Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Sonka 21:30, 18 wrz 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2264
Dziękuję za wizyty i wpisy,mam dużo chęci do pisania lub wstawianie zdjęć, ale... , no właśnie, ostatnio ciągle coś nie tak ze mną. Dopiero co wyszłam po zapaleniu stawów, barku i łokcia i to prawej ręki, ból trudny do zniesienia. Dużo choruję, choć staram się utrzymać w dobrej kondycji, basen, gimnastyka, wycieczki rowerowe, słońce, eh nie wiem...
Hortensje mam piękne, choć za wysokie, przycięłam trochę, bo czas był żeby już usunać kwiatostany i tak zostało, bo zachorowałam, jedna druga trzecia czwarta jednostka, aż boję się myśleć. Za miesiąc wybieram się na długą wycieczkę i muszę dbać by nic mnie nie złamało.
Kochane kobitki, Joanno, Kindziu, Bogdziu,cieszę się i dziękuję za odwiedziny.
O ogrodzie myslę już w innych kategoriach, staram się tak dobierać rośliny bym była w stanie je ogarnąć sama. Kocham trawy, ale myslę o ich maksymalnym ograniczeniu z uwagi na ogromne rozmiary karp, miskanty są tak ogromne rozplenice również i nawet dla mężczyzny wykopanie to wyzwanie.Trudno znależć u nas mężczyznę do pomocy w ogrodzie, nie ma, a bezwzględnie mam do przesadzenia kilka drzew, jak nie będzie innej możliwości to je po prostu wytnę.
Joanno, katalpy przycięte na maksa już latem dają duużo cienia, jutro zrobię zdjęcia, są ładne i fajnie od południa chronią dom od słońca a jasne liście wprowadzają jesienią w pochmurne dni sporo jasności.
Bogdziu, do Ciebie obowiązkowo zawsze zaglądam, ja mam sporo rh i jesteś dla mnie bardzo pomocna w ich prowadzeniu. Kindziu obserwuję prace przy nowej rabatce, pięknie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 09:58, 29 wrz 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2264
Małe migawki:




____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Aneczka 00:43, 04 paź 2017


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Krysiu to nie małe migawki, tylko jakieś olbrzymy już u ciebie. Niesamowicie się u ciebie zmieniło. Pięknie wygląda twój ogród, aż ciężko uwierzyć, że tak już wszystko porosło. Jakie są już wysokie te twoje Vanilki? Wyglądają na ogromne. Pewnie nie przycinasz ich zbyt krótko, że takie wielkie. Pozdrawiam.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 00:53, 04 paź 2017


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
A czy nadal masz te hortki przy tarasie jak na 3 stronie?
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
popcorn 14:23, 03 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bosz jakie hortensje
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 18:24, 03 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie widziałam tych zdjec wczesniej ale są piękne . Hortki i trawy i róza cudnie wygladaja ale najbardziej urzekł mnie widoczek na drugim zdjeciu ogród i ten las sosnowy w tle , cudnie to wygląda.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Sonka 08:36, 19 lis 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2264
Nie zaglądam do siebie, bo wątek zamarł, widzę,że miałam gości, z opóźnieniem ale odpisuję.
Aneczko hortensje przy trasie są, jeszcze, ale w ubiegłym roku dosadziłam ogrodową nowo zakupioną i nawet zakwitła 3 czy 4 kwiatkami, no to wczoraj z donicy przesadziłam drugą ogrodówkę , miała jeden kwiat, ale teraz ma piekne karminowe liście. Przekonałam się,że mogą nie zmarznąc więc daję im szanasę.Zostały jeszcze 2 Grandiflory z czego jedną chciałabym usunąc wiosną, więc zostanie jedna przy końcu tarasu. Ogród mam coraz bardziej osłonięty, bo roślina rośną to mozna próbować sadzić te bardziej wrażliwe.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
ElzbietaFranka 09:51, 19 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
Sonka wroce, aby cos napisac to trzeba zobaczyć calosc jestem na str 46 idac od konca, zapowiada sie bardzo ladnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:25, 19 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
Sonka przejrzalsm caly watek kazda strone czytałam nie wszystko ale sporo.
Dosyc czesto cie nie bylo na swoim watku, wiec nie zawsze moglas pokazac wszystko w ciagu calego roku jak sie rosliny rozwijaja.
Np pisalas o zakupach roz w ktoryms wpiske dlaczego ich nie focisz i nie pokazujesz.
Masz piekny ogrod z fot widac, ze dosyc spory moze przeoczylam ile ma arow.
Horty vanille urzekajace, musialas im tam dobrze namieszac wszystkiego, ze tak ladnie rosną. Tez mam kilka, ale gdzie moim do twoich. Musze wiosna im podsypac obornika i lisci przekompostowanych.
Mieszkasz w pieknym miejscu widac, las masz jako tlo, ziemie chyba masz lekka piaszczysta.

Piekny ten rododendron duzu, azalia niebieska niespotykana, a cyprysik przepiekny, przenioslabym go chetnie do siebie piekny okaz rzadko spotykany o takiej wielkosci wiec go nie przesadzaj tylko pielegnuj jak najdluzej.

Pisalas tez o pieciorniku pod rodkami, jakbys je przesunela blizej trawy by ladnie wygladaly i dosadzila jeszcze kilka efekt bylby bardzo ciekawy, ale nie dopatrzylam sie co tam sie pod hortami teraz dzieje.

Chyba jeszcze sa te pieciorniki zauwazylam. Ja przycinam pieciorniki kazdego roku na wysokosc 30-40 cm od ziemi i pieknie kwitna.

Bardzo lubie pieciorniki mam ich sporo zolte i rozowe, w tym roku u mnie kwitly jak nigdy, u nas bardzo mokry rok wiec widocznie potrzebuja duzo wody aby tak dlugo i obficie kwitnac niczym ich nie nawozilam.

To tyle co mnie bardzo zaciekawilo, masz ladnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Sonka 09:20, 25 lis 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2264
Elu, dziękuję, napiszę dzisiaj coś więcej.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies