Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boso przez ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Boso przez ogródek

MagdaLenka 22:18, 23 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 803
Masz urokliwe otoczenie działki. Bardzo przyjemny widok na teren pagórkowaty. W którą to stronę od Lublina?

W szklarni też widzę jakieś ładne deski. Olejowane?
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Agnieszka_Z 09:25, 24 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 423
Okolica Kraśnika.
Deski finalnie potraktowałam olejem roślinnym.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Darecka 08:43, 25 kwi 2024


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1043
Agnieszko ależ się u Ciebie dzieje! Myślę, że będziecie bardzo zadowoleni z poliwęglanowej szklarni . Czytam, że wyhodowałaś na swym własnym piersiu 26 odmian pomidorów woow! Nie mówiąc o pozostałych rozsadach. Z sałatą mam podobny problem jak Ty, jest tylko 1 odmiana Crimson Red, z której udało mi się przygotować jakieś sensowne rozsady, reszta tak samo jak u Ciebie "wyrosła" na cienkie, rachityczne lebiody, które powędrowały zasilać kompostownik. Zaprosiłaś do siebie truskawki typu frigo, bardzo dobry wybór, nawet mamy tą samą odmianę Honeyone . Brawo pracusiu, widać efekty, podziwiam za skrupulatność, roślinki na pewno się odwdzięczą za taką troskę. Latem nie poznamy tego miejsca, jak te wszystkie kolory i zapachy dojdą do głosu. Powodzenia w dalszych pracach, oby dawała Ci jak najwięcej frajdy i satysfakcji, z takim podejściem jak Twoje sukces murowany .
____________________
Zielony Chram
Darecka 08:45, 25 kwi 2024


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1043
Zapomniałabym zapytać: na jaki rozkład w szklarni się ostatecznie zdecydowałaś? Czy nadal jeszcze dumasz nad tym ?
____________________
Zielony Chram
Basieksp 09:13, 25 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Fajną, dużą masz tą szklarnię no i na warzywnik też masz dużo miejsca, można poszaleć ja muszę trochę kombinować, by wszystko pomieścić
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agnieszka_Z 09:50, 25 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 423
Dziękuję Wam

Pomidory nawet mają się dobrze, ale nie wszystkich odmiany będę miała po 2 krzaki. Beauty King był chyba za wcześnie przepikowane i odszedł jeden krzaczek, trudno. Za rok trochę więcej poczekam z przepikowaniem.
Okno zachodnie z blendą:



Okno wschodnie, zdecydowanie mniejsze okazy:


Z sałaty rozsad finalnie nie było za to na grządkach rosną super.


Myślę, że siew do gruntu lepiej się u mnie sprawdza, podobnie było rok temu z cukinią i ogórkami, ktore padły po posadzeniu w gruncie.

Obecnie w szklarni czekają rozsady poziomek i wysiane tydzień temu do doniczek lufa (dzięki Partycja za podzielenie się pomysłem na naturalne gąbki ), fasolka szparagowa, fasolnik chiński, rabarbar (nie wiem kiedy powinienem być siany, jak na testerkę przystało robię testy ), aksamitki, i chyba tyle.

Zdecydowałam się na 2x50cm po bokach i 110cm na środku. Myślę, że będzie mi najwygodniej. Od drzwi planuję zostawić około 50cm żeby swobodnie wejść. Mam nadzieję, że będzie w sam raz.

Mam sporo kwiatków na truskawkach, lada dzień je odsłonię do zapylenia. Mam nadzieję na trochę owoców w tym roku.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
anabuko1 09:45, 26 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Agnieszka_Z napisał(a)
Przymrozki zniszczyły posadzony w sobotę żywokost i częściowo melisę, tulipany mają się dobrze. Jeden niewiele wyrósł, ale jest widoczny.


W szklarni powoli przygotowuję podłoże. Rozluźniłam widłami, podlałam wodą i nakryłam kartonem z nadzieją na przybycie dżdżownic.

Wiosna ładna, fajna.
Obyło się u ciebie bez przymrozków ?
Duża ta twoja szklarnia.
Co w niej posadzisz ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agnieszka_Z 12:06, 26 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 423
Szklarnia 3x6,na zdjęciu wydaje się być większa. Będą w niej posadzone pomidory, aksamitki, bazylia, cebula i fasolnik chiński, może coś jeszcze.

Truskawki przykryłam agrowłókniną wiosenną na te mrozy i dziś widziałam kilka pohedynczych kwiatuszków z czarnym środkiem. Padły mi nowo posadzone słabo ukorzenione brzoskwinie (na szczęście mogę jeszcze dostać zaszczepki), melisa, żywokost. Wszystko co rosło wcześniej żyje, jedynie trochę bób i groszek mają miejscami blade liście, nie przykrywałam ich niczym.

Dziś przyszła dostawa środków ceglanych, więc coraz bliżej załatania dziur od spodu szklarni.
Zrobię też zdjęcie ziemi po leżakowaniu czarnej agro od września. Moim zdaniem efekt super, w majówkę planuję posiać poplon (pod przyszłą ścieżkę z trawy) i pas łąki kwitetnej.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 19:25, 27 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 423
Zdjęcie poletka, które było we wrześniu potraktowane motyką po macoszemu (nie było kosiarki na chodzie) i przykryte czarną agro.


Dziś zerwałam agora, rozrzuciłam na chwasty wyrośnięte żyto i na całość rzuciłam poplon (gryka, facelia, łubin wąskolistny). Na jesieni mam nadzieję posiać tu trawę.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 19:38, 27 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 423
Sporo udało się dziś i wczoraj zrobić.
- Wzdłuż większości ogrodzenia leży folia, czarna agro lub kartony.
- Na słupkach wzdłuż warzywnika zamontowaliśmy siatkę leśną, jeszcze tylko cieniująca. Chociaż ja bym zostawiła samą leśną, aby pnące kwiaty było widać z obu stron.
Nie wiem czy mój mężczyzna da się namówić, twierdzi że kwiatki wyrosną tylko na pół metra, a ja tam groszki pachnące posiałam. Postaram się odłożyć ten montaż i go przekonać, dosyć często ta cierpliwość popłaca.
- Prawie wokół całej szkrni powstała obwódka z gruzu ceglanego.

Dzięki temu z tyłu nie ma spadju, a już raz prawie połamałam szklarnię wpadając w dołek. Wzdłuż zachodniego boku szklarni rośnie gorczyca.

- Dojechały zrębki, będą w szklarni i wzdłuż wschodniej części szklarni, zamiast płyt chodnikowych.


Co zrobię porządek to się nabałagani Na szczęście to między etapami, to jest uczucie ukończenia części projektu. Taka radość z dzisiejszej soboty
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies