Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

ewsyg 10:37, 24 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
U Ciebie Tarciu bogactwo ptactwa wszelakiego.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
LIDKA 14:01, 24 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7191
TARCIU ODBIERZ PRIV
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Monia81 18:17, 24 mar 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Tarcia o szafirkach pamiętam, teraz przed świętami nie dam rady przygotować, ale po świętach paczkę przygotuję, będę się odzywać pogoda nam nieźle w tym roku robi psikusy, ale widoki to Ty masz cudowne na tą zwierzynę
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ajka 18:48, 24 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Ależ cudowna przyroda u ciebie TARciu
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Helen 19:21, 24 mar 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8330
Tylu różnych ptaków to ja nigdy u siebie nie widziałam. Chyba coś za coś
____________________
Helen - Hortensjowo
TAR 20:33, 24 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dopóki nie trafiłam na forum i nie zaczęłam czytać wątków kaszubskich dziewczyn, to sądziłam, że Wasz rejon Polski słynie z łagodnego klimatu. A tu taka niespodzianka. Rzeczywiście kaprysi Wam ta aura niemiłosiernie, zimnica długo trzyma i opadów macie mnóstwo. Dobrze, że chociaż okoliczna fauna stanowi jakieś pocieszenie. Takich zaokiennych widoków szczerze zazdroszczę. No i te żurawie...


Haniu, Kaszuby sa piekne, nie wyobrazam sobie zyc gdzie indziej, mamy i morze i jeziora, duzo lasow, to rekompensuje poniekad pozniejsza wegetacje. Ale frustracja jest kiedy wszedzie cieplo i slonecznie a u nas caly tydzien buro, ponuro i leje.


Magara napisał(a)
TARcia - sarenka cudna i ptaszory też Ciesz się
U nas sarny już dawno nie widziałam, ale wcale się nie dziwię skoro wszystko wyrypane dookoła w 3 d...

Pogoda po byku, ale co zrobisz??? Ja się jak głupia cieszę, że coś tam w lutym zrobiłam na rabatach jak się cieplej zrobiło, teraz to taka zimnica i mokro, że wyjść się nawet nie chce popatrzeć na zamknięte krokusy

Haniu - wszystkim się wydaje, że nad morzem cieplej. To prawda jest. W Gdańsku i Sopocie forsycje w pełni już widziałam Ale już w głąb lądu to ogrodniczki mają przerąbane Późna wiosna, wczesna jesień


Daga, tez najwieksze czyszczenie zrobilam w lutym, tyle dobrego. Sarny stadami jeszcze przychodza. Plus okolicy taki, ze nie wszyscy tu budujacy wycinaja drzewa do zera. Ptaszoro zatrzesienie. Dzis troche porobilam w towarzystwie ptaszarni i wiewiorki, mala ciekawska ruda kitka. Dostala kilka orzechow w nagrode.

An_na napisał(a)
Tarciu, mam tak samo, ale może jest nadzieja, dziś nareszcie widzę słonko
piękne te Twoje ptaszorki
Sarenka pozuje jak modelka.


Wiem Aniu a jak dzis? Porobilas cos? Ja posadzilam 200 przebisniegow i 200 fiolkow lesnych, posprzatalam jedna rabate z lisci i galezi, tam sa zurewaki od Ciebie, przejasniało. Bedziemy za tydzien obrzeze robic.

Rojodziejowa napisał(a)
Tarciu czym robisz zdjęcia! I z ręki? Czy ze statywu?


Zdjecia tylko z ręki a aparat to roznie, zalezy co fotografuje i jakie sa warunki na zewnatrz, lustrzanką Canona lub Nikonem nie pamietam w tej chwili modelu, moge sprawdzic ale lata swietnosci maja juz za sobą Te zdjecia ptakow sa z daleka robione i mocno niewyrażne, jednak szyba troche zniekształca. Bedzie cieplej to z tarasu bede prowadzic obserwacje

ewsyg napisał(a)
U Ciebie Tarciu bogactwo ptactwa wszelakiego.
zwabiam po prostu dobrym jedzonkiem ale mnie tez bardzo cieszy taka roznorodnosc

Monia81 napisał(a)
Tarcia o szafirkach pamiętam, teraz przed świętami nie dam rady przygotować, ale po świętach paczkę przygotuję, będę się odzywać pogoda nam nieźle w tym roku robi psikusy, ale widoki to Ty masz cudowne na tą zwierzynę


Moniu, spoko poczekam u nas poprzednie lato bylo bardzo mokre, taka sama jesien i sniezna zima a wiosna znowu mokra. czuje sie juz jak wodnik szuwarek, trawa jest w stanie agonalnym, beda konieczne dosiewki

Helen napisał(a)
Tylu różnych ptaków to ja nigdy u siebie nie widziałam. Chyba coś za coś


Helen, a to te ktore udalo mi sie dostrzec, widzialam tez sporo kosow, sa sojki, zielone dziecioly i jakies sowy, za chwile przyleca pliszki i pleszki, drozdy juz "nadaja"

ajka napisał(a)
Ależ cudowna przyroda u ciebie TARciu


Jeden plus z tych deszczy taki, ze w oczku wody na ful w tym roku. Para kaczuszek juz sobie pływa.


Lidziu, odpisalam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agatorek 08:17, 25 mar 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
Czytałam, że sadzisz właśnie 1000 przebiśniegów . Nie mogę doczekać się przyszłego sezonu, jak zakwitną ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
TAR 10:50, 25 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Aga, zobaczymy jak to bedzie, sadze małe kępki w roznych miejscach, orientacyjnie po 10 cebulek. Wiekszosc jest zadolowanych i na poczatku biedaki lezaly ale po tygodniu stoja na bacznosc, jest nadzieja.


Słuchajcie, strusie przyprawily mnie dzis niemalze o atak serca. Jak wiecie moj najstarszy piesio jest mocno chory na wszystkie choroby swiata ale najbardziej dokuczliwym dla niego i poniekad dla nas jest przewlekla niewydolnosc nerek. W zwiazku z tym bialaska w nocy trzeba wyprowadzac ze 3 lub 4 razy. Samego go puscic nie mozna, bo jest głuchy i ślepy wiec czasem azymutu nie łapie. Ciezko jest ale dajemy rade. I dzis ok. g. 5 rano kiedy wyszlam z bialkiem na siku wystraszyl mnie żuraw, jak zatrąbil przy uchu to myslalam, ze padne. Cale stadko ze 12 szt. bylo w tym samym miejscu co sarenka na ostatnim zdjeciu a 2 szt. łaziły sobie u mnie w ogrodzie.
Jesoo uwielbiam te ich traby jerychonskie ale nie sądziłam, ze to takie glosne jak stoja kilka metrow od ciebie i wyja.
Przezycie niesamowite, tak blisko jeszcze ich nie widzialam, nie słyszalam, na pewno w zeszlym roku do ogrodu nie przychodzily. Moze je przyciagnely zurawie z cortenu Tak czy inaczej spac juz nie moglam. Jedno czego żaluje, ze aparatu akurat w sypialni nie bylo, telefon mam do bani. Ale skoro przyszly raz to i przyjda kolejny. Bajoro wszystkich przyciaga jak magnez
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 10:51, 25 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8258
Hahaha
____________________
ogród pod lasem
Ewa777 11:00, 25 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18479
Tarciu, nastrój masz już chyba lepszy po posadzeniu przebiśniegów i fiołków?
Przyszłam Cię pocieszyć. U nas wolniej budzi się roślinność wiosną, ale za to Ty masz tyle ptaków i zwierzaków do obserwacji, że nie powinnaś się nudzić. A wiosna niedługo i u nas zagości
Szafirki mi się namnożyły, więc też mogę się z Tobą podzielić
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies