Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 10:54, 13 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
UlaB napisał(a)
Byłam przekonana ze to PinkAnabelle Dzięki

Teraz za to widzę fuksję. Jak ją przechowujesz? Musze je wyczuć, bo coś mi nie idzie ich uprawa, a szkoda. Jedna wisi u mnie na drewutni w ocienionym miejscu, ale spalił mi ją upał Poza tym nei radze sobie z owocnikami. To normalne, ze one tyle ich zawiązują?

Mam też inną, takie zdjęcie znalazłam, też ją chyba stracę, po pierwszym kwitnieniu, zaczęła jakby zamierać, nie było mnie w tym czasie, syn dodatkowo za dużo podlewał, chyba jej nie uratuję, coś podobnego działo się z nią w tamtym roku, ale odzyskała wygląd i pięknie zakwitła w jesieni.
Z tą ciemną i z sadzonkami z tej jasnej nic takiego się nie dzieje.
Obie wytwarzają dużo owocników, staram się je obrywać. Miałam kiedyś starą odmianę, nie pamiętam, żeby tak było.
Przechowuję je w zimnym garażu, małe okienko jest, w styczniu przenoszę do cieplejszego pomieszczenia, do światła, pobieram sadzonki.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Urszulla 14:19, 13 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
laurowisnia napisał(a)

To taki kawałek tylko tej rabaty ale i na nim muszę coś pozmieniać, ale to było zaplanowane dopiero na jesień, mam tam resztki róż i zastanawiałam się co z nimi zrobią nornice.
Czy wysiały Ci się takie różowe przetaczniki?





Udały mi się tylko niebieskie przetaczniki. A ostatnio je w większości musiałam przyciąć. Nie zostawiłam na wysiewanie, łatwo go rozmnożyć prez przygięcie gałązki.

Cudnie masz obejrzałam lipcową relację z przyjemnością ale krótko
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
mira 22:50, 13 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Byłam widziałam wszystko i wrócę na spokojnie - masz bajeczny ogród i cudowne kompozycje
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 00:25, 14 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
To powzdychałam sobie Dalia dziwoląg fajna. Fuksje też mam, to stara miłość, która nie mija a czasem wraca falami, jak wypatrzę inną. Pamiętam takie "trąbkowe" pomarańczowe i czerwone, nie widziałam ich u nas ostatnio, a chętnie przygarnęłabym
____________________
Dwa ogrody
laurowisnia 08:23, 30 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ula, szkoda, że tylko te, ja wysiałam resztkę nasion, która mi została po oddzieleniu tych dla Ciebie, więc powinnaś mieć jedne i drugie. Na pewno te bujniejsze siewki to niebieski przetacznik, te różowe były bardziej rachityczne, a ich dużo jest i trzeba wybierać. Ta zasada często dotyczy wszystkich wysiewanych odmianowych bylin.
Dziś już sierpniowe widoczki.




Moja pierwsza rudbekia w ogródku.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 08:30, 30 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
mira napisał(a)
Byłam widziałam wszystko i wrócę na spokojnie - masz bajeczny ogród i cudowne kompozycje
pozdrawiam

Bajeczny dla Ciebie i dla mnie bo to samo lubimy.
Pelargonia z moim młodym ołownikiem.


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 08:45, 30 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
paniprzyroda napisał(a)
To powzdychałam sobie Dalia dziwoląg fajna. Fuksje też mam, to stara miłość, która nie mija a czasem wraca falami, jak wypatrzę inną. Pamiętam takie "trąbkowe" pomarańczowe i czerwone, nie widziałam ich u nas ostatnio, a chętnie przygarnęłabym

Pamiętam je, miałam je przez chwilę, problemy były z jej przechowywaniem, teraz rzeczywiście trudno je spotkać.
Dalia Demon, najmniejszy kwiat.

nn

Blue Wish

Widoczek z Blue Bayou i nn.

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:09, 30 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Tu BB lepiej widać.

nn

Eveline, chętnie kwitnie.

Cafe Au Lait, chciałabym jakąś jej jasno różową wersję.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:31, 30 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Plon jeśli chodzi o dynie w tym roku u mnie słaby ale chcę pokazać dwie ciekawe odmiany.

Mała, zielona, bardzo słodka, tylko do deserów.

Ta poniżej tworzyła bardzo dużo zawiązków, wszystkie jednak żółkły, dopiero po przycięciu czubka przez kosiarkę dynie zaczęły rosnąć, nie mam aktualnego zdjęcia, są podłużne paskowane, miąższ aromatyczny, orzechowy.


Trochę pomidorków na koniec, pomarańczowe pierwszy plon był oczywiście zbierany na zupę krem.

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:46, 30 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Jeszcze trochę z sierpnia.





Zakwitła pierwszy raz Libelle.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies