Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 08:14, 02 lis 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Lucca

Superfosfat lub inny bez azotu, ale szybko działający, łatwo przyswajalny. Nawożenie jednorazowe.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
magdaw 20:40, 02 lis 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Bardzo proszę o pomoc tym razem w sprawie mojej mandarynki drzewko jest bardzo duże około 1.5m kwitnie i owocuje regularnie ale liście mają dziwny kolor jest posadzone w ziemi do cytrusów i nawozów nawozem do roślin cytrusowych

____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
ElzbietaFranka 21:04, 02 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
lucca napisał(a)
Witajcie,

Mazan, umieszczam zbliżenia liści moich azalii. Czy mi się wydaje, czy coś je zjada ? Nadzieje dają mi tylko te nowe zielone przyrosty. A tak na marginesie, w ogóle nie kwitły na wiosnę w tym roku. Szczerze, nie nawoziłam ich chyba specjalnie...

Z góry dzięki









Te wygryzione liscie to opuchlaki. Mazan napisal, ze komus smakowaly.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:07, 02 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
magdaw napisał(a)
Bardzo proszę o pomoc tym razem w sprawie mojej mandarynki drzewko jest bardzo duże około 1.5m kwitnie i owocuje regularnie ale liście mają dziwny kolor jest posadzone w ziemi do cytrusów i nawozów nawozem do roślin cytrusowych




Sprawdz pod spodem lisci pod lupa czy nie ma malych robaczkow i pajeczynki jezeli tak to przedziorek. Trzeba przemyc liscie i wlozyc do ziemi paleczki przeciw szkodnikom kupisz w sklepach ogrodniczych
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Elinka 19:59, 03 lis 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Mazan , poniezwaz tu tez piszecie o nawozie fosforowym zapytam tu...
Udala mi sie taki nawoz dostac czy moze byc pod te moje brazowe cisy?
____________________
elinkowy-ogrod
Mazan 20:14, 03 lis 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Elinka

Oczywiście. Superfosfat zawsze będzie nawozem fosforowo - wapniowo - siarkowym. Taki jest jego skład - optymalny.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
lucca 09:15, 04 lis 2017

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 28
Dziekuję Mazan, w takim razie działam.
magdaw 13:13, 04 lis 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
ElzbietaFranka napisał(a)



Sprawdz pod spodem lisci pod lupa czy nie ma malych robaczkow i pajeczynki jezeli tak to przedziorek. Trzeba przemyc liscie i wlozyc do ziemi paleczki przeciw szkodnikom kupisz w sklepach ogrodniczych

Witaj popsikalam na przedzierać 2 razy ale efektów brak liście juz nie opadają ale nadal wyglądają jak na zdjęciu
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Elinka 18:13, 04 lis 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Lucca a ile tego superfistatu bedziesz sypal. Na opakowaniu jest jakis przelicznik ale na kg i ha , a tak na chlopski rozum ile pod krzaka ?
Ja tak ok lyzki wsypalam ale nie wiem czy nie malo.
I czy trzeba koniecznie przekopac czy i tak sie rozpusci.

A moze Mazan nam jeszcze podpowie skoro " kazal " nam fosfor sypac )
____________________
elinkowy-ogrod
Mazan 19:53, 04 lis 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Elinka

Dobra jesteś, "Mazan kazał". To Twoje rośliny na fotkach upominają się o ten składnik, a z nim o kilka innych ułatwiających pobieranie i wbudowywanie w struktury komórkowe.
Zastanawiasz się czy trzeba go przykryć. Zapytam więc, jak ten nawóz ma dostać się w miarę szybko w pobliże korzeni, jeżeli jest wolno przemieszczającym się nawozem, a w dodatku spotyka na swej drodze ciągłe utrudnienia związane z przyswajaniem, a to w postaci braku przyswajalnego krzemu czy boru, zbyt niskiej temperatury lub niewłaściwego odczynu. Problemów może być więcej drugo - czy dalszoplanowych. Wydzieliny korzeniowe mają to do siebie, że większość tego likwidują - jak u każdego głodnego - i ułatwiają pobieranie.
Nie miej mi tej wypowiedzi za złe - chciałem tylko w formie żartobliwej przedstawić potrzebę stosowania TEGO zasilania.
Na "chłopski rozum". Ile powierzchni zajmuje jedna roślina? 1m2 czy więcej. Zważ ile zmieściło się na łyżce nawozu i nie bój się przenawożenia - daj 60g/m2 i nie będzie problemu.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies