Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

Pszczelarnia 15:34, 06 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Śnieg z dachu załamie wszystko. Jestem pewna. I zastanawiam się czy faktycznie kora i żwir przy lekkim spadzie i rynnach to dobre połączenie. Paprocie i bukszpany? Mnie się to zestawienie podoba, choć paprocie nie są takie porządne. Też lubię porządek i ład na wejściu a potem busz !
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
abrakadabra 17:21, 06 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Ewalm - czy ja wiem czy wilgotno, raczej nie. Najwyżej go mogę podlewać częściej... Chyba, że musi rosnąć w ciągle mokrej ziemi.

Ewo - a ja nigdy właśnie nie widziałam połączenia bukszpanów i paproci... A co do śniegu to chyba zaryzykuję. Mieszkam w sumie w mazowieckim i tu tych opadów raczej niewiele mamy. Śnieg na dachu zazwyczaj zdąży się roztopić zanim następny napada. Raz na kilka lat zdarza się zima, że śnieg zalega. To tak z moich obserwacji...
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
abrakadabra 15:45, 08 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Mariusz pisał, że miskanty dadzą radę. Jakby się tam źle czuły to spróbuję z trzcinikiem krótkowłosym
A co proponujecie jako te małe roślinki (ostatni projekt Gosi)?
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
abrakadabra 17:38, 08 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
A teraz się zastanawiam nad przedogródkiem i rabatą przed furtką (miały być na niej wrzosy, Gosia też projekt zrobiła) i tak stwierdziłam po wielogodzinnych obserwacjach terenu, że ta rabata musi być kompatybilna z przedogródkiem. Bo ze wszystkich okien i stałych punktów obserwacyjnych zawsze widać ten fragment jako całość.

Przedyskutowałam sprawę z lepszą połówką i stwierdziliśmy, że skalniak idzie do likwidacji.
Tak jak mówiła Alina - on tam tylko zasłania widoki. Wiem, że to będzie mordercza praca, pozostanie również wiele dużych kamieni po rozbiórce. Może by je jakoś wykorzystać w przedogródku? Bardzo by do stylu domu pasowały.

Alina proponowała też świerki od sąsiada, ale nie da rady – jego dom jest jakieś 3 metry od siatki i tam ma okna. Nie chcę mu zabierać światła bo i tak to strona wschodnia budynku więc ledwo co tam wpada…
Od strony sąsiada myślałam o niewysokim ekranie z cisa(do max. 1,6 m) . Na duże sadzonki mnie nie stać, ale może warto spróbować z małymi? Czy lepiej tuje? W sumie nie przepadam za nimi, a i tak ich u mnie pełno…
Spróbuję zaraz wyrysować plan z tymi roślinami, które muszą pozostać. Dla zainteresowanych zdjęcia tego terenu w chwili obecnej są na str. 5
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Sebek 20:24, 08 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
abrakadabra napisał(a)
Mariusz pisał, że miskanty dadzą radę. Jakby się tam źle czuły to spróbuję z trzcinikiem krótkowłosym
A co proponujecie jako te małe roślinki (ostatni projekt Gosi)?


Może turzyce i kostrzewy?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abrakadabra 22:10, 08 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Dzięki Sebek
Myślicie, że turzyca złota i kostrzewa sina to byłby dobry wybór? Nie za dużo tych traw?
Nie byłoby zbyt monotonnie? A może dodać trochę kolorów?

____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
kaisog1 22:14, 08 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A tam żurawka by sobie nie poradziła????
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
abrakadabra 22:30, 08 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
No poradziłaby sobie. Pewnie. Czyli mówisz, że pasują?

____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
kaisog1 22:37, 08 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A czemu nie? Do bukszpanowych kulek jak znalazł. Kupuj Citronelkę i już. A co do tych małych po bokach to może coś u Mariusza w cieniolubnych się znajdzie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
abrakadabra 22:42, 08 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Super, super, super
Uwielbiam żurawki
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies