Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

TAR 19:11, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
wiązówki pieknie rosna przy rynnie



Brunnery ciesza mnie szczegolnie, bo widac jak mocno przyrosły, sadzone byly pypcie z 1 galazka. I nawet podtopienia im nic nie zrobily.



wyszły krwisciagi, potrzebuje ich wiecej na bagienna i przytarasowa skad zabieram gaury a dam kwisciagi, one lubia mokre nogi i glowy w sloncu



____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 19:19, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
o dziwo przezyly wszelkie mokrosci rowniez lebiodki okrągłolistne (Dingle Fairy, Kent Beauty i Amethyst Falls, Bellisimo - nie wiem ktora jest ktora ) i pospolite Rosenkuppel i Gentle Breeze





serduszka Aurea i kwitnace runianki od Madzi

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 19:23, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Dobrze tez chyba jest bodziszkom, bo z malutkich pitek porobily sie solidne kępki, bedzie z czego dzielic

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 19:37, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Tarcia, ten zarys rabat brzozowych już teraz wygląda bosko. Po obsadzeniu, to nam czapki spadną z głów.
U mnie rodgersji jeszcze nie widać. One chyba wyłażą w maju.
Dobrze, że kupiłaś niewielkie rodki. Z tymi dużymi egzemplarzami często jest problem. O wiele dłużej się aklimatyzują i często wypadają. Leśne rabaty powinny im służyć.

Ta Twoja wiosna wcale nie taka opóźniona. Są listeczki, są pierwsze kwiatuchy i co najważniejsze jest energia do działania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
An_na 19:37, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1558
Cieszy ten pokaz kolorów
Nareszcie wiosna zawitała i do nas
Zobacz, mimo zalanych rabat dużo roślin żyje Natura jest niesamowita.
Co to na trzecim zdjęciu od końca? Mam za mało koloru u siebie, a ta roślinka mi się podoba
____________________
Ania**Ania na Żuławach
TAR 20:07, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Aniu to sasanki, jedne z moich ulubionych kwiatkow wiosennych, domowilam jeszcze kilka krzaczkow, w nastepnym sezonie pewnie sie rozpanosza. Lubimy sie z wzajemnoscia. Lubia sloneczne i suche miejsca, najladniej zawsze rosły na skalniakach. Ale i na rabacie dobrze wygladaja
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 20:18, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Tarcia, ten zarys rabat brzozowych już teraz wygląda bosko. Po obsadzeniu, to nam czapki spadną z głów.
U mnie rodgersji jeszcze nie widać. One chyba wyłażą w maju.
Dobrze, że kupiłaś niewielkie rodki. Z tymi dużymi egzemplarzami często jest problem. O wiele dłużej się aklimatyzują i często wypadają. Leśne rabaty powinny im służyć.

Ta Twoja wiosna wcale nie taka opóźniona. Są listeczki, są pierwsze kwiatuchy i co najważniejsze jest energia do działania.


Tez tak myslalam z rodkami, ze lepiej mniejsze. Kupiłam Novą Zemble, Roseum Elegans, Catawbiense Grandiflorum i białego Cunningham's White. Tylko sie zastanawiam czy siare do dolka sypac, miejscowka jednak jest lesna, z duza ilscia sciółki iglastej od sosen. A nie mam miernika do badania kwasowosci, plyn mi sie skonczyl.

nad rabatą dumam, wszystko co posadzilam rok temu pewnie zmieni miejscowki, musze tez gorke ziemi rozparcelowac. A widoczną sciezke na ktorej lezy teraz wloknina chcialam wypelnic trawa ale zmienilismy koncepcje, naturalniej bedzie zrobic ją z igliwia, ktorego mam na pęczki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 20:26, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
TAR napisał(a)


Tez tak myslalam z rodkami, ze lepiej mniejsze. Kupiłam Novą Zemble, Roseum Elegans, Catawbiense Grandiflorum i białego Cunningham's White. Tylko sie zastanawiam czy siare do dolka sypac, miejscowka jednak jest lesna, z duza ilscia sciółki iglastej od sosen. A nie mam miernika do badania kwasowosci, plyn mi sie skonczyl.



Siarka bardzo długo się rozkłada, nawet kilka lat. Garstkę możesz sypnąć do dołka.
Bardzo ładne odmiany nabyłaś. Oby zdrowo rosły! Wytrzep tylko dokładnie torf z korzonków, choć przy Twojej wilgotnej glebie nie powinno być problemów z jego przesychaniem i duszeniem korzeni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 20:34, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Znajac ten sklep, rodki nie beda w torfie a ziemi komposcie. Zobaczymy jak przyjda. Zamawialam tam zawsze clematisy i pnacza. A teraz do paczki dolozylam sobie 2 sadzonki winorosli ciemnych wczesnie owocujacych, mam dla nich dobre miejsce.

Powoli sie rozkrecam ogrodowo, chcialam w sobote pojechac po iglaki ale siostra poprosila mnie o pomoc wnetrzarska, wiec pojedziemy wybierac łozko, naroznik, drzwi, farby i takie tam. Troche mi dnia szkoda ale co sie odwlecze....Porobie w ogrodzie w niedziele.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 20:36, 02 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tarcia, ty ptaszorów nie strasz. One na swoim są
u mnie za płotem jest 3 samce bażanta i z 5-6 samic. Samce przez płot przelatują i ogród traktują jak swój. Dra się strasznie jak przez przypadek im w drogę wejdziemy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies