomidorów.





____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
anna_studio 13:17, 02 cze 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Łał.....!!!
Twoje takie wypasione............te sadzonki...
Ja pojechałam po miód na targ.....idę...patrzę, a tu mój kolor ulubiony...,dokupiłam jeszcze 8 szt., ale moje takie małe...
Czekam na aranż...
Pozdrawiam
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
iwonaz 14:31, 02 cze 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Aniu jaki aranż? Takie cuda to tylko Ty potrafisz...ja je po prostu wsadzę do moich brązowych plastikowych skrzynek i zawieszę pod oknami mojej drewnianej chałupki.
Mówisz, że duże? Kupiłam 12 szt tych cytrynowych i 3 bladoróżowe, ale te ostatnie muszę gdzieś wcisnąć i to z nimi będę miała zagwozdkę bo nie planowałam tego. Wylądują w jakiejś donicy. Płaciłam po 3,5 zł, chyba taka średnia cena.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 19:43, 03 cze 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Warzywka poooowoli rosną

fasolka szparagowa przy daliach



rzodkiewka



sałata



szczypiorek przy różach zadarniających



____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 19:52, 03 cze 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Powoli wschodzą ogórki i cukinie ...reszta czeka na wysianie po ustaniu ciężkich deszczy
Pomidory też...



Kanny w doniczkach do wysadzenia



Zakochałam się w bezproblemowych krzakutkach, kalina koralowa z jasnymi listkami



Pęcherznice kalinolistne



____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 19:54, 03 cze 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Starsza kalina zakwitła!



____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Konstancja30 20:53, 03 cze 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
kanny u mnie plantacja ... pęcherznica ciekawa a kalina obłędna ... muszę się za taką rozejrzeć
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
anna_studio 23:30, 06 cze 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
..też lubię kaliny...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
iwonaz 14:52, 08 cze 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Ja je bardzo polecam...moja najstarsza była nawet zimą zadeptana przez odśnieżającego męża...i już zaczęłam po niej nosić żałobę, a na wiosnę odbiła tak, że po dwóch sezonach sięga mi do nosa Fajne roślinki.

Dziś wysiałam mikołajki, naparstnice, dzwonki irlandzkie, szarłat wiechowaty, odętkę białą i różową i resztę warzyw . Nakarmię dzieci pomidorówą, żeby nie popadały do drugiego dania i lecę kosić trawę dopóki nie pada
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Przetacznik 20:10, 08 cze 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Hej zwiedziłam Twój ogród i jest.... taki zielony! Bardzo spokojny i harmonijny i nie zabałaganiony. Sprawia wrażanie takiej przestronności, na pewno dobrze się tam wypoczywa. Spodobała mi się rabata wiosenna z tulipanami tak w rządku usadzonymi. I plamy kwiatów - szałwie, marcinki... Cielątko wpadło też mi w oko. Chyba trudno go zresztą przegapić ; ) Pozdrawiam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies