Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

TAR 15:46, 08 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Odebralam dzis mojego klona Aoyagi, sosne rumelijska i koreanke a przy okazji wzielam ladnie zaszczepiona Kiku shidare. Marzy mi sie jeszcze Kanzanka.


____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 17:23, 08 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
TAR napisał(a)
Ewcia moj Leoś oszalal. Pierwszy raz tak mi kwitnie. To Ty go mi polecilas.



No ŁAŁ, ile kwiatów


Zgrabne te nowe zakupy
Obiecałam sobie że nic nie kupię dopóki nie posadzę wszystkich zadołoeanych doniczek. Czyli jakieś pięć lat
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 17:30, 08 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Mi troche brakuje niskich traw i bylin by po calosci komponowac. Troche jestem w rzyci z tym towarem. Ale spokojnie malymi kroczkami po kilka doniczek bede kupowac. Musze przeniesc przetaczniki i kilka hakon z mokrego to bedzie. Odsadze tez killa ostrogowcow, uludek i bodziszkow, bo ladnie przybraly. I w czerwcu mam zamowione dzwonki Anna i Senior
____________________
Ogrod nad bajorkiem
ElzbietaFranka 20:54, 08 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Witam Tarcia.

Ładne drzewo Kiku... Kupiłaś. Wysoki pieniek ma. U mnie niższy ale też dużo większy.
Musisz panować nad nim ma tendencję do szybkiego wzrostu i pędy rosną do dołu. Od miejsca szczepienia już nie rośnie. Jeżeli chcesz aby część rosła do góry musisz je podwiązać i usztywnić wtedy od tych usztywnionych będą rosły pędy do dolu rosły do góry. Będzie efekt większej fontanny.
Ja tego nie zrobiłam i jest szerszy niż wyższy.
W tym roku po okwitnieciu chce kilka pędów związać aby Kiku... Rósł w górę. Mój był już kilka razy cięty. Rośnie ponad metr rocznie.

Leonard przepiękny. Może i ja się skusze jutro. Zawsze się zastanawiałam który kupić biały czy różowy.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
TAR 21:58, 08 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Narsilia napisał(a)
Tar po raz kolejny szacunek dla ciebie za pomoc dla jezy , i za mądre podejście do życia , wiosna piękna już u ciebie widać te fajne zakątki i wywijaski na rabatach i za każdym zakrętem coś nowego zaskakuje.

Zazdroszczę drzew na działce u nas byla łąka więc nie można było liczyć nwet na brzózkę , drzewa dają wspaniały mikroklimat, chłód i ciszę , ludzie sami sobie krzywdę robią a potem narzekają że gorąco i sucho , mnie w tym roku czeka wielkie sadzenie drzew , ale już się nie mogę doczekać


Mam ogromna slabosc do kolczastych udalo mi sie kilka jezy uratowac ale najbardziej pamietam takiego maluszka jesiennego, niestety ten nie przezyl. Mial zapalenie pluc i swierzbowca, dzieci znalazly go w listopadzie wychlodzoznego, lezal bezradnie na trawniku. Pomimo lekow i swietnej opiece w naszej Ostoi, nie przezyl, byl zbyt chory.

Moja pierwsza dzialka byla w szczerym polu, jeju alez tam wialo

ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Tarcia.

Ładne drzewo Kiku... Kupiłaś. Wysoki pieniek ma. U mnie niższy ale też dużo większy.
Musisz panować nad nim ma tendencję do szybkiego wzrostu i pędy rosną do dołu. Od miejsca szczepienia już nie rośnie. Jeżeli chcesz aby część rosła do góry musisz je podwiązać i usztywnić wtedy od tych usztywnionych będą rosły pędy do dolu rosły do góry. Będzie efekt większej fontanny.
Ja tego nie zrobiłam i jest szerszy niż wyższy.
W tym roku po okwitnieciu chce kilka pędów związać aby Kiku... Rósł w górę. Mój był już kilka razy cięty. Rośnie ponad metr rocznie.

Leonard przepiękny. Może i ja się skusze jutro. Zawsze się zastanawiałam który kupić biały czy różowy.





Mialam bialą gwiazdzista, też gwiazdorzyla ale zawsze ja przymrozki scinaly, Leoś kwitnie jakby pozniej i mam okazje nacieszyc sie kwiatkami. Dostala tyle dobrego do dolka w zeszlym roku, ze nie mogla nie zakwitnac. Wczesniej miala ledwo kilka kwiatkow. Zabaralam ja z drugiego ogrodu przed przeprowadzka.

Jednak dobrze ogarniety i wypelniony dolek ma ogromne znaczenie. Te zasade stosuje do palmowych, magnolii i teraz do rodkow. Reszta roslin jakos nie ma takich wymagan. Ale wiem, ze warto sie poswiecic

Wisienka w zalożeniu ma byc niewysoką pendulą.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
LIDKA 22:07, 08 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Tarcia dostałam magnolie Susan. Dół moge kopnąć wielki ale nie wiem co jej namieszać. Ogólnie to gline mam. Na razie myśle gdzie ją wsadze.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 22:08, 08 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Poczytałam o jeżach. Podziwiam te miłosc no taka kolczata ...
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Makao 22:17, 08 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Ten Twój koronkowy ogród jest przesłodki
Taki lekki i delikatny
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
mrokasia 22:18, 08 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Wow, Leonard daje czadu! Piękny . I zakupy też niczego sobie. Kiku wysoko szczepiona i koronę ma już całkiem, całkiem. Kupuj Kanzana. Moje zaraz dadzą popis .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agatorek 22:32, 08 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
O kurczę, ale piękna różowa słodkość ❤️
Zakupy też zacne
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies