Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

popcorn 10:42, 16 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ja wcale nie proponuje miskanta cukrowego - wiec jakie to cholerstwo Po prostu hortensje urosna szybciej i zaslonia to co za nimi zaplanowalas.
Te stozki/duze bukszpany z Rybnika maja sie swietnie - najlepiej ze wszystkich kupowanych przez alle
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
monitka 10:45, 16 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Mam tylko jałowiec, trzy cyprysiki posadzone po płotem, 3 choiny jedelloh. Reszta do kupienia.Rano nie ma słońca na części po lewej stronie bo to od wschodu jest. A później trochę cienia dają tujki od południowej czyli prawej strony.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Ana 10:56, 16 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
a napisz jeszcze wymiary tej rabaty, co?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monitka 11:03, 16 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Hmm powiedzmy że 15 na 15 ... ale praktycznie ta rabata ma się ciągnąć za domem i potem wzdłuż tarasu.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Ana 11:18, 16 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Jak podalaś takie pokaźne wymiary rabaty to od razu pomyślalam o Danusiowym ogrodzie z lustrem i kącie z hortensjami - u Ciebie byloby to lustrzane odbicie - to ten kąt od placyku, po lewej stronie, między ekranem z cisa a ogrodzeniem



Albo ten kąt (z drugiej strony ogrodu z lustrem) - jest równie uroczy!



____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monitka 11:26, 16 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Ten ogród bardzo mi się podoba Aniu i też jest w jakimś sensie moją inspiracją O brzozach/ brzozie myślę w drugim narożniku działki właśnie w podobnym zestawieniu. Drugi kąt też mi się podoba ale tam duże drzewa są (platan i grójecznik) a ja nie chcę zacieniać mocno sąsiada i boję się ze sobie z nimi nie poradzę. Dlatego kombinuję inaczej i wymyśliłam wiąza bo on duży nie będzie, obok też drzewo szczepione i magnolię tak jak w Danusiowej realizacji.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Ana 13:14, 16 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Z drzew może być jeszcze wiśnia umbraculifiera albo klon globosum - rosna w kulkę i nieduże...albo powtórka i śliwa wiśniowa pissardi Pod nogami niech mają hortensje bukietowe (limelight, vanilla fraise), trawy (miskanty, rozplenice) i bukszpanowa obwódka, albo z trzmieliny obwódka
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monitka 20:15, 16 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Ana kochana wsztstkie te, drzewa które wymieniłaś chciałabym mieć u siebie ale śliwy drugiej juz nie chociaż bardzo ją lubię

Wkleiłam w projektowym moje kolejne wypociny ale dam i tu może ktoś mi coś mądrego podpowie...



1 klon crimson centry
2 świerk serbski
3 miskant morning light
4 hortensja limeligt
5 jałowiec kolumnowy (jest)
6 magnolia Susan
7 cyprysik (jest)
8 choina kanadyjska 3 szt
9 wiąz camperdownii
10 tuja aurea 3 szt
11 kulki z bukszpanu w tym jedna z żółtymi listkami
12 zawijasek z bukszpana
13 trzmielina na pniu lub miłorząb mariken
14 krzewuszka variegata (jest)
15 rododendrony
16 hosty


Tak myślę może by tak RH dać za zawijaskiem bo tam dosyć duża luka się zrobiła a za krzewuszką coś innego.
Wstyd mi już, że was tak zamęczam swoją "twórczością" ale dla mnie to trudny temat a kilka razy już kupowałam, robiłam a efekt marny...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Ana 20:18, 16 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Monika, jak dla mnie to za dużo się tu dzieje....Zdecydowałabym się na mniej gatunków ale w większej ilości

pod siatką z lewej strony dałabym cały pas serbów lub choiny kanadyjskiej, bez mieszania ich - da uspokojenia tła
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monitka 20:23, 16 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No to jest mój problem właśnie to co wywalić?

Ana ta rabata ma się ciągnąć do końca kolejnego narożnika, nie wydolę na serby albo choinę do samego końca
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies