Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 09:59, 30 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Rabata


i wyłuskany z niej dzielżan.


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Pszczelarnia 13:59, 31 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bajecznie masz w sierpniu. W ogóle bajecznie. Tak, świetliście i w zamgleniu roślinnym.

A białą dynię do czego używasz? Czy mogłabym prosić o kilka pestek? Podzielę się innymi (zrobię zdjęcia jutro i pokażę).




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
paniprzyroda 09:34, 05 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nadrobiłam sierpniową odsłonę ogrodu. Pięknie Ewa napisała, świetliście i w zamgleniu roślinnym, to wielka sztuka Białej dyni nie spotkałam. W ubiegłym roku dyń miałam mnóstwo, w tym wyleciały wszystkie. Na ciasto dyniowe mus kupić
____________________
Dwa ogrody
laurowisnia 10:31, 05 wrz 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Mgliście i jesiennie niestety już się robi w ogrodzie, dzięki. Lubię ten okres w ogrodzie bardziej niż kiedyś ale trochę szkoda lata.

Ta dynia zapylona gdzieś na polu rolnika, zebrałam w tamtym roku nasiona z kupionych dyń i tylko te dwie opisane powtórzyły cechy.

Biała wysiana była z makaronowej, która inaczej wyglądała, była podłużna, zielona i pasiasta. Po upieczeniu część miąższu przypominał makaron ale nie miałam czasu się zastanawiać, szybko poszła do zupy, którą właśnie gotowałam. Będą następne.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Pszczelarnia 11:10, 05 wrz 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A dalia 'Lavender Perfection'?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 20:58, 05 wrz 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
laurowisnia napisał(a)
Jeszcze trochę z sierpnia.





Zakwitła pierwszy raz Libelle.


Bajeczne te ujęcia. Teraz wiem że masz dobrą ziemię dla tych zwiewnych delikatności. Nie wszyscy wszystko możemy mieć. Tak mnie kiedyś Viva uświadomiła. Pozdrowionka zostawiam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 21:23, 11 wrz 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pięknie, klimat od maja niezmiennie uroczy w ogrodzie Agatko

Czas nam za szybko umyka i lato przemija niestety, rabata na skarpie
przybiera rumieńców i czy rudbekia zostanie?...miskanty porosły, kwitną?

Super plony, ja zbierałam w tym roku cukinie i papryczkę chilii,
pomidorów nie dopilnowałam, wiesz dokupiłam sobie rutewek, ciekawa jestem
czy się im u mnie spodoba





____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 12:47, 09 paź 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dziękuję Agatko...nie tylko za przemiłe towarzystwo
w niedzielę...przypomnij mi jak się nazywa ten cudowny biały aster?

Pokażesz zakupy?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
basia3012 22:54, 13 paź 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9487
Agatko, czytałam w wątku Mirki, że zraziłaś się do miskantów. Mam 2 gracilimusy, czy wiesz może czy będą się bardzo rozłaziły po ogrodzie? I czy będą trudne do usunięcia z ogrodu w przyszłości? Zastanawiam się nad nimi. Posadziłam je w tym roku więc na razie jeszcze są Ok. Ale co będzie póżniej? Chciałabym uniknąć kłopotu.
Zapytałam o te trawy również Madzię i Wiolę. Ale jak przeczytałam u Mirki to pomyślałam, że może i Ty mi doradzisz?
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
laurowisnia 11:32, 15 paź 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ewa, będę o daliach rozmyślać zimą, a taka jeszcze we wrześniu zakwitła.


Ula, ta rabata, którą wybrałaś, no nie trafiłaś zupełnie, najgorsza pobudowlana mieszanka, róże tu próbowałam posadzić, duże doły, słabo rosły. Od niedawna dopiero poprawiam tą część ogrodu. To kwestia raczej wybieranych roślin, ten aster to Kristina, polecam, jest taki zwiewny w odbiorze, nie przysadzisty i ciężki jak te obficiej kwitnące. Obecnie zakwitł tam Lady in Black.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies