Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Pierniczki świąteczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierniczki świąteczne

magja_ 12:45, 20 gru 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Już się robi

Lśniąca polewa czekoladowa

4 łyżki cukru
2 łyżki śmietany / obojętnie jakiej/
3 łyżki kakao / lub mniej - jeśli ktoś nie lubi mocno czekoladowej/
6 dkg masła
1 łyżeczka żelatyny

Żelatynę zalać niewielką ilością zimnej wody / 1 cm w szklance lub ciut więcej/ i odstawić na chwilę do napęcznienia. W tym czasie resztę składników zagotować.
Napęczniałą żelatynę podgrzać w tej wodzie żeby się całkowicie rozpuściła /można w mikrofali na połowie mocy - dosłownie chwilkę/ i dodać do reszty masy. Dobrze wymieszać i wystudzić.
Jeśli przegapimy moment wystudzenia i zacznie się ścinać - bardzo delikatnie podgrzać mieszając.
Nie zjadać tylko polać cisto

Ja robiłam na pierniki z 60 dag mąki podwójną porcję polewy. 1/3 mi została ... w biodrach


____________________
magja_ 12:47, 20 gru 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
zbigniew_gazda napisał(a)
Magjo ale z Ciebie zdolniacha !!! Piękne pierniczki (domki , samochodziki przypadły mi najbardziej do gustu) . To musi być niebo w gębie !!!


Zbyszku bo samochodziki są dla właśnie dla chłopców A koniki dla dziewczynek
Mam parkę dzieci w domu.
A bałwanek dla męża hiiiiiiiii
____________________
Matka 12:53, 20 gru 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
druga tura



i największy zjadacz



____________________
U Matki
magja_ 12:55, 20 gru 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Wieloszka napisał(a)
Magja, a gdzie ten przepis dla chętnych na polewę czekoladową? Jestem bardzo chętna, bo dziś wieczorem piekę pierniczki z przepisu Basi i trzeba będzie je ozdobić


Rób rób Agnieszko. Podpowiem Ci tylko - bo miałam jedną blachę mniej udaną / były twarde/, że im grubsze i krócej pieczone tym lepsze.
Naprawdę fajne te pierniki.
____________________
magja_ 12:56, 20 gru 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Bogda - już widzę największego Zjadacza z garnkiem po polewie
A potem to jedynie do wanny

Moje też smarowały tymi pisakami kolorowymi. W domu pełno kolorowych okruchów.
____________________
Wieloszka 12:58, 20 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
magja_ napisał(a)


Rób rób Agnieszko. Podpowiem Ci tylko - bo miałam jedną blachę mniej udaną / były twarde/, że im grubsze i krócej pieczone tym lepsze.
Naprawdę fajne te pierniki.

Dzięki za podpowiedzi Na pewno się przydadzą
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
magja_ 13:23, 20 gru 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Anula - widzę że robiłaś lukier na białku. Wygląda super.
Zwierzyńca ja osobiście mam już dość, ale córka moja mówi że bardzo ładne tylko nie mają takich sympatycznych niemądrych oczu jak mamusi oczy /... chodzi oczywiście i jedynie o oczy, które mamusia malowała zwierzątkom / Musiałam większości domalować po drugim oku następnego dnia.
Za to te bakaliowe byłyby dla mnie, szczególnie te ze skórką. I /nie/ piernicz bo bardzo fajnie wyglądają
____________________
Matka 15:20, 20 gru 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
magja_ napisał(a)
Bogda - już widzę największego Zjadacza z garnkiem po polewie
A potem to jedynie do wanny


nom i razy 3 sztuki takich czekoladowców!ale co tam, kiedyś sobie przypomną jak było fajnie!
____________________
U Matki
Matka 15:24, 20 gru 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Jak na pierwszy raz nieżle, tylko czemu to tak szybko znika?właśnie zjadam ostatniego reniferka/łosia(?)

____________________
U Matki
anula_wn 16:42, 20 gru 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
magja_ napisał(a)
Anula - widzę że robiłaś lukier na białku. Wygląda super.
Zwierzyńca ja osobiście mam już dość, ale córka moja mówi że bardzo ładne tylko nie mają takich sympatycznych niemądrych oczu jak mamusi oczy /... chodzi oczywiście i jedynie o oczy, które mamusia malowała zwierzątkom / Musiałam większości domalować po drugim oku następnego dnia.
Za to te bakaliowe byłyby dla mnie, szczególnie te ze skórką. I /nie/ piernicz bo bardzo fajnie wyglądają


Magja,
tak na białku jest różnica między tymi, a tymi z pierwszej stronki (z zeszłego roku), prawda?
No nie jestem dumna bo i Twoje i Jagny są po prostu obłędne ! no nic, ja nie jestem widać w tym dobra , ale dzięki za dobre słowo! teraz już tylko taki lukier będę robić ! zwierzaki fajne dla dzieci - ja wolę klasykę
a u nas pierniczki czekają do świąt pod moim czujnym okiem! Franio jedynie zjadł kilka, a część spakowana na prezenty. Niestety nie dałam rady zrobić piernikowego domku...a TY???
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies