Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Gosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Gosi

Gosialuk 07:47, 18 maj 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Na pewno będą wiedziały - już ty o to zadbasz. Tylko rabaty się zmienią jeszcze parę razy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
mrokasia 10:00, 18 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Jak na nicnierobienie w dzień rehabilitacji to sporo zrobiłaś .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margo2 20:40, 19 maj 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1166
Magara napisał(a)
Gosia, super zdjęcia porównawcze i dające do myślenia
Nie wiem czy doczekam dnia kiedy moje rabaty i nasadzenia będą miały 20 lat


Magarciu, rośliny pewnie będą i dojrzałe, jeśli nie będziesz co jakiś czas ich wymieniać, tak jak ja.
Z tego co posadziłam 20 lat temu, to już 10 lat później został tylko trzon, a teraz to już tylko kilka drzew.
Wszystko inne zmienia sie non stop. Nawet dzisiaj miałam chęć przesadzać, zmieniać, ale powstrzymała mnie susza. Nie padało juz kilka tygodni.

Joku napisał(a)
Doczekasz się Daga, doczekasz . Ani się obejrzysz jak czas zleci .


Jolu, faktycznie czas leci i mam wrażenie, że coraz szybciej.
Nawet dzisiaj z sąsiadka wspominałyśmy nasze dziecięce lata. Wtedy mimo, że nie było automatyzacji, wszystko ręcznie robione, w sklepach trzeba było stać w kolejkach, a mimo wszystko ludzie sie częściej spotykali i jakos spokojniej żyli.
Chociaż ja nadal bardzo często mam spotkania i rodzinne i ze znajomymi, ale to chyba wyjątek, bo u mnie w pracy młode dziewczyny na spotkania są zawsze zmęczone. Wolną siedzieć w domu.


Gosialuk napisał(a)
Na pewno będą wiedziały - już ty o to zadbasz. Tylko rabaty się zmienią jeszcze parę razy.


O, to właśnie napisałam. Wszystko dojrzeje, jeśli Magara na to pozwoli


mrokasia napisał(a)
Jak na nicnierobienie w dzień rehabilitacji to sporo zrobiłaś .


No raczej to było nic nie robienie.
Wczoraj byłam na komunii na 12, a przed nią jeszcze obcięliśmy tuje rosnące przed domem, żeby nie zasłaniały fotowoltaiki.
Parę wiązek gałęzi lezy przed płotem.
Tylko m. się za bardzo rozpędził i jedną tuję przyciał za bardzo. No trudno, trzeba z tym żyć.

Weekend bardzo gościnny. W piatek babskie spotkanie, a wczoraj komunia. Więc dzisiaj nadrabiałam. Nareszcie trochę uporządkowałam rabatę pod sosnami.
Jestem zła, bo nie zauważyłam w swoim gąszczu, że wsiał się chmiel. Nie mogłam go do końca usunąć tak się juz zakorzenił.
Trzeba będzie go posmarować starane. Tak samo jak winobluszcze, które wysiały się w żywopłocie.
Nie zrobiłam tego dzisiaj, bo straszyło deszczem. No i po strachu. Pokropiło i już. Wisła nie przepuściła
Za to syn musiał przeczekać ulewę w Toruniu. Zalało parę ulic.
I czy jest sprawiedliwość na świecie?
Trawnik schnie, w beczkach pusto.

____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 20:41, 19 maj 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1166
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 20:42, 19 maj 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1166
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Gosialuk 21:55, 19 maj 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Oj to szkoda. U mnie też zapowiadają burze już od soboty, ale do dziś nici z deszczu. Może jutrzejsza prognoza się sprawdzi.
Wisła często tak właśnie stopuje opady, u mojej mamy pod Sandomierzem tak samo działa.
Fajnie ogród wygląda na zdjęciach - suszy nie widać. Ścieżka najbardziej urokliwa.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Juzia 08:11, 20 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39661
Ścieżka najulubieńsza na forum , trawnik jak brzytwa... ale gdzie ty taki murek uchowałaś do tej pory?!?!??!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
jolanka 10:33, 20 maj 2024


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Porównania dają do myślenia. Tylko, że kiedy się sadzi rośliny to jakoś nie włącza się wtedy tryb: za 10-20 lat tu się nic nie zmieści

Gosiu, muszę pokazać niektóre „swoje” miejsca kilka lat temu i dzisiaj, masakra. A poza tym dlaczego Ty masz taki zielony trawnik a ja suchmelce?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 22:35, 20 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
mrokasia napisał(a)
Jak na nicnierobienie w dzień rehabilitacji to sporo zrobiłaś .


Też się uśmiałam z tej listy "nicnierobienia".
Gosiu, cudne masz iryski.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
UrsaMaior 13:35, 21 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8791
Boski murek!!! Ale masz ogród, idę jeszcze raz oglądać
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies