Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Madzenka 22:49, 13 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Izuś dumna jestem z Ciebie, bezbłędnie ropoznajesz rośliny
Lilie to cebulowe a liliowce kłącza. Różnią się liśćmi. Liliowce mają długie wąskie liście niemal jak trawy a lilie krociótkie na różnych piętrach
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Konstancja30 22:55, 13 lip 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
ciachnę ten steryd jakiś bo to niebezpieczne z tym puchnięciem ... ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Evchen 01:23, 14 lip 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Doczytałam Iza stajesz się moim guru Lilie i liliowce.. i sadzenie i dzielenie
A mam pytanie dodatkowe za dziesięć punktów:
jeśli ktoś zapominalski ma jeszcze cebulowe, ktore to powinny były przywitać się z ziemią w maju, to co powinien zrobić (oprócz bicia się w piersi, ze zapominalski):
a. sadzić w przyszłym roku
b. sadzić już i czekać na efekty?

To zadanie dodatkowe, nadobowiązkowe, ale obrazujące jakżesz częste praktyki zapominalskich ogrodniczek
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
agniecha973 01:25, 14 lip 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Próbuj posadzić teraz, do przyszłego roku będą tylko skorupki o ile już nie są. Przewiduję małe szanse na powodzenie niestety.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Mala_Mi 09:15, 14 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Proszę o informację pomocniczą,
1. pomacaj czy jeszcze są jędrne czy już wyschy / zgniły....
2. czego to cebulki?


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:17, 14 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Iza nie kupuj,,, Anitka coś ci ukopie i ja też spróbuje.... Tobie dużo nie trzeba, bo i ogród mały, a to sie rozrasta w duże kępy. I wysoko.... u Madżenki podałam wymiary
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Konstancja30 14:18, 14 lip 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Evchen napisał(a)
Doczytałam Iza stajesz się moim guru Lilie i liliowce.. i sadzenie i dzielenie
A mam pytanie dodatkowe za dziesięć punktów:
jeśli ktoś zapominalski ma jeszcze cebulowe, ktore to powinny były przywitać się z ziemią w maju, to co powinien zrobić (oprócz bicia się w piersi, ze zapominalski):
a. sadzić w przyszłym roku
b. sadzić już i czekać na efekty?

To zadanie dodatkowe, nadobowiązkowe, ale obrazujące jakżesz częste praktyki zapominalskich ogrodniczek


dziefczyny sie wypowiedziały ... ja bym posadziła w sumie to wóz albo przewóz ... mamy ostatnio piekną ... ciepłą i długą jesień więc ja byłabym dobrej mysli ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 14:25, 14 lip 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
asc napisał(a)
Iza nie kupuj,,, Anitka coś ci ukopie i ja też spróbuje.... Tobie dużo nie trzeba, bo i ogród mały, a to sie rozrasta w duże kępy. I wysoko.... u Madżenki podałam wymiary


przeczytałam wymiary ... fantastyczne trąbki są uprzejme się rozrastać i namnażać swe piękno ... jesteście niesamowite ... Anita Anek buźka

Anita byłam na spacerze po Twojej duńskiej przygodzie ... drzewa ... kipiące kwieciem donice ... heliotrop szczepiony na pniu (pierwszy raz w życiu taki cud widzę ) ... ogród wodny i nade wszystko szpaler tryskający soczystą zielenią okraszoną słońcem ... pięknie

Aniu wygrzebałam projekty przedogródka ... masz kulki ... masz bonzaja ... kiedy nas powalisz na kolana realizacją bo ja nie mogę się doczekać ... deklaruje siem nawet do pracy ... mogę kamyczki układać )))
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Mala_Mi 15:13, 14 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ja kiepskich cebulek by nie sadziła
Ponieważ:
1. Cebulki nie kosztują dużo, lepiej posadzić cos co 100% zakwitnie i pocieszy oczy, a nie zostanie pusta dziura wiosną..a mogło być tak pięknie ......
2. Brzydkie cebule to chore cebule i po chorych cebulach kilka lat nie powinno sie sadzić nowych...

3. jakie cebule i jaki ich stan..... a potem co z nimi zrobić.

Iza.. jakimś cudem wypatrzyłam siewkę przetacznika, przesadziłam razem z orlikami.. i ta siewka już kwitnie.. będzie Twoja na pewno Sadzonka na razie małą, ale kwitnie I to ma kilka kwiatów Ot zaleta niepielenia Bo wszędzie są plusy i minusy

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
rozajerycha 15:21, 14 lip 2013

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
asc napisał(a)
Ja kiepskich cebulek by nie sadziła
Ponieważ:
1. Cebulki nie kosztują dużo, lepiej posadzić cos co 100% zakwitnie i pocieszy oczy, a nie zostanie pusta dziura wiosną..a mogło być tak pięknie ......
2. Brzydkie cebule to chore cebule i po chorych cebulach kilka lat nie powinno sie sadzić nowych...

3. jakie cebule i jaki ich stan..... a potem co z nimi zrobić.

Iza.. jakimś cudem wypatrzyłam siewkę przetacznika, przesadziłam razem z orlikami.. i ta siewka już kwitnie.. będzie Twoja na pewno Sadzonka na razie małą, ale kwitnie I to ma kilka kwiatów Ot zaleta niepielenia Bo wszędzie są plusy i minusy



Tak masz Aniu rację ja wielokrotnie wyplewiłam siewki lawendy czy innych bylin bo miało być sterylnie )))))))))))

Aloha Konstancjo miła
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies