Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

mrokasia 10:22, 26 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
U mnie drą się bażanty . I straszą podczas spaceru gdy podrywają się do lotu niemal spod stóp. Na szczęście żaden się jeszcze nie zabłąkał do mojego ogrodu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 16:22, 26 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Magleska napisał(a)
Fajnie masz niesamowite przeżycia u mnie niestety za dużo pustej przestrzeni i wszystkie zwierzaki raczej z daleka oglądam -co prawda ptaszki małe typu sikorki, kosy i wróble są ,ale wszystkie większe trzymają się bliżej mini lasków


Madziu, kazdy ptasior zawsze w ogrodzie mile widziany, ważne ze jeszcze sa i na szczescie maja takie miejsca jak nasze ogrody gdzie moga odsapnac i życ. Ja mam nadzieje, ze Ty mnie odwiedzisz kiedys

Wafel napisał(a)
Zazdroszczę (tak zdrowo ) bliskości bajora i ptactwa i szczerze rozumiem i popieram refleksje na temat relacji człowieka z naturą w obecnych "wygodnych czasach"...


Takich "nas" jest bardzo malo, my tu na forum mamy jednak ograniczone grono ogrodowe i milosnikow zielonego. Wiekszosc z zewnatrz patrzy na nas z politowaniem. Bynajmniej ja to tak odbieram chociaz mam to w nosie. Jak to mowi moja koleżanka: jestem po 50-tce i oprocz walorow zwisaja mi tez opinie obcych

An_na napisał(a)
Tarciu, jak ja Ci zazdroszczę takich spotkań. Choć byłam tylko przez chwilę czułam tę cudowną atmosferę u Ciebie, bardzo miło wspominam wizytę


Aniu, to jest bardzo mile co piszesz. Miejscowka troche uroczyskowa ale czarownice tak lubia Oczywiscie zaproszenie masz otwarte.


Magara napisał(a)
TARcia - no nie ukrywam, że się uśmiałam z Twojej przygody
Teraz już jesteś nastawiona - zawału nie dostaniesz z powodu "ryku"
Królowie w ogrodach mieli pawie, Ty masz strusie - tylko się cieszyć



Dzis juz swiadomie szlam na siq z bialasem ale trębaczy nie bylo aparat byl pod reka. Tak jest kurna zawsze. Ale na serio nie myslalam ze one az takie sa glosne. Zazwyczaj je slychac zza lasu, na polach i tez ciche to nie jest. Nie wiem czy mialas okazje miec je tak blisko?

UrsaMaior napisał(a)


O rany hahaha oparskałam komputer



zolza, smieje sie z kolezanki, moglam zycie stracic no moze nie zycie ale słuch na pewno

April napisał(a)
Jak tu wesoło Fajnie tak obcować z przyrodą ucho w ucho
Czyli oswoiłaś kolejnego stracha Niezła przygoda.
U mnie też się drą żurawie ale nie przy samym ogrodzeniu, zresztą ja często mam słuchawki na uszach więc może bym tak nerwowo nie zareagowała.
A wiewiórki rzucają we mnie szyszkami. Generalnie chyba przeszkadzamy przyrodzie

Już posadziłaś wszystkie fiołki i przebiśniegi?


Bardzo fajnie Wy byliscie u mnie na etapie "żab i nietoperzy", żurawie wtedy dzieciaki odchowuja i cicho sa.
Posadzilam 200 przebisniegow i 200 fiolkow. Zostalo mi 800 przebisniegow, dzis troche poutykam, jutro tez i jakos pojdzie. Sa zadołowane i stoja ładnie na bacznosc. Fiolkow dostalam caly karton jak poszły do ziemi to sie zastanawialam gdzie sa? ni widac ze az tyle ich bylo. Sadzilam po 5 szt. w kępke. Przebisniegow ok. 10 szt. na kępkę. Wyszlo kilka brunner maja listki max 5 cm, nic tylko sie cieszyc ze przezyły te powodzie, widze zaczatki jakichs orlikow i moge sie pochwalic ze sasanka sie przyjełą, z 1 kwiatka ma w tym roku z dobre 5 szt. wiec progres, dokupilam kilka bo je bardzo lubie.

mrokasia napisał(a)
U mnie drą się bażanty . I straszą podczas spaceru gdy podrywają się do lotu niemal spod stóp. Na szczęście żaden się jeszcze nie zabłąkał do mojego ogrodu.


Bażantow nie widzialam w poblizu ale pewnie wszystko jest mozliwe. Wczoraj o 23 poszlam na wybieg z bialasami i kolo pompy ciepla mam sosne z galeziami, o ktore zawsze hacze głową. No i jak zwykle kolejny zawał prawie mialam. Taki dzien strachow
Ptaszor spal na niskiej galezi jak nia poruszylam to nie wiedzialam kto bardziej wystraszony ja czy on. Ale sfąflil sie na mnie okrutnie i dzioba wydarl. Kos albo gil.
Zostaje unikac miejscowki. Maluchy białe jak spylały
____________________
Ogrod nad bajorkiem
An_na 16:34, 26 mar 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Hehe wesoło i strasznie tam masz
Za otwarte zaproszenie dziękuję i takowe kieruję w Twoją stronę
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Gruszka_na_w... 16:43, 26 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Tarcia, Ty to masz przygody!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wafel 16:49, 26 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
TARcia ubawiłaś mnie tymi "zwisającymi walorami"
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
TAR 18:23, 26 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
An_na napisał(a)
Hehe wesoło i strasznie tam masz
Za otwarte zaproszenie dziękuję i takowe kieruję w Twoją stronę


Zamierzam w tym sezonie sie pojawic u Ciebie. W poprzednim ciagle niedoczas mialam. Ale teraz juz mieszkam rok, jako tako ogarnelam i moge wycieczkowac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 18:27, 26 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Tarcia, Ty to masz przygody!


Nie wiem czemu ciagle cos mnie spotyka. O wielu historyjkach nie pisze na forum ale czasem mam wrazenie, ze musialam jakos nieswiadomie wypowoedziec zyczenie o malo nudnym zyciu. No bo jak to wyjasnic
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 18:34, 26 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Wafel napisał(a)
TARcia ubawiłaś mnie tymi "zwisającymi walorami"


Ale zgodnie z prawda Kupilam sobie ostatnio leginsy do pracy w ogrodzie. Takie podnoszace walory. Kurcze. Po wlozeniu stwierdzilam, ze jednak grawitacja w moim wieku dziala jak ta lala. Leginsy musialy wiele walorow podniesc ale jaki efekt
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 23:34, 26 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
TAR napisał(a)

Nie wiem czy mialas okazje miec je tak blisko?

Aż tak blisko jak Ty to nie, na szczęście
Ale ja po nocach i porankach do ogrodu nie wychodzę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Ewa777 14:06, 27 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Co Ty tak straszysz po nocach ptaszarnię? One się relaksują w pięknym ogrodzie, a tu nagle wchodzi jakiś człek
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies