Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

NowaKiKi 16:38, 24 maj 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 650
Marcin89 napisał(a)
Nigdy nie idzie zgodnie z planem, ale jakoś idzie. Mam intensywny sezon ogrodowy, a do tego warzywnik taki jak zwykle i zabierający także sporo czasu

Klaudia, ja teraz już się nawet nie przejmuję. Robię pomału to pomału.

Patrząc na inne wątki - tam to jest dopiero postęp prac


Ja czasem mam wrażenie że tylko u mnie robota stoi.
Jeszcze pomidorów nie wkopalam
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 16:42, 24 maj 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 650
Marcin89 napisał(a)
To jest Six Hill's Giant. Uwielbiam ją, bo z daleka tworzy dużą plamę kolorystyczną (widzę z domu), a i z bliska jest ładna. Faktycznie jest tendencja do pokładania się, ale to jedyny minus



A któraś odmiana kocimietki się nie pokłada?
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Marcin89 17:15, 24 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
NowaKiKi napisał(a)


A któraś odmiana kocimietki się nie pokłada?
No te niskie są bardziej sztywne. Wiele razy Wiola pisała o tym u siebie na wątku, tylko teraz tego nie znajdę
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiolka5_7 17:17, 24 maj 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
NowaKiKi napisał(a)


A któraś odmiana kocimietki się nie pokłada?


Te niskie : Cat's pajamas, Purrsian blue.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 17:20, 24 maj 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Marcin89 napisał(a)
No te niskie są bardziej sztywne. Wiele razy Wiola pisała o tym u siebie na wątku, tylko teraz tego nie znajdę



Ja swoim Six hill zrobiłam cięcie i się zagęściły i będą niższe
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SaskiaFarkas 21:07, 24 maj 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 270
Potwierdzam Purrsian Blue się nie pokłada pod wpływem deszczu.
Marcin bardzo ładne masz kocimiętki. Ja zrobiłam taki eksperyment. Część po posadzeniu przycięłam a część zostawiłam. Efekt. Te przycięte powiększły swoją objętość a nie przycięte zakwitły. Dlatego radzę aby jednak przycinać jeśli ktoś dopiero je posadził. To działa
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Marcin89 21:41, 24 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
SaskiaFarkas napisał(a)
Potwierdzam Purrsian Blue się nie pokłada pod wpływem deszczu.
Marcin bardzo ładne masz kocimiętki. Ja zrobiłam taki eksperyment. Część po posadzeniu przycięłam a część zostawiłam. Efekt. Te przycięte powiększły swoją objętość a nie przycięte zakwitły. Dlatego radzę aby jednak przycinać jeśli ktoś dopiero je posadził. To działa
Sadziłem je prawie rok temu w lipcu. Dzieliłem kupione sadzonki na mikro-sadzonki. Po ziemie były przycięte i taki oto efekt. Urosły mocno i kwitną obficie
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 21:49, 24 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Jak już kiedyś pisałem nie mam obaw przed cięciem i to w nietypowym terminie

Poprzycinałem klona palmowego Atropurpureum po przymrozkach. A dziś go przesadziłem do większej donicy (rósł w małej, zadołowany). Jak się przyjmie w cieniu, to trafi do dekoracji przy domu - póki co nie ma donicy ładnej.

Donica naszykowana dla klona okazała się za mała, ale nie będzie stała pusta przecież Posadziłem ostnicę i pójdzie tak samo do dekoracji przy drzwiach. Pokażę jak poustawiam

Wracając do cięcia - opitoliłem na jeżyka przesadzone niedawno turzyce. Niektóre były suche jak siano, inne tylko częściowo. Ale wyglądało to średnio. Musiałbym wycinać pojedyncze źdźbła. A tak są wszystkie równe. Liczę na ukorzenienie i wypuszczenie nowych, soczystych liści. Obym się nie przeliczył tylko

Widziałem gdzieś na forum, że przycina się w sezonie seslerię jesienną dla odświeżenia wyglądu
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
LIDKA 22:54, 24 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
Turzyce też tne na jeża. Mam vanilla coś tam, everillo, montane , frostet curls. Dwie pierwsze wiosną, a dwie pozostałe opitoliłam niedawno bo one sie kładą jak podrosną i mnie drażniá.

Mam jeszcze nową ale zapomniałam nazwy. Wsadziłam w donice na tarasie pod grabka którego tnę na bonzaja.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Patrycja_KG_Lu 09:31, 25 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
Marcin89 napisał(a)
[…]
Widziałem gdzieś na forum, że przycina się w sezonie seslerię jesienną dla odświeżenia wyglądu


Na wątku Polinki cytowałam ten sposób jakoś jesienią. Jedne z ostatnich stron.

Purrsian Blue też u mnie sztywna jest.

Co do tych 20 cm…nie wiem jak Ciebie, ale mnie osobiście by denerwowały jeśli są widoczne. U mnie dopiero po zrobieniu zdjęcia z góry widać jak linie nie grają z opaską domu i rabaty nie są w 100% równolegle. Będą prostowane/odmierzane właśnie w odniesieniu do krawędzi opaski.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies