Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boso przez ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Boso przez ogródek

Agnieszka_Z 07:45, 12 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Pierwsze tulipany już zdobią mój ogródek.


Buraki liściowe posadziłam na rabaty, posiałam buraki ćwikłowe, wokół czereśni w donicy posiałam zieloną pietruszkę.
Poziomki stoją w szklarni od kilku dni, surfinie pięknie rosną. Były tak małe z drobnymi korzeniami, myślałam że nic z nich nie będzie. 3x je pikowałam i od 2 tygodni podlewam odżywką. Dwie z nich chciały już zakwitnąć, więc je oberwałam. Teraz powinny się mocniej rozkrzewić.
Papryki też straciły pierwsze kwiatki.


Imbir zaczyna bardzo powoli się pokazywać. Bataty przesadziłam do mniejszych doniczek, trochę sadzonek wyszło.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Patrycja_KG_Lu 08:07, 12 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2671
Pochłonęło Cię ogródkowanie. Dużo masz tego wszystkiego. Powodzenia!
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agnieszka_Z 13:04, 15 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Oj tak. Bardzo mnie cieszy, że teraz we dwoje więcej działamy w ogródku.

Ostatnio doszło kilka roślin z spadku od babci partnera: piwonia biała i bordowa (podzielone na 4 rośliny), brzoskwinia x2, jakieś zimozielone kule, forsycja.
Od bratowej truskawki, lilia azjatycka, lubczyk, maliny jesienne. Wczoraj wszystko pięknie podlałam deszcz.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Narsilia 14:04, 15 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 491
Ale będzie u ciebie pyszna wyżerka a i ogród pięknieje tulipanki to inne kwiatki , jest super , ponoć aksamitki bardzo dobrze robią warzywnikowi bo odstraszają różne paskudy.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Agnieszka_Z 16:14, 15 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Mam nadzieję, że będzie.
W ubiegłym roku miałam piękne aksamitki ze swoich rozsady. W tym też wysiałam, ale wolno rosną w porównaniu do ubiegłorocznych.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Patrycja_KG_Lu 19:18, 15 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2671
Ja się zawiodłam w tym roku. Posiałam tyle aksamitek na rozsadę, wydawało mi soę mega gęsto a wzeszło tylko kilka. W tunelu Wysiałam drugą partię i nic. Najwidoczniej ich nasiona mają bardzo krótki termin przydatności do kiełkowania. Muszę użyć świeższych nasion. Tamte były zebrane w 2020
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agnieszka_Z 22:37, 15 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Mam tak samo z nagietkami, tylko żółte mi wzeszły i to w butelkach. Aksamitki z moich nasion z ubiegłego roku to fiasko.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
NowaKiKi 08:19, 16 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 605
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Ja się zawiodłam w tym roku. Posiałam tyle aksamitek na rozsadę, wydawało mi soę mega gęsto a wzeszło tylko kilka. W tunelu Wysiałam drugą partię i nic. Najwidoczniej ich nasiona mają bardzo krótki termin przydatności do kiełkowania. Muszę użyć świeższych nasion. Tamte były zebrane w 2020


moje aksamitki w tym roku tez marnie a mam nasiona kupione w tym roku.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Agnieszka_Z 21:14, 23 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Przymrozki zniszczyły posadzony w sobotę żywokost i częściowo melisę, tulipany mają się dobrze. Jeden niewiele wyrósł, ale jest widoczny.


W szklarni powoli przygotowuję podłoże. Rozluźniłam widłami, podlałam wodą i nakryłam kartonem z nadzieją na przybycie dżdżownic.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 21:27, 23 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
22 kwietnia 2023


23 kwietnia 2024



Truskawki mają pełno kwiatów, pierwsze zaczynają się pojawiać na wiśni.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies