Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

Wafel 20:42, 27 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
To jakieś magiczne leginsy jak dają radę grawitacji Też chce takie!
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
TAR 11:27, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
To byly najfajniejsze swieta od wielu lat, zmylam sie z gosciny i wrocilam do domu wczesniej. Moglam pourzędowac w ogrodzie w sobote i wczoraj.
Moj dereń China Girl jednak żyje, odchorowal ubiegly sezon, gdzie zostal tak zle potraktowany, teraz juz tylko lepiej. Byc moze ten drugi Beni Fuji tez da sie odbudowac widze ze 3 galazki ma żywe wiec dalam mu papu, posadzilam w szpitalu i licze, ze sie dzwignie. Byloby mi zal, bo to miniaturka i przepieknie obficie kwitnie.

Wczoraj posadzilam 5 magnolek, kaliny wielkogłowkowe, paprocie i porobilam kilka tetrisow. W sobote wytyczylismy ostateczne rabaty, załozone zostały obrzeża i mam co robic. Tylko materialu brakuje W sumie to czekam na zamowienia paru bylin i zdecydowalam sie po raz ostatni sprobowac z rododendronami. Zakupilam niewielkie i niedrogie sadzonki na probe. Jak beda rosły to ok. a jak nie podolaja to żal mniejszy przy stracie.

W ogrodzie kwitnie Prunus Okame, wiśnia Kojou, brunnery, miodunki, ułudka, sasanki, fioleczki wonne i zaczyna magnolia Leonard Messel. Stracilam 3 brunnery zielonolistne, kilka dwonkow, rodgersje, parzydla I nie wyszly tarczownice i kirengeszomy, po cichu licze, ze one jednak sa troche pozniejsze jak moje hosty, dopiero gdzieniegdzie kly sie pokazuja. Za to zaskoczenie bo hakony aurea juz wyszly.
Słabo przetrwaly mi hortensje serraty, z 6 szt. jedynie 3 maja zielone listki, jedna puscila od korzenia wiec jest szansa. Ten sam problem z hortkami Bubble gum i Marshmallow. Wiecej ich nie kupuje, nie daja u mnie rady. We wszystkich judaszowcach a mam ich az 8 za chwile beda kwiatuszki o ile nie przyjdzie gwaltowny przymrozek. Rownie ladnie przetrwaly klony palmowe, wszystkie juz maja male listeczki ale najwieksze ma chyba Little Princess, to najwczesniejszy z moich klonikow.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 11:51, 02 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
No fieszszsz, a foty tych kwitnących to gdzie?

Super wieści odnośnie Twoich dereni. Mój niestety, już w dereniowym niebie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magleska 12:03, 02 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Właśnie Naczytałam się ile i co kwitnie ,co padło ,co posadzone ,a dokumentacji foto nie ma -smuteczek okropny

ciekawa jestem tego nowego wytyczenia rabat

Mam nadzieję ,że w tym sezonie zobaczę na żywo ,ale to dopiero za jakiś czas

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
An_na 12:15, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Dawaj fotki, nie wymigasz się
Cieszę się razem z Tobą
____________________
Ania**Ania na Żuławach
April 12:17, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10149
Fajnie że derenie jednak odbijają. Na rodgersję to chyba jednak za wcześnie, moje śpią. A reszty szkoda
Ja Bubble Gum i Marshmallow to chyba popatyczkuję w warzywniku, może coś się ukorzeni, tak na wszelki wypadek. Miałaś je na zalanym terenie? Dziwne że padły. U mnie bez problemu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Makao 12:46, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3998
Swoich rodgersji też jeszcze nie widzę. Jestem pełna obaw ale nie miałam z nimi styczności więc nie wiem nawet kiedy powinny ruszyć. A co gorsza zapomniałam zaznaczyć w które miejsce wsadziłam i teraz zabraniam chodzić po rabacie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
TAR 14:26, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
mrokasia napisał(a)
No fieszszsz, a foty tych kwitnących to gdzie?

Super wieści odnośnie Twoich dereni. Mój niestety, już w dereniowym niebie.


teraz nie ma szkoda tego derenia, jak takie drzewo pada to az żal. Ja wiem co moim dolegalo a Ty znasz przyczyne? Moze robale?

Leonard Messel



Magleska napisał(a)
Właśnie Naczytałam się ile i co kwitnie ,co padło ,co posadzone ,a dokumentacji foto nie ma -smuteczek okropny

ciekawa jestem tego nowego wytyczenia rabat

Mam nadzieję ,że w tym sezonie zobaczę na żywo ,ale to dopiero za jakiś czas

Buziaki


Cos tam zrobilam, poszperam na kompie, od rana znowu leje tak dla odmiany. Trawa mi nie wyschnie nigdy, o wertykulacji chyba zapomne. O dziwo najbardziej mokro jest od poludniowej strony wzdluz tarasu i sciezka do lasu. Reszta byla wzgledna.
Głowna rabata jesta cala do przerobienia, Teraz dopiero widac jej potencjal, mam tylko fote z telefonu. Wszystkie "fale i falki" bede jeszcze rownac, czekam na stosowny wyjazd zagraniczny mojego lubego, ktory nastapi zapewne w maju lub czerwcu. Przeciez teraz dostal ataku histerii kiedy chcialam je rownac, bo on przeciez to robil rok temu a ja juz ją zmieniam a nawet nie jest obsadzone. Szkoda powera na zbedne dyskusje, pojedzie to sie zrobi w ciszy i bez jojczenia Moj maz tak jak nie wtracal sie do moich poprzednich ogrodow to tu rości sobie prawa do stopowania mnie (rzekomo z powodu mojego zdrowia). Musze to zdusic w zarodku, ostatnio sapal, ze brzozy mu smieca
Ale ja wiem o co chodzi, naogladal sie basenow u moich kolezanek z ogrodowiska i teraz sam by chcial. A zeby zrobic trzeba cos wyciac, a na wyciecie brzoz mojej zgody nigdy nie bedzie.




i dwie rabatki po lewej od tarasu słabo widac ale cos tam widac


____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 14:34, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
An_na napisał(a)
Dawaj fotki, nie wymigasz się
Cieszę się razem z Tobą


to przy pogodzie, teraz mam tylko z fona marnej jakosci


April napisał(a)
Fajnie że derenie jednak odbijają. Na rodgersję to chyba jednak za wcześnie, moje śpią. A reszty szkoda
Ja Bubble Gum i Marshmallow to chyba popatyczkuję w warzywniku, może coś się ukorzeni, tak na wszelki wypadek. Miałaś je na zalanym terenie? Dziwne że padły. U mnie bez problemu.


Brdzo mi szkoda ale chyba bym plakala mocniej jak judaszki albo klony by padly a te odpukac rosna. Kirengeszomy dostane, kupilam w innym miejscu, zobaczymy jak bedzie, bo w poprzednim ogrodzie nie mialam z nimi zadnych problemow. Zadzwonie do goscia z Sadzawki, u niego kupowalam i kirengeszomy i tarczownice, moze mi powie kiedy wschodza.

Hortki mialam w mokrej ale nie stala woda, moje sa wysuszone na wior, nie ma z czego popatyczkowac nawet. Obok rosły te krzewuszki od Ciebie, Lime Monster i te jak złoto, liscie juz maja. Wiec to moze byl problem sadzonki. Zauwazylam tez jak kopalam ziemie w kilku miejscach byly rolnice. Moze one zeżarly korzenie. Nie wiem. Ale z kolei tych rolnic nie bylo az tak wiele, moze ze 3-4

Makao napisał(a)
Swoich rodgersji też jeszcze nie widzę. Jestem pełna obaw ale nie miałam z nimi styczności więc nie wiem nawet kiedy powinny ruszyć. A co gorsza zapomniałam zaznaczyć w które miejsce wsadziłam i teraz zabraniam chodzić po rabacie


nie mam pojecia kiedy one wychodza, sadzilam w czerwcu i nie byly za wielkie, wiec moze rzeczywiscie jeszcze maja czas
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 19:08, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
pare zdjec ale tylko dla uswiadomienia jak wiele ogrodow juz jest typu "pozna wiosna" i moj typu "przedwiosnie"

zawilce gajowe Virescens



____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies