Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 21:55, 17 wrz 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Edytko niestety nie

Ania hehe ja też dziś dokupiłam w L cebule narcyzów
czyli grujecznik pachnie - mój już liście w 80% ma na ziemi więc będę chodzić i wąchać

Agnieszka dobra jesteś bingo - dokładnie tak zakwitł mi kolcowój - nie mam doświadczenia i nie wiem gdzie posadzić
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
EPODLAS 23:09, 17 wrz 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Mira, zaczyna się szał kupowania i sadzenia cebul. Ja też sporo kupiłam. Chce wsadzić cebulę narcyzów, ale te stare odmiany, te nowe jakoś się u mnie nie sprawdzają. Nie ma wiosny bez kwitnących tulipanów, narcyzów i innych.
____________________
Mój ogród
mira 23:38, 17 wrz 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
EPODLAS napisał(a)
Mira, zaczyna się szał kupowania i sadzenia cebul. Ja też sporo kupiłam. Chce wsadzić cebulę narcyzów, ale te stare odmiany, te nowe jakoś się u mnie nie sprawdzają. Nie ma wiosny bez kwitnących tulipanów, narcyzów i innych.


Ja mam sporo narcyzów które u mnie rosły i się namnożyły łącznie ze starymi odmianami pachnącymi tymi babcinymi, ale w szale zakupów kupiłam dziś w L 3 nowe paczki Tahiti, Delnasnaugh i Sir Winston Churchil są od 35 cm wysokie do 40 cm i zmartwiłaś mnie że się nowe odmiany nie sprawdzają - coś w tym chyba jest bo te stare mam i mam a nowe zawsze coś kupiłam i się zapodziały a przecież powinny być- zmartwiłam się

a skoro narcyzowo to zostawię trochę narcyzów z tej wiosny


















____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 23:46, 17 wrz 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mira napisał(a)


Ja mam sporo narcyzów które u mnie rosły i się namnożyły łącznie ze starymi odmianami pachnącymi tymi babcinymi, ale w szale zakupów kupiłam dziś w L 3 nowe paczki Tahiti, Delnasnaugh i Sir Winston Churchil są od 35 cm wysokie do 40 cm i zmartwiłaś mnie że się nowe odmiany nie sprawdzają - coś w tym chyba jest bo te stare mam i mam a nowe zawsze coś kupiłam i się zapodziały a przecież powinny być- zmartwiłam się





No niestety, im bardziej "wyfikana" odmiana, tym krócej się nią możemy cieszyć. Z narcyzów najdłużej są takie zwykłe żółte narcyzy wczesne i poetica.
Kolcowoju nie poznałam wcale.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
mira 09:56, 18 wrz 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poczytałam o moich nowych zakupach i tak to jest jak się kupuje emocjami i bez planu a z urody zdjęcia,
kupiłam same pełne tulipany a już przekonałam się, że one trwałe nie są - ale to nic będę może się cieszyć sezon, dwa a może dłużej bo będą mieć dobre miejsce.


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 10:01, 18 wrz 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tak Gabrysiu te najlepsze



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Ewa 08:04, 20 wrz 2013


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Pozdrawiam
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Mala_Mi 23:30, 21 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mira.. ja mam pełne tulipany i to bez wykopywania już od 2009 roku.... i kwitną bez zarzutu... siedzą w 100% glinie, nie nawożę, nie podlewam... i są.. gorsze są te odmianowe dwukolorowe,, z zielonym są najgorsze..
I na dowód że nie kłamię.... pierwszy rok i ten rok.. posadziłam 5 cebulek
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 23:52, 21 wrz 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewo - miło że zaglądasz

Ania to dobre wieści ja tak mam z liliokształtnymi a te co pokazujesz to posadziłam w ub roku i już się cieszę
to chyba ten



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 00:03, 22 wrz 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Miro, piękne jesienne klimaty są u ciebie w ogrodzie. Grujecznik ładnie się przebarwia, mam tego o większych liściach, mam nadzieję, że też będzie pachniał. Kosmosy jak zawsze wdzięczne. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies