Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 11:51, 15 paź 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Agania napisał(a)
Dziękuję Agatko...nie tylko za przemiłe towarzystwo
w niedzielę...przypomnij mi jak się nazywa ten cudowny biały aster?

Pokażesz zakupy?

Czas szybko umyka, ale widzisz udało nam się jeszcze spotkać, fajnie, że przyjechaliście.
Ten aster to divaricatus.

Mam dwie fotki, sanguisorba Lilac Squilrrel, nie wsadzona, zastanawiam się gdzie, głęboko się korzeni i możliwe, że jest nie do usunięcia, będzie odrastać, nie jestem tego pewna, może ktoś coś wie?

Jeżówka nn, ale mała i urocza.

Kupiłam jeszcze rutewki różowe, małe sadzonki, nie wiem czy zakwitną w następnym roku i floksa Pink Lady.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 12:01, 15 paź 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
basia3012 napisał(a)
Agatko, czytałam w wątku Mirki, że zraziłaś się do miskantów. Mam 2 gracilimusy, czy wiesz może czy będą się bardzo rozłaziły po ogrodzie? I czy będą trudne do usunięcia z ogrodu w przyszłości? Zastanawiam się nad nimi. Posadziłam je w tym roku więc na razie jeszcze są Ok. Ale co będzie póżniej? Chciałabym uniknąć kłopotu.
Zapytałam o te trawy również Madzię i Wiolę. Ale jak przeczytałam u Mirki to pomyślałam, że może i Ty mi doradzisz?
Pozdrawiam serdecznie.

Basiu, fajnie, że wpadłaś. Może nie zraziłam, ale już więcej nie będę dosadzać, a możliwe, że ich ilość zmniejszę. Lubię trawy ale takie, które ogarnę sama, a te się mocno rozrastają i by je podzielić czy przesadzić potrzebuję męskiej ręki. One się nie rozłażą, rosną kępowo, kępy jednak coraz większe i sucho przy nich dla moich bylin, a mam je dopiero kilka lat.

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
sylwia_slomc... 12:51, 15 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Dalia dziwoląg prześliczna, jeszcze takiej nie widziałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 14:47, 15 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
Przed sadzeniem miskantow u siebie powstrzymuje mnie dokładnie to samo co Ciebie Wolę sadzić Panicum
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 14:56, 15 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Trudno mi znaleźć się w Twojej przestrzeni ogrodowej. Masz ogród bez ogrodzeń, bez furtek, płotów i innych ograniczeń? Jak przebiegają rabaty?

U mnie sezon w tym roku daliowy długi - teraz je notuję, sprawdzam i opisuję live oraz kataloguję. Bo w zimie mi się to nie udaje.

Edit, zapomniałąm napisać, że b. podobają mi się te dalie w typie pełnych jeżówek. Jak np. dalia Mambo
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mirkaka 06:14, 18 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Anda napisał(a)
Przed sadzeniem miskantow u siebie powstrzymuje mnie dokładnie to samo co Ciebie Wolę sadzić Panicum


Mnie też ale w tym roku zakładałam nową rabatę i się złamałam, posadziła kilka malutkich

Agatko, pokaż mi te swoje trzcinniki i napisz jakie to?

Krwiściąg kupiłaś, fajny, czy na rabacie nie będzie wyglądał bałaganiarsko?
U nas w sklepach jeszcze ich nie widziałam .
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Filomena 14:41, 23 paź 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Krwiściągi darzę nieustającym sentymentem. A to z powodu nielicznych spacerów rodzinnych po łąkach. Było ich zaledwie kilka, całą rodziną, niektóre łąki po skoszeniu uwalniały kojące kumarynowe olejki, które tak lubię. Kwitnące krwiściągi jak małe robaki nadziane na patyki zwracały moją dziecięcą uwagę. U mnie chyba na nie za sucho, latem szybko schnie. Ciekawe, jak ten odmianowy radzi sobie z suchym podłożem?
____________________
Filomena-w zielonej aptece
laurowisnia 11:39, 21 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dalia dziwoląg prześliczna, jeszcze takiej nie widziałam

Ta dalia to Myrtle's Folly, moje odkrycie tego sezonu, kupiłam ją dla sprawdzenia, jakie zrobi wrażenie na żywo. Wydała kilka kwiatów choć karpa była mała, jest bardzo energetyczna, ścięta do wazonika i postawiona w łazience wprawia w dobry nastrój na cały dzień.

Trochę spóźnione ale nadrabiam zdjęcia z września.




____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 12:07, 21 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Anda napisał(a)
Przed sadzeniem miskantow u siebie powstrzymuje mnie dokładnie to samo co Ciebie Wolę sadzić Panicum


Sadźmy Panicum! To była druga trawa, która trafiła do mojego ogrodu, miała zastąpić kostrzewę, która się nie sprawdziła u mnie, a koniecznie jakąś chciałam, trochę dawno to było.

cd. wrzesień




____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 10:44, 22 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Pszczelarnia napisał(a)
Trudno mi znaleźć się w Twojej przestrzeni ogrodowej. Masz ogród bez ogrodzeń, bez furtek, płotów i innych ograniczeń? Jak przebiegają rabaty?

U mnie sezon w tym roku daliowy długi - teraz je notuję, sprawdzam i opisuję live oraz kataloguję. Bo w zimie mi się to nie udaje.

Edit, zapomniałąm napisać, że b. podobają mi się te dalie w typie pełnych jeżówek. Jak np. dalia Mambo

Ewo nie ma tak dobrze jak to opisałaś, ogród jest mały i nieskomplikowany z płotami i sąsiadami, a jeszcze w dołku. Staram się tego sąsiedztwa nie ujawniać i taki jest przez to w odbiorze. Znalazłam takie dwie fotki z lipca, to jest główny trawnik przed tarasem z rabatą na przeciwko, zdjęcie jest robione wychodząc z małego kącika z platanem.


Po prawej przechodząc przez ten kącik wzdłuż działki jest rząd malin, trochę warzywnika, a po lewej ta rabata. Reszta rabat wzdłuż ścian domu.


Twój opis widziałam i podziwiam, przy mojej ilości wystarczą mi same numerki, większość w donicach ale na następny rok chciałabym je wyciągać, nornice się pewnie pojawią i nie wiem.
Również lubię dalie anemonowe, szukam takich, w tamtym roku kupiłam Toto, jest niska, wsadziłam do małej donicy ceramicznej, to nie był dobry pomysł, szybko w niej ziemia przesychała i karpa dużo nie przyrosła.


Druga to Soulman, ta jednak okazała się pomyłką, jedyną zresztą, zamiana mi się podoba, ta dalia jest taka inna od reszty, ma ciemniejsze liście i aksamitne płatki.

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies