Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

Gabriela 17:15, 24 maj 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
laurowisnia napisał(a)


Ja lubię jak te wiosny są takie zmienne i przyroda nas zaskakuje, może to przeszkadza własnie w ogrodach bylinowych, może nie jest tak jak zaplanowaliśmy ale jest ten element zaskoczenia, za którym przepadam w ogrodzie.
Wieczornik z uśmiechem dla Gabrieli.

[img


Dzięki za miłe wspomnienie. Wieczorniki są prześliczne, dowód na zdjęciu Twoim, pachnące i tak pięknie bielą się i fiolecą na rabatach. Biały jest dominujący, kolory się mieszają i powstaje mi taki bardzo jasnoróżowy czasami. A fioletowego już nie ma.

Pewnie pamiętasz, że dałaś mi nasiona penstemonów, wysiałam je wiosną 2016, w zeszłym roku przyrastały rozety i dopiero w tym roku zaczynają mieć pąki kwiatowe. Taka roślina "trzyletnia" wyszła.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Agania 11:40, 25 maj 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cudowny maj u Ciebie....Dereń gwiazdorsko się prezentuje...pierwsze ożanki od Ciebie już u mnie zakwitły
Kadry z ogrodu bezcenne, przesytu nigdy nie odczuwam wręcz przyjemność
w delektowaniu się ogrodem

Wieczornik przyjemny w odbiorze bardzo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
renatamama3 12:22, 25 maj 2018


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Agatko ,wyslę pw.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
laurowisnia 09:04, 28 maj 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Pszczelarnia napisał(a)
Bodziszki to jeszcze kosmos dla mnie. Ale mam St. Ola i bardzo go lubię.

Cudownie lekkie te Twoje ogrodowe przeplatanki.

A ten dereń dobrze Ci zimuje? To chyba jakiś rarytasik?


Świerząbek - zapamiętałam.

Czy jak kozłek Ci się rozsiewa, to umiesz odróżnić siewki? Ja mam tyle tych różnych "chwastów" podobnych, że czasami nie wiem, co jest co i muszę odczekać, i omijać w pieleniu.

Ja go kupiłam by podmienić z korzeniastym. One wszędzie pasują tylko nie każdy w każde jedno miejsce, a jeszcze trzeba polubić ich rozbieganie, poczekać by się rozrosły i wypełniły rabatę, do Twojego ogrodu idealne.
Dereń, mam kilka lat, powoli rośnie, dobrze zimuje, osłonięte miejsce ma.
A z kozłkiem nie mam problemu, nic podobnego mi się nie wysiewa, zrobiłam zdjęcie.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:21, 28 maj 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Gabriela napisał(a)


Dzięki za miłe wspomnienie. Wieczorniki są prześliczne, dowód na zdjęciu Twoim, pachnące i tak pięknie bielą się i fiolecą na rabatach. Biały jest dominujący, kolory się mieszają i powstaje mi taki bardzo jasnoróżowy czasami. A fioletowego już nie ma.

Pewnie pamiętasz, że dałaś mi nasiona penstemonów, wysiałam je wiosną 2016, w zeszłym roku przyrastały rozety i dopiero w tym roku zaczynają mieć pąki kwiatowe. Taka roślina "trzyletnia" wyszła.

Biały jest dominujący, bo tylko ten się mi trafił, ale fiolet niepotrzebny, orliki i inne roślinki przełamują tą biel. Ten jasnoróżowy również się u mnie pojawił.
Dobrze, że wyszła jednak, bo to dobra bylina, niekłopotliwa, choć ja wciąż nie do końca lubię te jej bordowe liście.




Ten orlik poczekał na piwonię.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:33, 28 maj 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Agania napisał(a)
Cudowny maj u Ciebie....Dereń gwiazdorsko się prezentuje...pierwsze ożanki od Ciebie już u mnie zakwitły
Kadry z ogrodu bezcenne, przesytu nigdy nie odczuwam wręcz przyjemność
w delektowaniu się ogrodem

Wieczornik przyjemny w odbiorze bardzo

Ożanki się pośpieszyły, u mnie jeszcze im dużo brakuje.
Masz wieczornik?
Dziękuję i proszę...

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:51, 28 maj 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676



Drżączka średnia, rozrosła się już u mnie ma więcej kłosów, nie wycinam już tak dokładnie więc się zaczęła rozsiewać. Ta poniżej sadzona przeze mnie.


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Kasya 09:57, 28 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
I tu tez takie piekne peonie... ach te białe
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
laurowisnia 10:06, 28 maj 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Musimy się szybko nimi cieszyć, przy tych upałach zaraz ich nie będzie.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Dorota123 22:00, 28 maj 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piękne widoczki masz w ogródku.Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies