Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 11:20, 26 lip 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Na różach jest mszyca. Wystarczy spryskać środkiem owadobójczym, głóg ma plamistość liści głogu. Opryskiwać trzeba nawet 3x co 7 dni stosując jeden ze środków : Benazol 50 WP /0,1%/, Domark 100 EC /0,05%/, Roval Flo 255 SC /0,2%/, Sarfun 500 SC /0,1%/, Score 250 EC /0,05%/, Topsin M 500 SC /0,1%/, a niezależnie od tego usuwać i palić opadające liście - grożą rozprzestrzenieniem choroby na drzewa owocowe, jałowce i niektóre krzewy ozdobne.

Funkie mogą mieć niedostateczną wilgotność oraz zbyt duże nasłonecznienie.W przypadku dziur to ślimaki żerują nocami, nic więcej funkiom nie zagraża.

Pozdrawiam

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
kaisog1 11:23, 26 lip 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Wilku na różach na 100% mszyca. Na głogu jest plamistość liści czyli grzyb. Wiąz, hosta i bergenia moim zdaniem jest poparzona czyli za dużo slońca.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
aleksandra_g 11:45, 26 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736

Bardzo proszę o pomoc, co im dolega? na tych żółtych liściach pojawiają się małe brązowe plamki, myślałam na początku, że może to żółkniecie spowodowane jest brakiem czegoś więc podlewam nawozem co tydzień ale chyba im to nie pomaga czy to grzyb jakiś? co robić?
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Gardenarium 15:00, 27 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No właśnie chyba za dużo nawozu Przestań nawozić i lej wodę. Woda nie może być twarda, najlepiej deszczówka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aleksandra_g 15:22, 27 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Gardenarium napisał(a)
No właśnie chyba za dużo nawozu Przestań nawozić i lej wodę. Woda nie może być twarda, najlepiej deszczówka.

o kurczę, chciałam im zrobić dobrze a tu jak zwykle w drugą stronę o deszczówke teraz u nas trudno bo susza jak 150! no ale coś będę kombinować , dzięki za info
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Gardenarium 15:45, 27 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chodzi o to żeby przepłukać glebę, a najlepiej wysadzić rośliny, przepłukać bryłę korzeniową i wsadzić do świeżej ziemi.

Czy to jest hebe czy azalie ? bo nie mam porównania co do liści i nie wiem co to jest,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mWilQ 19:09, 28 lip 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
@Mazan, @kaisog1: dziękuję za informacje, poczytam o środkach i zaczynam kurację.
____________________
Wilcze pole
aleksandra_g 10:47, 29 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Gardenarium napisał(a)
Chodzi o to żeby przepłukać glebę, a najlepiej wysadzić rośliny, przepłukać bryłę korzeniową i wsadzić do świeżej ziemi.

Czy to jest hebe czy azalie ? bo nie mam porównania co do liści i nie wiem co to jest,


teraz u nas burzliwie więc pewnie się dobrze wypłuczą
jeżeli chodzi o moje foto to były podpisane jako Rh ale po naszych ogrodniczych to wszystkiego można się spodziewać
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
martika 22:29, 01 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Mam 4 Miskanty Morning Light i u dwóch z nich wiele jest suchych końcówek. Cóż to jest?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 11:44, 02 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Coś dzieje sie z moim serbem, przenosze to pytanie z watku o serbch.
wczoraj wieczorem pryskałam na przędziorka, ale dzisiaj rano oglądałm i spadł z jakiejs gałązki chrabąszcz. Czy to moze byc sprawca? Co robic?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies