Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 10:14, 23 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ewa, jeszcze dynie, ta okrągła jednak nie za bardzo dobra, taka nijaka, a ta druga za to najlepsza jaką jadłam.


I kalina wonna, kwitnie już miesiąc, a zdarza jej się to powtórzyć na wiosnę.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 10:44, 23 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
mirkaka napisał(a)


Mnie też ale w tym roku zakładałam nową rabatę i się złamałam, posadziła kilka malutkich

Agatko, pokaż mi te swoje trzcinniki i napisz jakie to?

Krwiściąg kupiłaś, fajny, czy na rabacie nie będzie wyglądał bałaganiarsko?
U nas w sklepach jeszcze ich nie widziałam .

Jakieś miskanty warto mieć, jak bym miała ich mniej to właśnie te bym wybrała.
Moje rabaty przynajmniej częściowo sprawiają takie wrażenie, to może taki krwiściąg się wpasuje?
To jest trzcinnik krótkowłosy Calamagrostis brachytricha. Wyszukałam jego fotki z różnych miesięcy, startuje wcześnie
kwiecień

czerwiec

w sierpniu zaczynają się pokazywać kłosy

ale we wrześniu dopiero się rozwijają.

I najważniejsze, można sobie go wysiać.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
sylwia_slomc... 11:48, 23 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Ależ mi się to podoba


Po prawej przechodząc przez ten kącik wzdłuż działki jest rząd malin, trochę warzywnika, a po lewej ta rabata. Reszta rabat wzdłuż ścian domu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 10:12, 25 lis 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Agatko, przemiłe zdjęcia rabat z września. Szkoda że tak mało bywasz a tyle u Ciebie przyciąga uwagę. Zachwyciłam się kaliną wonną mimo że na krzewy nie bardzo zwracam uwagę

czy mogę złożyć zamówienie na pestki tej smacznej dyni?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
laurowisnia 10:33, 27 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Filomena napisał(a)
Krwiściągi darzę nieustającym sentymentem. A to z powodu nielicznych spacerów rodzinnych po łąkach. Było ich zaledwie kilka, całą rodziną, niektóre łąki po skoszeniu uwalniały kojące kumarynowe olejki, które tak lubię. Kwitnące krwiściągi jak małe robaki nadziane na patyki zwracały moją dziecięcą uwagę. U mnie chyba na nie za sucho, latem szybko schnie. Ciekawe, jak ten odmianowy radzi sobie z suchym podłożem?

Witaj Filomeno, a ja ich nie znałam, w moich stronach rodzinnych nie występowały, myślę, że będą krócej kwitły. Jak tak o nich piszesz, to koniecznie muszę go przesadzić w dłużej trzymającą wilgoć część rabaty.
Hortensje wszystkie ślicznie kwitły, także ta bardziej delikatna, dwie będę przesadzać na wiosnę na docelowe miejsce.
Dla Ciebie moje nowości, kwitnące na jednorocznych pędach, pierwsza, nie mogę odszukać nazwy.


Druga z serii Everbloom, miała być biała, zakwitła w pierwszym roku tak jaskrawym niebieskim kolorem, że chciałam się jej pozbyć. Poprawiła się jednak i niech tak zostanie.


Ostatnia Deep Purple, bardzo mocny nasycony kolor.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 11:00, 27 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ależ mi się to podoba

Sylwio, mi również, ale nie zdziwisz się chyba, że chcę trochę, no może trochę więcej pozmieniać na jednej z nich. Na drugiej również systematycznie dodaję kolejne byliny.

październik



O tutaj zaczęłam już poszerzać rabatę

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Pszczelarnia 11:05, 27 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy cała seria everbloom kwitnie na pędach jednorocznych?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Filomena 15:07, 27 lis 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
laurowisnia napisał(a)

Witaj Filomeno, a ja ich nie znałam, w moich stronach rodzinnych nie występowały, myślę, że będą krócej kwitły. Jak tak o nich piszesz, to koniecznie muszę go przesadzić w dłużej trzymającą wilgoć część rabaty.
Hortensje wszystkie ślicznie kwitły, także ta bardziej delikatna, dwie będę przesadzać na wiosnę na docelowe miejsce.
Dla Ciebie moje nowości, kwitnące na jednorocznych pędach, pierwsza, nie mogę odszukać nazwy.


Druga z serii Everbloom, miała być biała, zakwitła w pierwszym roku tak jaskrawym niebieskim kolorem, że chciałam się jej pozbyć. Poprawiła się jednak i niech tak zostanie.


Ostatnia Deep Purple, bardzo mocny nasycony kolor.


Bardzo mnie cieszy, że hortensje udane bo termin wysyłki był późny, zawsze szkoda straty roślin. Delikatna - masz na myśli love you kiss? Jeśli ta to cieszę się niezmiernie bo u mnie kwitła tylko dwa sezony - przemarza, a jest naprawdę bardzo wdzięczna.
Cudne nowości. Deep Purple pasowałaby, myślę, do Rotschwanz, która u mnie ma za ciemno i słabuje, może by skroić taki duet?

Też mam coś tam z linii everbloom, ale nie doczekałam kwitnienia na tegorocznych pędach - może mam za ciemno, a może pomylone odmiany? Och, jakżeż brakuje mi czasu, aby pochylić się nad każdym moim kwiatkiem ;(

W trawach Twoje hortensje wyglądają przepięknie. W jakich trawach? Stanowisko masz dla nich cieniste czy słoneczne?
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 15:24, 27 lis 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373

Dynia w paseczki nie tylko smakuje ale też wykwintnie wygląda, zachciało mi się poszperać w sklepach nasienniczych.
No i polecę zobaczyć- powąchać swoją kalinę, masz rację, czasem zaczynała kwitnąć w listopadzie.
Owocne dzisiejsze odwiedziny w Twoim wątku
____________________
Filomena-w zielonej aptece
laurowisnia 09:08, 30 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Urszulla napisał(a)
Agatko, przemiłe zdjęcia rabat z września. Szkoda że tak mało bywasz a tyle u Ciebie przyciąga uwagę. Zachwyciłam się kaliną wonną mimo że na krzewy nie bardzo zwracam uwagę

czy mogę złożyć zamówienie na pestki tej smacznej dyni?

Ula, ale jestem i co mam ciekawego to zamieszczam, zdjęcia z ogrodów są wszystkim bardzo pomocne.
Nie zwracasz uwagi, bo brak miejsca? Krzewy jednak bardzo wzbogacają ogród, a jest ich taka różnorodność, tylko wybierać.
Z października, hortensja dębolistna.

Dynia, będę raczej mieć, to będą pestki z poprzedniego roku, są sprawdzone, z tych z tego roku nie wiadomo co by urosło.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies