Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

arcobaleno 21:22, 15 maj 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Kurczę - moje rh też obmarzły - chyba im też paki wyłamię...bo niektóre kwitną a niektóre jakby puste w srodku są - te chyba nie zakwitną? :/
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
popcorn 21:25, 15 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale fajne zakupy! Nie wiedzialam ze istnieje bukszpan elegantissima - a wyglada na to ze pare takich mam
Mam uwage co do planowanej rabaty - moze hortensje posadzilabys glebiej? One rosna wielkie, potrafia ponad 1,5 metra miec... i urosna pewnie szybciej od jałowca... i może nawet od miskanta (chyba żedasz np cukrowego -ten rośnie jak szalony)

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
bociek 21:29, 15 maj 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
W zyciu miskanta cukrowego!!! Ostrzegam. Jak go nie ograniczysz to wylezie wszedzie. Trzeci rok z nim walcze i nie moge sie pozbyc, z maluskiego kawaleczka sie odradza!!!! No chyba, ze chcesz lany, to wtedy OK
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
monitka 21:53, 15 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
O nie, nie żadnych ekspansywnych roślin nie chcę, wystarczą mi bratki wariatki co się wysiwają dosłownie wszędzie i do tego fiołki. Całe poletko mam...

Jak dam głębiej to co z przodu wtedy? może jakies niższe trawy?
Karola no masz, masz jak one się trzymają? marzy mi sie jakiś stożek może wreszcie się odezwę do tych sprzedawców z allegro

Bardzo Wam dziewczyny dziękuję za pomoc zawsze co kilka głów to nie jedna

Martuś o Rh poczytaj w wątkach magji, mi poradziła wyłamać (niektóre były przemarznięte) żeby roslina mogła się skupić na wypuszczeniu nowych listków.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Linka 22:58, 15 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Monitka, a co ty chcesz bielić, chyba nie te meble z tarasu
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
monitka 23:01, 15 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No oczywiście że nie myślałam o jakiś skrzyneczkach na taras no ale własnie nie białych bo choć mi się podobają to do mnie pasują i dlatego pytałam się Konstancji jak coś pomalować/postarzyć ale w odcieniech brązu
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 09:19, 16 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Kurcze ale u nas dzisiaj zimno najchętniej posiedziałabym pod kocykiem z ciepłą herbatą w ręku...

Siostra podesłała mi wczoraj fajny pomysł na poidełko dla ptaków, Wklejam linka może komuś też się spodoba http://wemadethat.blogspot.com/2012/05/clay-pot-bird-bath.html
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Ana 10:17, 16 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Monika, adres nieprawidłowy
Ja wlaśnie dziś spędzę godzinkę pod kocykiem, bo fatalnie się czuję, a i pogoda ogrodowym przygodom nie sprzyja...poczytam sobie Maję w ogrodzie, bo kupiłam 2 tomy
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monitka 10:27, 16 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Kocyka zazdroszczę fatalnego nastroju nie. Sama też mam kiepski, znowu doła ogrodowego złapałam. Tak mi zależy na tej rabacie w rogu, żeby coś już ruszyć ale nie chcę kolejnych baboli przez swoje niedoświadczenie zrobić no i jakoś decyzji podjąć nie mogę...

Link poprawiłam, jakoś nie umiem wklejać , idę poćwiczyć
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Ana 10:37, 16 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
monitka napisał(a)
Spłodziłam kolejny "rysunek", trochę się wstydam majestata bo antytalencie ze mnie straszne ale zaryzykuję



1 klon crimson centry
2. jałowiec kolumnowy
3 miskanty
4 hortensja Limelight lub vanilla fraise
5 wiąz camperdownii
6 choina kanadyjska jedelloh
7 rododendrony
8 magnolia Susan (chyba że bardziej pasuje pomiędzy 1 i 2)
zastanawiam się także czy nie zrobić przed wiązem i choinami żywopłocika z bukszpanu z zawijaskiem. No i co dać na wypełnienie? mam trochę host z bałymi obrzeżami, przywrotnik, miodunki, żurawki bordowe te najzwyklejsze, białe marcinki.

Prosze o porady, wnioski, uwagi cokolwiek


a które z tych roślin już masz? I jakie tam sa warunki? Pełne slońce czy trochę cienia?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies