Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Elinka 23:40, 04 lis 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Dzieki, wiedzialam ze cie rozbawi " kazal nawozic " ...
Pokopalam troche te granulki nie to ze poszlam na latwizne ale wiesz jesien pogoda w kratke wiec jakbys powiedzial ze mozna po wierzchu sypnac to ten czas przeznaczylabym np. Na sadzenie cebulowych .
____________________
elinkowy-ogrod
magdaw 10:35, 05 lis 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Kochani popsikalam jeszcze raz dziś moja mandarynki substralem na przendziorka i zauważymy kolejne jakieś plamy na liściach strasznie się boje ze nie uratuje tej mandarynki spójrzcie proszę magda

____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Mazan 20:44, 05 lis 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Magdaw

Czy sprawdzasz odczyn? Jaką wodą podlewasz? Oprócz podejrzewanego przędziorka może się ujawnić niedobór i chloroza, która - przeciwnie do roślin naszej strefy - staje się widoczna na starszych liściach.
Sprawdź dobrze.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
magdaw 12:51, 06 lis 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Odczyn nie sprawdzam roślina była kupiona dość duża w dużej donicy przesadziłem ja ostatnio do ziemi dla cytrusów i nawozem nawozem do cytrusów raz w tygodniu
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Elinka 14:14, 06 lis 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Mazan, tak sie zastanawiam, bo te moje zbrazowiale cisy sa posadzone w trzech grupach po 5 szt i przy kazdej grupie jest wisnie umbracullifera. Najwspczesniej przebarwila sie wisnie przy najbardziej zbrazowialych cisach potem ta przy troche zbrazowialych a trzecia przy trzeciej grupie cisow nadaj jest zoelona ale i TE cisy tez sa zieleniutkie bez sladow zbrazowienia.
Czy przebarwienie wisńi ma zwiazek z iloscia fosforu w glebie ?
Czy to przypadek nie majacy zwiazku.
Co myslisz?
____________________
elinkowy-ogrod
magdaw 19:14, 06 lis 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
ph metr juz jedzie do mnie...................
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Mazan 19:49, 06 lis 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Elinka

Zapytam:
- jaka wilgotność gleby?
- jaki odczyn w każdej grupie?
- jaka temperatura gleby?
Pytania mają związek z przyswajalnością magnezu, na którego niedobór /oprócz fosforu/ jest czuły cis, także fosforu i często boru. Wiśnia ta ma bardzo podobne wymagania do cisów i obydwie rośliny lubią gleby przepuszczalne bez stagnującej wody na poziomie korzeni, dlatego można przyjąć, że jesienne przebarwienia u tych roślin są powodowane przez nadmiar wilgoci, który mocno ogranicza pobieranie fosforu i magnezu, a niskie temperatury gleby mogą nawet hamować ich pobieranie. Dlatego wzmianka o stopniowych przebarwieniach może dotyczyć tych problemów.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Elinka 22:29, 06 lis 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Tak cos czulam od poczatku ze za mokro moze byc.
Niestety te okolice sa gliniaste , na tej rabacie osobisćie wymienialam i ocźyszczalam ziemie ale to gora z pil metra gleboko a niżej moze ba gl 1 m moze byc warstwa nieprzepuszczalna.
Oczywiscie to nie jest tak ze rosliny topia sie w wodzie ale rabatka waska i ograniczona z jednej strony oidjaźdem z drugiej fundamentem oid ogrodżenie.

Ph nieznane, mam sprzet jak sue uda to zmierze
Temperątura a to pytanie a jak to zmierżyc ...
Jeżeli chodzi o region to wielkopolska wiec raczej cieplo jeszcze

Czy ten nawoz fosforowy wystarczy cży cos dodatkowego z nagnezem dac.
I jeszcze zapytam czy po tym fosforze ktory sypnelam to powinnam zauważyc teraz poprawe czy na wiosne jak soki w pelni rusza.
____________________
elinkowy-ogrod
Mazan 11:45, 07 lis 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Elinka

Teraz na efekty czekaj do wiosny, gdy ruszy wegetacja.
Temperaturę warto kontrolować. Czujnik na odpowiednią głębokość i widzisz wskazanie.
Nadmierna wilgotność jest szczególnie widoczna w warzywnictwie - uprawa pomidorów pod osłonami. Przy temperaturze niższej i nadmiernej wilgotności rośliny wykazują ostry niedobór magnezu, upraw roślin ozdobnych nikt tak dokładnie nie sprawdza /nie plonują/, a straty są widoczne dużo później i oceniane jako choroby grzybowe.

Może kiedyś o tym napiszę, ale na razie na to się nie zanosi.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Elinka 19:56, 07 lis 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Dzieki , bede sie przygladac uwazniej...
____________________
elinkowy-ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies