Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Sebek 20:49, 15 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Najlepiej wklej jej zdjęcie - może ją coś podgryza od spodu?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Canada12 10:51, 18 lip 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 51
Co mam zrobić od kilku dni pojawił się biały nalot, jakby to było ważne to rośnie to pod śliwkami.?
____________________
Gardenarium 15:44, 19 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może to mączniak, ale za słąbe zdjęcie żeby rozpoznać.

Opryskaj jednym z preparatów Bravo 500 SC, Dithane Neo Tec 75 WG, Amistar 250 SC, Topsin M 500 WG, Discus M 500 WG.

Porównaj sobie tutaj ze zdjęciami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jerzy100 16:02, 19 lip 2013

Dołączył: 19 lip 2013
Posty: 1
cztery lata temu posadzilem drzwko wiśni. Owoce tak wyglądają.Owoce podłużne ,pestki płaskie.Zdrowe owoce bardzo smacze ,słodkie.Straty sięgają 60%.Czy ta odmiana nadaje się amatorskiej uprawy.Pomocy.
Canada12 09:33, 20 lip 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 51
Dziękuje dzisiaj będzie oprysk zrobiony, bo szkoda roślinki
____________________
tereska 11:34, 21 lip 2013

Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 10
Witajcie,
ostatnio zauważyłam na moich floksach taki biały nalot. Podejrzewam że to jakiś grzyb, słusznie ?
zaga 15:09, 21 lip 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Wygląda na mączniaka prawdziwego. Wyżej Danusia radzi czym opryskać.
____________________
Agata - Ogród Zagi
tereska 16:39, 21 lip 2013

Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 10
dzięki Zaga jutro się za niego zabiorę, kiedy tylko kupię preparat
mWilQ 19:35, 24 lip 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
Podobnie jak w temacie iglaków bardzo proszę o pomoc w diagnozie problemów z roślinkami liściastymi:

1. róża
Widać na łodydze coś zielonego i na liściach coś białego - mszyce?



2. głód dwuszyjkowy
Najbardziej mi go szkoda, bo to moje najładniejsze drzewko. Na niektórych liściach widać czarne plamy, niektóre są przeżółkłe. Czytam wątki i wydaje mi się, że mogłem popełnić błąd przy podlewaniu. Oprócz łania w korzenie, czasem pachnę wężem i go zraszam. Teraz doczytałem, że to idealne warunki dla chorób.




3. wiąz holenderski
Od początku jak go posadziliśmy to ma brzydkie pozwijane liście, często na obrzeżach zbrązowiałe, gdzieniegdzie wygryzione, dziurawe



4. funkia
Tutaj pytanie pod kątem dolnych liście. Zawsze są lekko przegniłe, brązowe na obrzeżach. Czasem dziurawe. Te funkie sadziliśmy jak miał raptem kilka centymetrów (rozszczepialiśmy z jednej małej na trzy) i podrosły 10-krotnie.


5. begonia
Moje begonie zazwyczaj marnieją i po chwili wyglądają jak zdrowe - takie koło fortuny, zależy jak się zakręci. Wyglądają jak przegniłe, ale nie wiem czy to nadmiar wody czy brak jakiś składników, tak to wygląda.


Jak chodzę i oglądam rośliny to często na liściach widzę dziury. Pierwsza myśl ślimaki, bo po kostce sporo ich spaceruje, ale jeszcze nigdy żadnego nie widziałem na roślinach. Może to coś innego. Na działce mam też bardzo dużo biedronek i też nie wiem czy są szkodliwe dla roślin.

Bardzo proszę o pomoc, chociaż jakieś wskazówki.
W wątku iglastym wrzuciłem: sosnę bośniacką, sosnę czarną, żywotnika szmaragda, cyprysika i świerka - temat wspólny.
____________________
Wilcze pole
regli 00:35, 26 lip 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Ja również bardzo proszę o pomoc. Strasznie mi zależy, ponieważ rzecz dotyczy prawie 30-letniego tulipanowca. Najpierw zauważyłam rdzawy nalot na korze:








____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies