Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Pierniczki świąteczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierniczki świąteczne

Basiaw 18:44, 20 gru 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
magja_ napisał(a)
Basiu - te dwukolorowe ciacha to ja sobie zostawiam na "poświętach". Faktycznie wyglądają ciekawie.

Pierniki z Twojego przepisu są GENIALNE! Już więcej innych nie będę piec. Napisz mi tylko proszę ile min. i w jakiej temp. je piekłaś. Jak piekłam 20 min. w temp. 170 robiły się ciut za twarde, 15 było w sam raz.


Magjo, cieszę się, że pierniczki podpasowały Powiedz mi proszę, czy robiłam z mąki mieszanej czy jednak samej pszennej?
Co co czasu pieczenia, to piekłam je dość krótko, jak zwykle na oko, patrzyłam, żeby wyrosły i wyglądały na upieczone i nie ciemniały. Moje maja już ponad miesiąc i są coraz smaczniejsze, nic nie tracą z upływem czasu, wręcz przeciwnie.

Pomysł na polewę z żelatyną zaraz zanotuję
____________________
Nasz mały, zielony świat
magja_ 08:18, 22 gru 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Basiu - oczywiście że z mieszanej mąki, wszak tak zachwalałaś... Do wczoraj myślałam że są doskonałe, ale jadłam u córki w przedszkolu pierniki... jeszcze lepsze! Niemożliwe? też tak myślałam! Po świętach będę mieć przepis, wiem tylko że nie dodaje się mleka a kwaśną śmietanę. Super miękkie, mokre i aromatyczne... I też takie grubsze.

No chyba, że jest jeszcze opcja, że byłam głodna.... Jak wypróbuję to dam znać.
____________________
agniecha973 10:07, 22 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Babki! Aleście mi zamotały w głowie! Już nie wiem co upiec? Tu tyle przepisów, a ja mam jeszcze swoje sprawdzone (oczywiście już inne ciasta niż pierniczki) i też wszystko musi być. A miałam mniej upiec na te święta...
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
sylwia_d 14:39, 22 gru 2011


Dołączył: 14 lis 2011
Posty: 73
Przyszłam życzyć wszystkim Ogrodomaniakom Wesołych Świąt


i przyniosłam własnoręcznie pieczone i lukrowane pierniczki

____________________
Mały ogród w wielkim mieście
Jagna 14:31, 25 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
magja_ napisał(a)
A to cd. piernikowych domków moich dzieci.....z brązowymi oknami zamiast białych,

bo biały lukier zużył łoś i jego banda



Jutro mam powtórkę z rozrywki, bo znikają w zastraszającym tempie. A mają być prezentem dla cioć i wujków którzy zamawiają u Gwiazdora prezenty.


No chwilke mnie niei było a tu takie cuda. Wspaniałe sa te pierniczki !!!!!!!!!!!!!!
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 14:35, 25 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
magja_ napisał(a)
Oj - ja to mogę piec a dekorować powinna Jagna!

Haniu pozdrawiam


HAHAHA Bardzo zabawne biorac pod uwage to co nam pokozałaś, a lukrowane z 17 strony przepiekne.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 14:37, 25 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Basiaw napisał(a)
Jagna, aż mi głupio, że masz problemy...
Gdybyśmy mogły wzajemnie pomacać swoje ciasta...
Ja przy wałkowaniu podsypuję tyle, żeby się nie kleiło do wałka, ale ono na drugi dzień jest naprawdę twarde, nie wiem z czego ta różnica, większe jajko, inna mąka?
Ono powinno być po wałkowaniu dość miękkie, nie twarde jak na makaron czy kruche ciasta, żeby potem pierniczki były miękkie a nie zbite, bo im więcej mąki, tym pierniczki będą twardsze.


Ja teraz Ci powiem ze choc z tym Twoim ciastem najwięcej było zamieszania, to jeśli chodzi o smak to z 3 przepisów jakie wypróbowałam Twoje najpyszniejsze!!!!!!
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 14:37, 25 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Basiaw napisał(a)
Jagna, aż mi głupio, że masz problemy...
Gdybyśmy mogły wzajemnie pomacać swoje ciasta...
Ja przy wałkowaniu podsypuję tyle, żeby się nie kleiło do wałka, ale ono na drugi dzień jest naprawdę twarde, nie wiem z czego ta różnica, większe jajko, inna mąka?
Ono powinno być po wałkowaniu dość miękkie, nie twarde jak na makaron czy kruche ciasta, żeby potem pierniczki były miękkie a nie zbite, bo im więcej mąki, tym pierniczki będą twardsze.


Ja teraz Ci powiem ze choc z tym Twoim ciastem najwięcej było zamieszania, to jeśli chodzi o smak to z 3 przepisów jakie wypróbowałam Twoje najpyszniejsze!!!!!!
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Basiaw 11:26, 26 gru 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Jagna, uff, jaka ulga, że mnie tak ostatecznie nie przeklęłaś i nie wybiłaś komuś oka rzucając piernikami za okno
Magjo, bardzo jestem ciekawa tego przepisu na pierniczki, jak go zdobędziesz, to wrzuć i tutaj, w wątku piernikowym.

Wszystkim świętującym składam najserdeczniejsze, choć nieco spóźnione życzenia

____________________
Nasz mały, zielony świat
Gabriela 22:02, 26 gru 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ja też upiekłam jeszcze raz, z mojego przepisu i polukrowałam, te brązowe, duże serca, gwiazdy i koniki są też polukrowane lukrem czekoladowym:



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies