Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Sebek 23:04, 05 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Borbetka napisał(a)
Podziałałam, wrzucę fotkę po południu. Ale tylko jedną ruszyłam, w całości ją wykopałam i podzieliłam, bo nie pasowała mi w tym miejscu. Trochę mi tych "zielonych zalążków" odpadło, ale co tam. Mam nadzieję, że się przyjmie. Próbowałam ruszyć też drugą, ale za nic, ani z boku nie mogłam podważyć, a od środka nie było już mowy. Zostawiłam ją, bo tam ma rosnąć. Spróbuję w przyszłym roku, żeby odmłodzić. Pierwszy raz dzieliłam funkię i nie wiem, czy każdy kawałek musi mieć korzonki takie długie, czy wystarczy sama karpa z ziemią?

borówcowy-raj


Hosta do ukorzenienia musi mieć korzenie - mi się bez korzeni nie przyjmowały, ale jak miały ich choćby kilka to tak.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Borbetka 13:24, 06 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Mój ogród ma 10 lat, ale nie wszystko od początku było tak jak na zdjęciu z Avatara (ciągle coś zmieniałam)
Majko i Sebku - dzięki za porady co do funkii. Podzieliłam i posadziłam. Rosną dalej, takie malutkie, ale żyją.
Nas burza na szczęście ominęła, ale dzwoniła dzisiaj moja mama (mieszka 40 km ode mnie) i wszystko na działce ma "potrzaskane" przez grad. Tego gradu mieli z 10 cm - biedulka. U mnie za to strasznie zimno i nie porobię obiecanych fotek niestety.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
malwes 23:58, 06 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Borbetko, bardzo ładna robota z Danicą! Cięłaś "na oko"? Jak Ty to zrobiłaś, że wyszły Ci takie równe?
Funkia raczej potrzebuje korzonka.

Mogłabyś napisać jak Ci się sprawdzają te pułapki z piwa na ślimaki? U mnie w tamtym roju było zatrzęsienie....
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Borbetka 08:27, 07 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Gosiu, kulki Danica cięłam na oko. Jak ktoś patrzył na mnie z boku, to musiało to nieźle wyglądać. Stawałam na kulką "okrakiem" i cięłam nożycami ręcznie. Nie sprawdziły mi się do tego nożyce na prąd, które mam do żywopłotów niestety. Nawet mi się podobało to ręczne cięcie, ale musiałam to rozłożyć prawie na cały tydzień, bo trochę mam tych kulek, a za 2 lata dołączą kulki w sadzie. Te są młodsze i jeszcze nie muszę ich ciąć. Cieszyłam się, że wiosna tak długo się budziła i zdążyłam sama z cięciem wszystkiego, a teraz jestem załamana, bo mokro i chwasty mnie przeganiają znowu. U mnie to nie uświadczysz kogoś chętnego do plewienia niestety. Każdy lubi korzystać z ogrodu, chwalić się nim, a do pracy tylko ja. Ech, ponarzekałam sobie troszkę
Co do ślimaków muszę powiedzieć, że te plastikowe pułapki w ogóle mi się nie sprawdziły. Być może za płytko je wkopałam, nie wiem. Sprawdzają mi się za to takie granulki. Wysypuję wokół hosty i ślimak nie idzie dalej. Czasami wydaje mi się, że mam ich miliony. Nawet nie wiem kto jest ich naturalnym wrogiem, jest ktoś taki? Może jakiś Francuz?

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
kasiula79 11:39, 07 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Witam pięknie i gratuluję cudnego ogrodu. Jest prześliczny - będę tu często zaglądać!
Pozdrawiam.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Borbetka 13:12, 07 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zapraszam Kasiu w wolnej chwili.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
anna_studio 15:00, 07 maj 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Danici przed cięciem zachwycały...
a po jeszcze piękniejsze.
Też ma kilka...
Zdolny fryzjer , a dlaczego nie sprawdziły się elektryczne nożyce?
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Borbetka 20:46, 07 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Próbowałam elektrycznymi nożycami i ku memu zdumieniu pędy wprost uciekały mi spod noży. Bardzo to wydało mi się dziwne, ale ręcznie o wiele lepiej mi szło. Takie mniejsze obłe kształty jakoś mi nie wychodzą. Stożki czy ścianę żywopłotu to super umiem elektrycznymi, a kulki jakoś mi nie chciały się poddać.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
anna_studio 20:53, 07 maj 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Dzięki, ja właśnie do stożków chciałam kupić...to mnie pocieszyłaś...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Gardenarium 13:58, 08 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podaj mi na której stronie masz tego cisa chorego, albo link.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies